شعبه ویژه رسیدگی به جرایم ناشی از جنگ تحمیلی و تروریسم تشکیل شد

Rajabi684434

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین از تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم ناشی از ۸ سال جنگ تحمیلی و تروریسم در دادسرای قزوین خبر داد.

به گزارش هابیلیان، حسین رجبی با اعلام خبر تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم ناشی از جنگ تحمیلی و تروریسم در داسرای قزوین، اظهارکرد: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دشمنان نظام توطئه‌های متعددی را علیه حاکمیت و ملت ایران اسلامی برنامه ریزی، طراحی و اجرا کرده‌اند.

وی افزود: در برحه ای از تاریخ انقلاب، ۸ سال جنگ ناجوانمردانه بر کشور ما تحمیل شد و خسارت های سنگین و جبران ناپذیری به کشور و ملت عزیز ایران وارد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین ادامه داد: همچنین با حمایت دشمنان نظام از منافقین، معاندین و عناصر داعش نسبت به ترور نیروهای مومن، متدین و انقلابی اقدام شد و برخی از نیروها شهید، اسیر و جانباز شدند و همین موضوع منجر به جریحه دار شدن جامعه و ورود خسارت های جبران ناپذیر به کشور، نیروهای انقلابی نظام و خانواده های آنها شد.

رجبی همچنین یادآور شد: در راستای ماده ۵ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ به شکایات ایثارگران، جانبازان، آزادگان و خانواده های شهداء از رژیم بعث عراق و منافقین به سرپرستی مسعود و مریم رجوی و عوامل آنها و همچنین جنایات رژیم غاصب اسرائیل، آمریکا و انگلیس و کشورهای غربی حامی تروریسم رسیدگی خواهد شد.

وی همچنین اضافه کرد: برهمین اساس در اجرای قانون مذکور یکی از شعب بازپرسی دادسرای مرکز استان قزوین به عنوان شعبه ویژه رسیدگی به جرایم ناشی از ۸ سال جنگ تحمیلی و تروریسم تعیین شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین افزود: در همین راستا ایثارگران، جانبازان، آزادگان و خانواده های شهدا استان قزوین با توجه به جرایم و جنایاتی که نسبت به آنها توسط دشمنان نظام واقع شده، می توانند طرح دعوای کیفری کنند، تا به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار گیرد.

منبع: میزان


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان