شهید روح الله (فریبرز) کرمی

Karamiبه سال 1339 در شهرستان باختران (کرمانشاه) به دنیا آمد. دوران تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و هنرستان را تا سال آخر در همانجا پشت سر گذاشت. آنگه برای گذراندن آخرین سال تحصیلی به تهران آمد و در سال 1356 موفق به اخذ مدرک دیپلم فنی شد. عزیمت او به آمریکا برای ادامه تحصیل با دوران شکل گیری نهضت اسلامی در میهن هم زمان شد و او که مدتی کوتاه در مسجد قبای تهران زمزمه های این حرکت انقلابی را به گوش جان شنیده بود، در ایالات جنونی آمریکا با کسب آگاهی های بیشتر در صفوف دانشجویان عضو انجمن اسلامی شروع به فعالیت نمود و در اکثر راهپیمایی هایی که به پشتیبانی از انقلاب اسلامی ایران در ایالات مختلف آمریکا بر پا می شد، مشتاقانه حضور یافت.

یکبار وی به همراه چند تن دیگر از همسنگرانش در جریان مقابله با تظاهرات ساواکی های فراری، در واشنگتن شرکت داشتند که توسط پلیس سرکوبگر آمریکا دستگیر و در اسارت دست به اعتصاب غذا زدند و پس از یازده روز مقاومت، پلیس آنجا مجبور شد همگی آنان را آزاد نماید.

شهید کرمی با شروع جنگ تحمیلی تاب ماندن در کشور بیگانه را نیاورد و بی صبرانه به میهن اسلامی خود بازگشت و پس از طی یک دوره آموزش نظامی در کمیته انقلاب اسلامی منطقه 4 (شهید مفتح) مشغول خدمت و پاسداری از حریم مقدس اسلام و مسلمین شد. وی پس از چندی در کنار سایر فعالیت های خود به همکاری با نشریه کیهان انگلیسی پرداخت و مسئولیت فرهنگی کمیته منطقه 4 را هم به عهده گرفت. او برای تبلیغ و ترویج فرهنگ اصیل انقلاب اسلامی که شیفته آن شده بود ، اولین گام ها را برداشت و در جهت ارتقاء آگاهی های مذهبی خود برآمد و با شرکت در نماز جمعه و جماعت و خواندن دعا و نیایش روح خود را جلا بخشید و پیوند خود را با امت حزب الله مستحکم نمود.

شهید همکاری نزدیکی با جبهه آزادیبخش مستضعفین جهان داشت و در این اعتقاد خود راسخ بود که صدور فرهنگ و ارزش های انقلاب اسلامی موجب تحکیم و تثبیت آن خواهد شد و در این راه بی وقفه تلاش می نمود و عشق و علاقه به امام امت و مهر و محبت نسبت به محرومین و مستضعفین را توشه این راه قرار داده بود.

با توجه به تأکیدات اسلامی درباره تشکیل خانواده، شهید کرمی پس از مدتی فکر و مشورت تصمیم به ازدواج گرفت و این افتخار نصیب او و همسرش گردید که خطبه عقدشان توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی خوانده شود و بعد از آن قرار بود که زندگی مشترک خود را در روز عید فطر همان سال شروع کنند که ...

بعدازظهر جمعه دوم مرداد ماه هم زمان با آخرین روزهای ماه مبارک رمضان، شهید کرمی پس از برگزاری نماز جماعت و اجرای مراسم دعا و نیایش در محل کمیته شهید مفتح به همراه 4 تن دیگر جهت حفاظت از صندوق های حوزه های رأی گیری به گشت اعزام می شود که در حین انجام وظیفه اسلامی و انقلابی خود، در حوالی خیابان شهید دستجردی مورد سوء قصد ناجوانمردانه سه تن از منافقین کوردل قرار می گیرن .

تروریست های مزدور که جهت انجام نیت پلید خود ملبس به لباس پاسداری و سوار بر یک اتومبل پیکان سبز رنگ مسروقه بودند، پس از نزدیک شدن به اتومبیل واحد گشت، ناجوانمردانه تمامی آنان را به انواع مسلسل به رگبار می بندند و از منطقه می گیریزند.

در اثر این اقدام مزدوران و وابستگان به استکبار جهانی، شهید کرمی به همراه دو تن دیگر از همرزمان با زبان روزه در خون پاک خود به سجده می افتند تا خون شان در رگ های جامعه به جوشش در آید و حرکت آن را تا محو و نابودی ظلم و نفاق و اقامه حکومت عدل جهانی حضرت مهدی (عج) تسریع بخشد. آنان لحظاتی بعد بر سر سفره نعمات لایتناهی الهی به افطار می نشینند تا در آینده ای نه چندان دور عید فطر یعنی بازگشت تمامی جوامع بشری به فطرت سلیم و پاک خودشان را نظاره گر باشند.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10103463&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان