شاهد حملات تروریستی که زنان و دختران را هدف قرار می‌دهند، هستیم

169514108

زهرا ارشادی سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل اظهار داشت که ایران به رغم تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی آمریکا که آشکارا بر تامین مالی و اجرای برنامه‌ها با هدف پیشرفت و توانمندسازی زنان دارد، دستاوردهای چشمگیری در این زمینه داشته است.

 

 به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، دکتر زهرا ارشادی، سفیر و معاون نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل متحد عصر سه شنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت در مورد زنان، صلح و امنیت اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از بدو تأسیس تاکنون همواره ارتقای جایگاه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زنان و دختران را به‌عنوان رکن اساسی در سیاست‌گذاری، قانون‌گذاری و برنامه‌ریزی ملی خود مورد توجه قرار داده است.

 

وی افزود: به رغم تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی آمریکا که آشکارا تأثیرات وخیمی بر تأمین مالی و اجرای برنامه‌های برنامه‌ریزی شده توسط دولت، جامعه مدنی و بخش‌های خصوصی با هدف پیشرفت و توانمندسازی زنان دارد، ایران دستاوردهای چشمگیری در این زمینه داشته است.

 

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل گفت: زنان نقش انکارناپذیری در ارتقای گفت و گو و اعتماد به روند صلح و امنیت دارند.

 

ارشادی تصریح کرد: این یک واقعیت شناخته شده است که تشویق زنان به مشارکت در روند صلح، امکان صلح را افزایش می دهد.

 

وی اظهار داشت: در نتیجه، مشارکت زنان در روند صلح کارایی کمک‌های بشردوستانه را افزایش می‌دهد، حفاظت غیرنظامی را ارتقا می دهد،  به حل سیاسی اختلافات و حفظ صلح بلندمدت کمک می‌کند و بازسازی اقتصادی را تسریع می‌بخشد.

 

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل افزود: قطعنامه های متعدد سازمان ملل بر اهمیت توانمندسازی زنان در پیشگیری، حل و فصل و موقعیت های پس از جنگ و همچنین تلاش بیشتر آنها برای حفظ صلح و امنیت بین المللی تاکید کرده است.

 

 ارشادی به وضعیت زنان در منطقه اشاره کرد و گفت: همچنان شاهد ویرانی های ناشی از درگیری های مسلحانه، افراط گرایی خشونت آمیز، اشغال خارجی، و همچنین حملات تروریستی که زنان و دختران را هدف قرار می دهند، هستیم. صلح و امنیت پایدار تنها با پرداختن به ریشه های آن حاصل می شود.

 

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل افزود: زنان و دختران فلسطینی همچنان در نتیجه چندین دهه اشغال و نقض حقوق بشر و همچنین سیاست ها و اعمال استعماری و آپارتایدی رژیم اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین که همگی ناقض قوانین اساسی حقوق بشردوستانه بین المللی و قوانین بین المللی حقوق بشر است، رنج می برند.

 

وی با تاکید بر اینکه درگیری طولانی مدت یمن تأثیر فاجعه باری بر حقوق زنان در این کشور داشته است، به وضعیت زنان در افغانستان اشاره کرد و گفت وضعیت کنونی در افغانستان به شدت بر حقوق زنان افغان از جمله حقوق سیاسی و اجتماعی-اقتصادی آنها مانند حق تحصیل، کار و مشارکت سیاسی تأثیر گذاشته است. حقوق زنان افغانستان باید رعایت شود. طالبان باید درخواست جامعه جهانی برای حمایت از حقوق بشر، به ویژه حقوق زنان مورد توجه قرار دهد.

 

سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل مجددا بر این موضع اصولی تاکید کرد که مسائل مربوط به زنان و دختران بر عهده مجمع عمومی است و گفت: شورای امنیت تنها در صورتی باید به این موضوع رسیدگی کند که مستقیما با حفظ صلح و امنیت بین المللی مرتبط باشد.


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان