شهيد عبدالرسول خردادي

شهيد عبدالرسول خردادي

 

Shahid Khordadi

مشاهده برخوردهاي مخالفين انقلاب او را به سختي مي آزرد ، زيرا انقلاب را به شكوفه نشستن قيام عاشورا مي دانست و تنفر از گروههاي ضد انقلاب باعث شد تا او را به عنوان عنصری انقلابی شناسايي كنند . در تاريخ 29/5/61 در تهران مورد حمله ناجوانمردانه كوردلان منافق قرار گرفت ، بر اثر شليك 3 گلوله به ديدار معشوق شتافت .

در بخش خوشاب ، روستاي يام از توابع شهرستان سبزوار در سال 1338 ديده به جهان گشود .

روستا زاده اي بود . قلبش بي آلايش ، همچون صفاي آبادي تا كلاس پنجم ابتدايي بيش تر نخوانده بود . نخست در ده به همراه پدر گراميش به كشاورزي مشغول بود . سپس به تهران رفت و در بازار « عولاجان » در مغازه ي سراجي مشغول به کار شد .

مادر و اقوامش درباره ي او مي گويند : از كودكي مهربان بود ، چهره اي متبسم داشت ،‌ براي والدينش احترام فوق العاده اي قائل بود حواسش بود كه اگر در بين اقوام كسي مشكلي دارد ، براي حل آن اقدام كند . مادربزرگ پيري داشت كه دلش هواي زيارت امام هشتم علي بن موسي الرضا (ع) را داشت . مقدمات سفر را آماده كرد ، او را به زيارت برد و در طول سفر همواره مراقبش بود تا مبادا كوچكترين ناراحتي به او برسد . به مردم مهر مي ورزيد و صبور بود ، به همين دليل مردم هم او را دوست داشتند .

از كودكي كار مي كرد و توقعي از والدين خود نداشت .

اهل نماز جماعت بود در مجالس قرآني شركت فعال داشت . در مراسم عزاداري امام حسين عاشقانه و سر از پا نشناخته حضور پيدا مي كرد .

انقلاب و آرمان هاي امام (ره) برايش ارزش حياتي داشت ، از زماني كه امام را شناخت گوش به فرمان بود . در تمامي صحنه هاي انقلاب از خود فدا كاري بي نظير نشان مي داد . مشاهده برخوردهاي مخالفين انقلاب او را به سختي مي آزرد ، زيرا انقلاب را به شكوفه نشستن قيام عاشورا مي دانست و تنفر از گروههاي ضد انقلاب باعث شد تا او را به عنوان عنصری انقلابی شناسايي كنند . در تاريخ 29/5/61 در تهران مورد حمله ناجوانمردانه كوردلان منافق قرار گرفت ، بر اثر شليك 3 گلوله به ديدار معشوق شتافت . پيكر پاكش بر دوش انبوه مردمي كه صميمانه او را دوست داشتند ، مورد تشييع قرار گرفت و زينت بخش آرامگاه روستاي يام گرديد .

او يادگاري از خود به جا نگذاشت زيرا تازه با يكي از دختران خوب و نجيب آبادي پيمان مقدس ازدواج بسته بود .

اما كساني كه او را ترور نمودند به عقوبت اعمال پليد خود رسيدند ، يكي از آنها قرص خورده و خود را به هلاكت رسانده بود و دو نفر ديگر دستگير شد. يادش گرامي .

پيام شهيد :

پيرو امام باشيد و حرفهاي امام را خط مشي خود قرار دهيد .


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9934018&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان