شهید حسین ریاضی شوفر

Photo 2021 04 08 09 24 52

شغل: عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سن 23 سال

وضعیت تاهل: متاهل (دارای 4 فرزند)

محل شهادت: میدان هفتم تیر اول بزرگراه مدرس

تاریخ شهادت19فروردین1361

 

زندگی نامه ...

 

در سال 1338 در خانواده ای متدین در جنوب شهر تهران دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدائی و متوسطه را تا دوره دبیرستان ادامه داد و از آنجا که به ورزش باستانی علاقه داشت از کودکی همراه پدر به این ورزش پرداخت و درس مردانگی و مروت را درگود زورخانه و از پیشکسوتان جوانمرد و با آوای خوش مرشد عشق به مولای متقیان در وجودش ریشه دواند و همه سجایای نیکو را کسب کرد . در سال 1353 تحصیل را ترک و در یک کارخانه چوب بری استخدام شد و با تلاش و کوشش فراوان توانست اندکی پس انداز کرده و تشکیل خانواده بدهد. به اسلام علاقه و به خاندان عصمت ارادتی خاص داشت و از منتظران واقعی ظهور حضرت مهدی (عج) بود و سه سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیئتی به نام "جانبازان حضرت مهدی (عج)" تشکیل داد و تحت نظارت روحانیون معظم فعالیت می کرد و همه اعضا این هیئت در انقلاب شکوهمند امت مسلمان ایران حضور داشتند و خود نیز در یوم الله 22 بهمن در تسخیر پادگان ها نقش داشت.

پس از واژگونی بساط سلطنت با تمام توان و نیرو به خدمت جمهوری اسلامی در آمد و علاوه بر پاسداری در مساجد به آموزش و تعلیم فنون نظامی نیز پرداخت. با شروع غائله گروهک های ضد انقلابی درکردستان راهی این منطقه شد و در کنار شهید چمران به مدت یک ماه در سردشت با دارو دسته های مزدور استکبار جهانی مبارزه کرد . پس از بازگشت از کردستان به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و در قسمت موتوری پادگان ولیعصر به خدمت مشغول شد. در زمانیکه خوانین مزدور بیگانه در فارس به شرارت پرداخته بودند و در هماهنگی کامل با ناوگان متجاوز آمریکا در دهانه خلیج فارس مقاصد شومی را دنبال می کردند، همراه با جمعی از برادران سپاه فیروز آباد رفت و در آنجا نیز به سهم خود برای عقیم گذاردن این توطئه فعالیتی شایسته نمود. سپس به جبهه های نبرد حق علیه باطل و مقابله با متجاوزین بعثی شتافت و مدتی در دیار عشق وشهادت مردانه جنگید و از کیان اسلام دفاع کرد. پس از بازگشت از جبهه های نبرد ماموریت حفاظت از مقامات عالیرتبه وزارت امور خارجه گردید و در معیت برادر منصوری معاون وزارت امور خارجه به خدمات خود ادامه داد وتا لحظه شهادت صادقانه به آرمانهای والای اسلام و انقلاب اسلامی وفادار بود.

 

شهادتنامه ....

 

صبح روز شنبه نوزدهم فروردین ماه 1361 هفت نفر از تروریستهای منافق در حالیکه سرتاپا مسلح بودند در بزرگراه مدرس به منظور کشتار امت حزب الله به کمین می نشینند. تروریستها پس از مشاهده اتومیبل حامل برادر جواد منصوری معاونت وزارت امور خارجه به منظور ترور ایشان به سمت اتومبیل آتش می گشایند و تمام نیروی خود را با استفاده از مسلسل نارنجک و بمب دستی در این جهت شوم به کار می گیرند . برادر ریاضی که رانندگی اتومبیل حامل جواد منصوری را بر عهده داشت به حکم وظیفه با شجاعت تمام به دفع حملات منافقین می پردازد و با مهارت خاصی ماشین را از تیررس این جنایتکار خارج می کند و جان ایشان را حفظ می کند و خود به ضرب گلوله تروریستهای منافق به شهادت می رسد. وی با خون خود ثابت کرد که سلاح وتجهیزات در مقابل اراده مردان خدا ذوب شدنی است و منافقان را جز ذلت و خواری راهی نیست.

 

پزشکی قانونی علت شهادت وی را به شرح زیر گزارش کرده است:

 

در ناحیه سینه زیر ترقوه راست سوراخ کوچکی به قطر 5/0 سانتی متر دیده شد که اطراف آن را ماده سرخ رنگی قرار گرفت بود که محل ورود گلوله بود. در ناحیه پشت کنار چپ ستون فقرات سوراخ بزرگتری به قطر ده سانتی متر که محل خروج گلوله بود.... علت مرگ اصابت گلوله به ناحیه سینه طرف راست و آسیب عروق و اعضاء سر تعیین شد.

شهید راه خود را آگاهانه انتخاب می کند و در طول زندگی شهادت را به عنوان سعادتی بزرگ انتظار می کشد .

شهید ریاضی در روزهای خون و قیام در کردستان در فارس در جبهه های جنگ تحمیلی در همه جا شهادت را می جست و عاقبت به دست عمال داخلی استکبار جهانی به هدف بزرگ خود رسید و جاودانه گشت روانش شاد باد .

 

وصیتنامه....

بسمه تعالی

بر هر مسلمانی واجب است وصیت کند، بنا به شرع اسلام این وصیت را می نویسم. هر انسانی دیر یا زود از این دنیا می رود پس چرا با ذلت و خواری برود وقتی خداوند عالم درها را باز گذاشته چرا انسان پشت درب بسته برود. انالله وانا الیه راجعون همه از او هستیم و به سوی او می رویم من اکنون که این وصیت نامه را می نویسم فقط یک چیز را از خدا می خواهم و آن اینست که خداوند تا انقلاب حضرت مهدی (عج) امام امت خمینی بت شکن را نگه دار باشد اول بگویم هرکسی پشت سر امام و روحانیت حرف زد او را در خانه ما راه ندهید من می توانستم در خانه بنشینم ومثل قدیم تخته کشی کنم ولی من راهم را شناخته ام. مادر و همسر عزیزم هیچ وقت شماها امام را تنها نگذارید و گوش به فرمان امام باشید هرچه امام فرمود انجام دهید در ضمن چون بچه هایم کوچک هستند نگذارید مانند بچه های ولگرد بشوند بلکه آنها تشویق به درسهای اسلامی بکنید. امیدوارم خداوند از سر تقصیرات همه بگذرد والله کار همه ما در روز آخرت زار خواهد بود برای من 5 سال نماز وروزه بخرید و هرچه از مالم باقی ماند طبق موازین اسلامی که به ورثه ارث می رسد بین ورثه ام تقسیم کنید فقط خواهشی که دارم اینست که هرکسی که از من ناراضی است از جانب من از او حلالیت بطلبید تا آنجائی که یادم هست به کسی بدهکار نیستم ولی اگر بودم بدهی ام را بدهید مادر در زندگی هیچ خدمتی نتوانستم برایت بکنم امیدوارم شیرت را به من حلال کنی و مرا ببخشی و از خدا برایم طلب بخشش کنی و همسر عزیزم تو هم همچنین اگر بدی از من دیدی مرا حلال کن و بعد از من تو آزاد هستی .

 

اعترافات تروریستها:

 

1-اعترافات مهران اصدقی فرمانده اول واحد های تروریستی در تهران ویکی از عاملین شهادت برادر حسین ریاضی شوفر:

افراد واحد تروریستی:محمد جواد بیگی –مهران اصدقی – مصطفی معدن پیشه – سعید عزیزی – امیر اسدیان – محمد حسین قدرتی – قباد

تاریخ و ساعت عملیات تروریستی :30/6 صبح روز 20فروردین61

مکان عملیات تروریستی بزرگراه مدرس نرسیده به میدان هفتم تیر

شیوه عملیات تروریستی : تروریستها با محمل اینکه کمیته ای هستند و در حال ماشین گردی اند با مشاهده اتومبیل آقای منصوری به طرف آن شلیک می کنند که ماشین ایشان منحرف شده و وارد مدرسه ای می شود افراد ماشین اسکورت اقدام به تیر اندازی به طرف منافقین می کند.

تدارکات واحد تروریستی: 6 قبضه ژ-3 – یوزی – نارنجک – بمب دستی – سلاح های کمری -2 ماشین سرقتی

نتیجه عملیات تروریستی: به هلاکت رسیدن یکی از منافقین (سعید عزیزی)

2-گزارش درونی گروهک جنایتکار منافقین درباره این جنایت

 

• نه شرقی ، نه غربی

 

سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر اصل "نه شرقی و نه غربی" و حمایت بی دریغ از مبارزات ملل مستضعف جهان و افشاء جنایات ابر قدر تها و کشور های استکبار جهان را تکان داد و در برابر دیدگان یک میلیارد مسلمان محروم و همه مستضعفان جهان افق های دید جدیدی راگشوده است. مسئولان وکارکنان وزارت امور خارجه منادیان حق در سر تا سر جهان و مشعلدار نور در ظلمت جهان استکباری اند و سخنان کوبنده شان در مجامع بین المللی کاخ های ستمگران را به لرزه انداخته است. مقابله با این سیاست و کارگزاران مومن آن یکی از اهداف اصلی استکبار جهانی وایادی داخلی آنها بوده و هست. تلاش مذبوحانه برای منزی ساختن جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی از یک سو و حمله به مقامات وزارت امور خارجی جمهوری اسلامی می باشد. منافقین در اجرای این دسیسه به اتومبیل حامل برادر جواد منصوری معاون وزارت امر خارجه حمله کردند و طی آن پاسدار جان بر کف اسلام حسین ریاضی شوفر را به شهادت رساندند . او تاوان حمایت از مستضعفان جهان و تبری از شرق و غرب را پرداخت و منافقین نیز با این جنایت بار دیگر سرسپردگی خود را به ابر قدرتهای چپاولگر نشان دادند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10482945&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان