سالگرد شهادت مجيد شهرياري برگزار شد

سالگرد شهادت مجيد شهرياري در محل ترور و به شهادت رسيدن وي با حضور دبيران اتحاديه‌هاي دانشجويي برگزار شد

Shahriari

در ابتدا مهدي اميريان دبير دفتر تحكيم وحدت، طي سخناني اظهارداشت: امروز يكي از ابزارهاي قدرت براي بيان ديدگاه و مرام مكتب‌ها پيشرفت‌هاي علمي است، بدون ترديد جمهوري اسلامي ايران يكي از مهمترين پيشرفت‌ها را در زمينه هسته‌يي در منطقه و فرامنطقه‌ داشته است و دشمنان متوجه شدند كه ايران براي طرح ايدوئولوژي خود پيشرو و پيشگام شده و در بالاترين سطح تاثيرگذاري قرار گرفته است.

 

وي افزود: دشمناني كه در حال اضمحلال هستند، مانند رژيم صهيونيستي متوجه اين موضوع شده و طبيعي است كه با هر روشي تلاش كنند، ايران را از پيشرفت بازدارد، لذا دست به ترور مي‌زنند، اما امروز دانشمندان هسته‌يي ما به ويژه شهيد شهرياري به قهرمان ملي تبديل شده است به طوري كه ديگر دانشمندان نيز آرزو دارند به اين جايگاه دست يابند.

 

وي خاطر نشان كرد‌: ‌تلاش‌هاي دشمنان براي متوقف كردن ايران به ويژه در مساله هسته‌يي نتيجه عكس داده است، دشمنان ما بدانند كه در حال حاضر اينگونه اقدامات يعني ترور دانشمندان جز بي‌آبرويي نتيجه‌ي ديگري براي‌آن‌ها نخواهد داشت و شاهديم كه ملت‌ها نيز اين حركت‌ها را جز زبوني كشورهايي كه پيشرفت ديگران را نمي‌خواهند، نمي‌دانند.

 

وي همچنين گفت: ملت‌ها كشورهاي استكباري را در دادگاه خود محاكمه كرده و آن‌ها را به انزوا محكوم خواهند كرد.

 

وي با تاكيد ‌بر اين‌كه پيشرفت در عرصه‌هاي علمي و به ويژه پيشرفت هسته‌يي حق طبيعي ايران و سايرملت‌ها است، تصريح كرد: دشمنان ديگر به دليل آگاهي ملت‌ها موفق به متوقف كردن اين خواست عمومي نخواهند شد و دولت‌ها نيز براي باقي ماندن خود بايد به اين حق ملت‌ها تن بدهند. ما نيز از دستگاه‌ ديپلماسي و نهاد‌هاي امنيتي مي‌خواهيم با تدابير ضريب امنيت دانشمندان ما به ويژه دانشمندان هسته‌يي‌ را بالا ببرند و احتمال وقوع دوباره اين گونه اتفاقات را به حداقل برساند.

 

اميريان در پايان خاطرنشان كرد: هر زمان كه داناترين افراد جامعه‌اي مورد ترور قرار بگيرند، بايد بدانيم كساني دست به اين كار زده‌اند كه جاهل‌ترين افراد هستند و باطل رفتني است و حق خواهد ماند.

 

در ادامه علي جمشيدي دبير انجمن اسلامي دانشجويان مستقل، با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان شهرياري و علي محمدي و رضايي‌نژاد گفت: شهرياري نماد مجاهدت در عرصه علم و ايمان و به مثابه خواري در چشم دشمنان اسلام بود.

 

وي با بيان اين‌كه پس از انقلاب و جنگ تحميلي شاهد هستيم كه فشار‌هاي زيادي براي كند كردن روند پيشرفت ملت ايران صورت گرفته است، خاطرنشان كرد: همه ظالمان به سمت جلوگيري از حركت علمي نظام جمهوري اسلامي ايران روي آوردند، اما اين اقدامات به جايي نخواهد رسيد.

 

وي با بيان اين‌كه دشمنان امروز از پيشرفت‌هاي ايران هراس دارند، گفت: آن‌ها از چند محور وارد مقابله با ايران شدند كه يكي از آن‌ها ترور‌هاي كوري است كه شاهد آن هستيم.

 

جمشيدي همچنين با اشاره به اين‌كه‌ دولت انگليس طي بيانيه‌اي از اتهام ترور، خود را مبرا دانسته است، ‌افزود: اما انگليس، امريكا و اسراييل خود يك سه ضلعي تروريسم ايجاد كرده‌اند، ترويسيم پرور و حامي آن هستند.

 

وي با بيان اين‌كه بريتانيا در اقداماتي با فشار‌هاي فراوان سعي در كند كردن روند تعالي ملت ايران دارد، خاطرنشان كرد:‌ملت ايران و به ويژه جنبش دانشجويي مسلمان به پيشگامي ملت ايران، پاسخي كوبنده و محكم به اين اقدامات تماميت خواهانه خواهند داد.

 

اين فعال دانشجويي تاكيد كرد: از محل ترور شهيد شهرياري به همه مستكبران جهان اعلام مي‌كنيم، هر كسي فكر تجاوز به منافع ايران را در سر داشته باشد با پاسخ دندان شكن جنبش دانشجويي مواجه خواهد شد و منافع آن‌ها در همه نقاط جهان به خطر خواهد افتاد.

 

وي افزود: آمريكا، ‌اسراييل و بريتانيا و حاميان آن‌ها بدانند كه موج بيداري اسلامي به پرچم داري نظام جمهوري اسلامي ايران با صلابت آنان را به انزوا و شكست تمام خواهد كشاند.

 

وي در پايان سخنان خود با بيان اين‌كه ترور شخصيت‌هاي علمي كشور و به ويژه دانشمندان هسته‌يي حركت ملت ايران را كند نخواهد كرد، گفت:‌ به نمايندگي از جنبش دانشجويي مسلمان اعلام مي‌كنيم كه همه ما مجيد شهرياري هستيم.

 

به گزارش ايسنا، در ادامه سيد ايمان ميرزاده عضو جامعه اسلامي دانشجويان، اظهارداشت:‌ آيا خون شهيد شهرياري پايمال شد و آيا اسراييل،‌آمريكا و انگليس به هدفشان رسيدند و آيا توانستند جلوي پيشرفت ايران را بگيرند، اين اتفاق نيفتاد، بلكه ما شاهد موج انتقام خواهي اين شهيد هستيم.

 

وي با بيان اين‌كه استكبار بداند كه از خون اين شهيدان نمي‌گذريم، افزود:‌ ما را متهم به ترور مي‌كنند، در حالي كه از ابتداي انقلاب شخصيت‌هاي علمي ما را يك يك به شهادت رساندند، اما آيا ما ضعيف شديم و اگر آن‌ها با ترور مخالفند چرا از اسراييل حمايت مي‌كنند و هنوز چون دردانه از حقوق ملت خود مي‌زنند و به آن‌ها مي‌دهند و بدانند كه چيزي به نابودي آن‌ها باقي نمانده است.

 

وي ادامه داد: اگر شهرياري را ترور كرديد، تاوان آن را پس خواهيد داد و تاوان آن نابوديتان است، ما دانشجويان به عنوان خط مقدم ملت همان طور كه اسراييل و آمريكا را از اين كشور بيرون كرديم و در همين روزها نيز انگليس را بيرون خواهيم كرد.

 

در ادامه محمدرضا كاشفي مسئول بسيج دانشگاه شهيد بهشتي و عضو تبيين مواضع بسيج ضمن محكوم كردن اقدامات تروريستي اظهارداشت:‌شهيد شهرياري نقطه تلاقي مسائل بسياري از جمله حقوق بشر، تروریست و انرژي هسته‌يي است. نقطه تلاقي جنگ سرد و جنگ نرم است.

 

وي با بيان اين‌كه شهادت شهيد شهرياري پوكي بسياري از ادعاها را ثابت كرد، افزود: شهادت شهيد شهرياري نشان داد كه سخنان تمام كساني كه دعواي حقوق بشر و مقابله با تروريسم را دارند، جز ادعاي پوچي نيست. شهيد شهرياري مسئول نظام علمي بومي كشور ما بود و نيز پايه گذار بسياري از مسائل در بحث هسته‌ای.

 

وي تصريح كرد‌:‌شهادت شهرياري موجب شد كه دانشجويان ما با اميد بيشتري و به اميد روزي كه به جايي برسند كه دشمن تصميم به ترور آن‌ها بگيرد، وارد عرصه شوند. شهرياري‌هاي ما دانشجويان ورودي سال 90 هستند.

 

كاشفي خاطر نشان كرد: مسائل هسته‌ايي ما همچون دشمنان ما در اختيار كشتار و بمب‌باران مردم نيست، دانش هسته‌اي ما در خدمت پزشكي،‌توليد انرژي و برق و پيشرفت‌هاي بشري است و دليل ترور دانشمندان علمي متعهد ما بوده است و نشان از آن دارد كه دشمنان ما به استحصال و بن بست رسيده‌اند.

 

وي همچنين گفت:از سازمان‌هاي جهاني انتظار مي‌رفت كه حداقل براي حفظ اندك آبروي باقي مانده خود، اين اقدامات را محكوم كنند. چرا سازمان بين‌المللي انرژي اتمي در مسئله هسته‌اي ايران گزارشي ارائه مي‌دهد كه سرويس‌هاي جاسوسي غرب تهيه كرده‌اند و ليست دانشمندان هسته‌اي ما را به ليست ترور مبدل کرده است.

 

كاشفي در پايان اعلام كرد: اميدواريم سازمان‌هاي جهاني و دولت‌ها همانند ملت‌ها كه امروز بيدار شده‌اند به خود بيايند و بيدار شوند.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

لزوم بازنگری در فهرست شهدای ترور کشور

همزمان با سالگرد عملیات مرصاد

گزارش سالانه تروریسم در ایران 1402 منتشر شد

شهید ترور

شهید ژاله ملکی

شهید امیرحسین افضلی

جلوی چشمم نفس‌های آخرش رو ‌زد

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خبر داد

۱۷ شهریور؛ زمان دادگاه کیفری پرونده ترور شهید سلیمانی

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان