سبک زندگی شهید سلیمانی باید گسترش یابد

170084572

رئیس ستاد مردمی سومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: همه افراد به خاطر رفتاری که حاج قاسم داشت شیفته او شده بودند پس از گذشت سه سال از شهادت وی از سبک زندگی سردار سخنی به میان نیامده و در این مورد غفلت شده است، این موضوع باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش هابیلیان، حمید رضا مقدم‌فر در حاشیه نشست رسانه ای ستاد مردمی سومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی که در سالن رودکی تالار وحدت برگزار شد در پاسخ به خبرنگار ایرنا در خصوص اینکه برای اشاعه سبک زندگی و شیوه رفتاری سردار سلیمانی در بین مردم و مسئولان چه تدابیری اندیشیده شده است، بیان کرد: در عین اینکه تاکنون ۷۰۰ عنوان کتاب در خصوص سردار سلیمانی توسط مردم نوشته و به چاپ رسیده و هزاران گفت و گو، مصاحبه، سخنرانی درباره ایشان شده است اما در خصوص سبک زندگی این شهید بزرگوار کار شایسته ای صورت نگرفته است.

وی افزود: حاج قاسم فقط یک قهرمان ملی در میدان رزم نبود او یک پدر مهربان و دوست داشتنی، یک همسر باوفا بود و با روحیه خاصی که داشت در جوانان تاثیر می گذاشت و رویش در آنها ایجاد و افرادی نظیر شهید حججی را تربیت کرد و آنها به نیروهای مقاومت برای مقابله با داعش پیوستند.

برپایی بزرگداشت حاج قاسم توسط مردم در خارج از کشور

مقدم‌فر در پاسخ به این پرسش که آیا مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی در کشورهای خارجی نیز برگزار می شود نیز گفت: از دولتمردان خارجی انتظار برگزاری مراسم برای ایشان را نداریم اما از سوی دلدادگان حاج قاسم در داخل و خارج از کشور برنامه های متنوعی نظیر اجرای نمایش و سفونی در بیروت و افتتاح موزه بخشی از وسایل سردار در ترکیه همچنین برنامه های متنوع دیگری نظیر ترجمه کتاب به زبان ترکی، نشست های علمی، فرهنگی و کنگره های مختلف در ترکیه و جمهوری آذربایجان برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مراسم مقاومت در مدارس عراق و مراسم هایی نظیر ادعیه خوانی و شب شعر در اماکن فرهنگی، کلیساها و مساجد در کشورهای گرجستان، روسیه، اروپا و حتی امریکا از سوی مردم برگزار می شود.

مقدم‌فر با بیان اینکه یک همایش که جنبه عمومی دارد در آنکارا و استانبول نیز برگزار می‌شود، ادامه داد: سال گذشته به مناسبت سالگرد شهید سلیمانی و شهید ابومهدی مراسمی با حضور گسترده مردم در فرودگاه عراق برگزار شد امسال نیز یک مراسم میدانی مشابه سال قبل در این کشور برپا می شود.

رئیس ستاد مردمی سومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: مجامع بین المللی که ادعای حقوق بشر می کنند و در مقابل این اتفاق سکوت کرده اند باید به آیندگان جواب دهند، علی رغم منفعل بودن مجامع بین المللی افکار عمومی امریکا و صهیونیست را به عنوان تروریست می شناسند. شهید سلیمانی قهرمان مبارزه با داعش بود و همه مردم دنیا او را می شناختند، پیگیری خون به ناحق ریخته سردار مطالبه ای است که باید توسط رسانه های ایران و خارج پیگیری شود و مقصر نباید قسر در برود.

مقدم فر توضیح داد: برخلاف تصور دشمن که فکر می کرد ترور سردار پایان مقاومت است شهید حاج قاسم خطرناک تر از زمان حیات او است و هنوز امتداد دارد او عین حضرت زهرا(س) نشانه ای برای حقانیت و حجتی برای زنده بودن انقلاب اسلامی شد، حاج قاسم تاریخ نشد بلکه جاودانه و همیشه زنده است، او تبدیل به یک الگو برای همه جوانان دنیا شد امروز ما مانند گذشته به ایشان نیاز داریم، سردار نماد حقانیت است، حاج قاسم و شهدای حرم معروف به دفاع از حرم بودند اما او ایران را هم حرم می دانست. دلها را خداوند متوجه ایشان کرد و این یک پیوند الهی است کارهایی را برای عشق و ارادت به سردار انجام می دهیم اما اثرگذاری با خداست.

حضور مسئولان مقاومت در سالگرد سردار/ کتاب فرزندان حاج قاسم منتشر می شود

رئیس ستاد مردمی سومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: در سومین سالگرد سردار سلیمانی مسئولان طراز بالای محور مقاومت حضور خواهند یافت.

مقدم فر همچنین بیان کرد: یکی از کتاب های آماده انتشار مربوط به فرزندان حاج قاسم به خصوص خاطرات مربوط به آخرین روزهای حیات پدر با آنهاست که امسال به چاپ می رسد اما کافی نیست.


جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

پنج نکته درباره آزادی حمید نوری

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان