شهید علی‎اکبر بهاری

Baharii Aliakbar

شغل: پاسدار

تاریخ تولد: 2دی1338

محل تولد: روستای برجگه بیجارگروس

تاریخ شهادت: 26آذر1360

محل شهادت: روستای کوپه‌قرآن تکاب

شهید علی‎اکبر بهاری 2دی1338 در روستای برجگه بیجارگروس متولد شد. پدرش اسدالله و مادرش نارنج حسنی نام داشت.

ایام طفولیت خیلی زود سپری شد و با رسیدن به هفت سالگی در زادگاهش راهی مدرسه شد. تحصیلات ابتدایی را تا پایه ششم با موفقیت پشت سر گذاشت، سپس در کنار پدر و مادر و سایر اعضای خانواده در روستا مشغول به کار شد.

در 18سالگی به خدمت سربازی فرا خوانده شد و دو سال خدمت نظام وظیفه را در کرمان به اتمام رساند. پایان خدمت سربازی‌اش با پیروزی انقلاب اسلامی مصادف شد.

خانواده او از خانواده‎ای انقلابی و طرفدار نظام نوپای اسلامی بودند. او هم در همان سال‎های آغازین انقلاب اسلامی و قبل از آغاز جنگ تحمیلی، به عضویت سپاه بیجار درآمد و به پایگاه عملیاتی روستای جعفرآباد اعزام شد. روستای جعفرآباد از توابع شهرستان بیجارگروس و در مسیر جاده تکاب–بیجار واقع شده بود. روستای نسبتاً بزرگ که در آن سال‎ها خط مقدم مبارزه با گروهک‎های ضدانقلاب محسوب می‎شد.

او مدت دو سال در کمال شجاعت در آن پایگاه خدمت کرد. روزهای پایانی پاییز سال 1360 برای سرکوبی ضدانقلاب مأموریت پیدا کرد تا به همراه جمعی از پاسداران سپاه بیجار به شهرستان تکاب عزیمت کند. وی 22ساله بود و چند ماهی از ازدواجش می‎گذشت که در مصاف با عناصر گروهک تروریستی کومله و دمکرات در روستای کوپه‌قرآن تکاب از ناحیه سر و چشم شدیداً مجروح شد. او پس از اعزام به مرکز درمانی در 26آذر1360 به شهادت رسید و به عنوان اولین شهید روستا به خاک سپرده شد.

بیشتر بخوانید:

منافقین فرزندانم را بی‌سرپرست کردند

منافقین سیدقاسم را جلوی چشمانم تیرباران کردند


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9253116&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان