شهید صادق عرب

Sadeq Arab

شهید صادق عرب سال ۱۳۴۵ در گلستان متولد شد. پس از اتمام دوره متوسطه در بیمارستان دکتر بسکی گنبد به عنوان کارورز مشغول به فرا گرفتن آموزش امدادگری شد. پس از فراگیری دوره های امدادگر به جبهه رفت تا به کشور و مردم خدمت کند. سرانجام  ۱۹آبان۱۳۶۱ طی حمله تروریست‌ها در منطقه سردشت براثر اصابت گلوله به شهادت رسید.

387539850

شهید صادق عرب
متولد : سوم مرداد 1345
محل تولد : مینودشت/روستای پاسنگ بالا
محل شهادت : سردشت
تاریخ شهادت : 19 آبان 1361

شهید صادق عرب فرزند حسینعلی در سوم مرداد ماه سال 1345 در یکی از روزهای گرم تابستان در روستای پاسنگ بالا، از توابع شهرستان مینودشت، استان گلستان چشم به جهان گشود. او فرزند سوم خانواده بود، پدرش حسینعلی فردی مذهبی و شناخته شده در روستا بود. او به کار کشاورزی می پرداخت و از عرق جبین مخارج خانه را تأمین می کرد. او از همان کودکی در محیطی سرسبز و کوهستانی رسم زندگی کردن را در کنار خانواده آموخت.

شهید صادق عرب با داشتن روحیه بزرگ و مهربان جایگاه خاص در خانواده داشت.

او پس از گذشت هفت سال از عمرش اولین روز پائیز 1351 همراه برادرش به شهرستان گنبد کاووس به منزل عمویشان که در آنجا زندگی میکرد رفتند و مشغول به ادامه تحصیل شدند و دوران ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت و نمرات عالی به اتمام رسانید و دوران متوسطه را در همان شهرستان گنبد در رشته علوم تجربی با موفقیت به اتمام رسانید و در بیمارستان دکتر بسکی گنبد به عنوان کارورز مشغول به فرا گرفتن آموزش امدادگری پرداختند.

شهید صادق از خصوصیات اخلاقی و اجتمایی خاصی برخوردار بودند و انسانی بسار مهربان و شوخ طبع بودند و همیشه با خانواده و دوستان خود مزاح می کرد.

او به عنوان خادم اهل بیت علیه السلام درمساجد به عزاداران خدمت می نمودند. شهید صادق از تلاشگران و مدافعان مذهب تشیع و امام جعفر صادق در جنگی که بین ترکمنها و تشیع در گرفته بود شرکت داشت و با رشادت، ایثار و فداکاری در آن دوران از مذهب تشیع تا پای جان دفاع می کردند.شهید صادق در 17 سالگی هنگامی که حضرت امام دستور دادند دست از تحصیل گشود و به عنوان امدادگر به جبهه ها شتافت و حضور خود را در جبهه ها لازم و ضروری دانست.در همان دوران چهار نفر از خانواده شهید صادق که همگی پیرو ولایت فقیه و از برادران شهید صادق بودند در جبهه ها حضور داشتند.

همیشه شهید به پدرش می گفت: پدر جان ما می رویم که راه امام حسین(ع) را ادامه بدهیم، ما می رویم که راه کربلا را باز کنیم تا شما بتوانید بیایید و زیارت کنید. و این جزئی از رشادت مردی های شهید صادق می باشد که قلمم از نگاشتن ان قاصر می باشد.شهید صادق در منطقه سردشت کردستان در 19آبان1361  به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و پیکر پاکش در گلزار شهدای امامزاده یحیی بن زید گنبد کاووس به خاک سپرده شد.

 

 روحش شاد و یادش گرامی


 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9904802&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

رابرت فانتینا، نویسنده و فعال حقوق بشر آمریکایی

امنیت آلبانی و بالکان زیر چکمه تروریست ها

گفتگو با همسر شهید پورجعفری

طوری شهید شد که اثری از او باقی نماند

به دنبال حضور تنش آفرین منافقین در آلبانی

افزایش تنش میان شهروندان آلبانی و منافقین

وکیل پرونده دعوای حقوقی خانواده‌های شهدای هسته‌ای

ثبت شکایت ۱۰۰ میلیون دلاری خانواده شهدای هسته‌ای علیه آمریکا

ابوالحسن سلطانی‌زاده تحلیل‌گر سیاسی

تروریسم ادراکی و راهکار مقابله با آن

مجید مربایان؛ بنیاد هابیلیان

شکاف‌ها فرصتی برای دشمن

عضو شورای عالی سیاسی یمن:

آمریکا منبع تروریسم است

شهید استان اصفهان

شهید محمدتقی همدانیان

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان