زمستان رفت و روسیاهی به زغال ماند!

Dozd

مرور پرونده ی هسته ای ایران از ابتدا تا کنون و بررسی نقش و عملکرد گروهک متجاوز و مزدور رجوی در این پرونده با اجمال فعلی – سکوت معنی دار سایت های رجوی – جالب توجه و نقد و نظر است . با مراجعه به اوراق قطور پرونده ی سیاسی شده ی انرژی هسته ای در ایران باید گفت که پرونده ی هسته ای ایران در آغاز پرونده ای صرفا فنی و حقوقی بود و میان سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین المللی انرژی هسته ای روابط مانند روابط دیگر کشورهای جهان با آژانس بین المللی انرژی هسته ای جریان داشت . اوضاع به گونه ای بود که بررسی های آژانس همانند مسائل هسته ای دیگر کشورهای جهان در جریان بود اما قرار بر این بود تا روند این بررسی صرفا حقوقی، جهتی خلاف واقع به خود بگیرد .در این خصوص محمد مهدی سلطانی مشاور امور حقوقی و بین الملل دبیرخانه ی شورای عالی امنیت ملی به شروع جهت دار این پروند ه اشاره کرد :" اواخر دهه ی 70 بود که آمریکا و اسرائیل با بازی گرفتن از گروهک منافقین، اطلاعات جعلی و سرهم بندی شده ای را در اختیار منافقین قرار دادند . نمایندگان این سازمان در هتل وبلارد واشنگتن اقدام به برگزاری یک مصاحبه ی مطبوعاتی به منظور افشاگری علیه ایران کرد و در خلال این مصاحبه مطبوعاتی ، جعلیات سرویس های جاسوسی اطلاعاتی و جاسوسان آمریکا و اسرائیل از زبان سازمان منافقین بیان شد و از این به بعد فاز بهره برداری سیاسی از پرونده ی هسته ای ایران آغاز شد ." این ادعاها توسط برخی رسانه های غربی پر و بال داده شد . روند مزبور با ورود و فعالیت بازیگرانی مثل کمیته ی امور عمومی آمریکا و اسرائیل در فروردین 1382 و طرح اتهاماتی علیه ایران توسط وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی وقت آمریکا در آن اجلاس و همینطور بهره برداری از موقعیت هایی مثل اجلاس کمیته ی مقدماتی بازنگری در اردیبهشت 1382 برای تکرار اتهامات و ادعا نامه علیه ایران ، به تدریج جو روانی سنگینی بر علیه ایران حاکم شد . این روند ادامه داشت تا سرانجام منجر به تصویب اولین قطعنامه بر علیه ایران در 21 شهوریور 1382 گردید . در بررسی ابعاد این مسئله می توان به نقش پادویی سازمان و ایفای نقش یک بلندگواشاره نمود و با رد ادعای افشاگری منافقین در این خصوص نهایتا برای آنان نقش آفرینی مزدورانه ای را ترسیم نمود . این خیمه شب بازی باند رجوی در جریان خبر پراکنی های بعدی نیز ادامه داشت و مهره های رجوی فارغ از ماهیت ذره بینی خود در معادلات سیاسی امروز جهان ، برای خود نقشی در حد یک آلترناتیو را متصور شدند و باورشان شد که واقعا کاری کرده اند و با ثبت و ضبط آنچه که روی داده بود به نام خود ، طلبکارآمریکا شدند که چرا آمریکا به درخواستهای آنها وقعی نمی گذارد و بر پدال تحریمها در مرحله ی اول و آغاز جنگ در مرحله ی بعدی فشار نمی آورد ؟

اما در ایران اولین مسئله ای که بعد از انتخاب آقای احمدی نژاد به ریاست جمهوری، توسط مردم مطرح و توسط دولت اجابت شد تداوم فعالیت هسته ای و دفاع از حقوق ملت ایران در این زمینه بود و در این راستا، مجتمع تهیه مواد اولیه ی مربوط به چرخه ی سوخت در اصفهان موسوم به ucf در 9 مرداد 1384 بازگشایی شد . با روند موجود آنچه که مطرح بود تلاش مذبوحانه و البته تبلیغاتی گروهک منافقین به دنبال مصادره به مطلوب کردن فشار آمریکا به کشورمان تحت عنوان مجعول " اجماع جامعه ی جهانی برای جلوگیری از دستیابی رژیم آخوندی به سلاح هسته ای " بود . آنچه که منافقین با اطلاعات معیوب آمریکایی ها و اسرائیلی ها از آن برای خود آش می پخت بستگی به نخود و لوبیای این آش داشت ، یعنی زمانی که احساس می کردند اطلاعات ذی قیمتی در اختیاردارند آب و تاب قضیه هم بیشتر می شدو کنفرانس های افشاگری، با شرکت مزدوران بیشتری برگزار می شد و زمانی هم که کیسه ی اطلاعاتی اربابان خالی بود همان گفته های پیشین در قالبی جدید نشخوار می شد .

در چند ماه اخیر روند اعتماد دستگاه های جاسوسی آمریکا و اسرائیل به منافقین خلق کمتر از قبل شده و این نه به خاطر بی اعتمادی آنها به باند رجوی است بلکه این کاهش اعتماد بیشتر از آن جهت است که از نظر آمریکا در بازی مزبور نیز تاریخ مصرف سازمان رو به اتمام است و به روایتی دیگر آمریکاو انگلیس ترجیح می دهند که با خود به تنهایی این قمار را به پیش ببرند یا از وجود بازیگر یا بازیگرانی جدیدتر در این پروسه بهره بگیرند . از این روست که داعیه ی حق طلبی و مانور بیچارگان خلق در خصوص افشاگری هایشان و شاخ و شانه کشیدن برای نظام بین الملل توسط آنها روندی شدیدتر به خود گرفته است و نشانه های آن را هم در ابراز نارضایتی مریم رجوی و نیروهای قلم به دستش می توانیم ببینیم چرا که مریم رجوی بعد از این مسئله بارها به دین بزرگی که جهان به سازمان تروریستی اش دارد اشاره کرده و مستاصلانه از دنیا خواسته کمی بیشتر به این گروهک تروریستی اهمیت بدهند .

اما در این سوی قضیه و از تابستان سال جاری روابط میان ایران و آژانس وارد فاز جدیدی شده است که به حل و فصل مسایل باقی مانده اختصاص دارد . این مرحله در واقع یک تحول جدید است و فاز جدیدی را نوید می دهد که همان بازگشت به فاز حقوقی است . در بیانی دیگر آمریکا تنها شده و جهان با توجه به خوی جنگ طلبی آمریکا ، می داند که توجه به گفته های مقامات آمریکایی یعنی آغاز راهی که به احتمال زیاد عواقب خوبی را برای صلح جهانی در بر نخواهد داشت و درست به همین دلیل است که آمریکایی ها درراه حلی که خواستار سخت گیری بیشتر بر ایران هستند درظاهر از حل وفصل دیپلماتیک مساله دم می زنند اما مردان عقب مانده ی ذهنی رجوی همچنان تئوری های خود را می دهند و مریم رجوی همچنان در میتینگ های خلوتش جیغ می زند که " رژیم آخوندی امنیت جهانی را به خطر انداخته است " . در حالیکه البرادعی اخیرا گفته که ایران تا 8 سال آینده قادر نیست به سلاح اتمی دست یابد.علیرضا جعفرزاده عضو گروهک رجوی در کنفرانس کودکانه ی خود در بروکسل ادعا کرده که ایران تا 2 سال آینده به سلاح اتمی دست خواهد یافت !! بلبل منافقین گفته : " بنابر اطلاعاتی ما رژیم ایران به بمب اتمی بسیار نزدیک تر از آن چیزی است که آقای البرادعی می گوید " . این نادانی حتی در تحلیل مزدوران رجوی از سخنان آمریکایی ها نیز مشهود است یعنی در حالیکه عناصر گروهک منافقین از مخالفت تمام مقامات آمریکایی سخن می گویند "پیتر کریل " تحلیلگر انجمن کنترل تسلیحات آمریکا ضمن مشروع دانستن حق ایران برای استفاده از انرژی هسته ای صلح آمیز خاطر نشان نموده است که واشنگتن باید باب گفت و گو با ایران را باز کند . و در سوی دیگر این قصه منافقین در حالی که شدیدا بر تحریم ایران پای می فشارند و از اجماع جهانی برای این مسئله سخن می گویند ، گزارش ها حاکی از مخالفت شدید چین و روسیه با اقدامات خصمانه ی آمریکا است که باعث سرخوردگی در برخی مقامات آمریکایی شده است و فرقه ی بوقلمون صفت را وادار به واکنش در مقابل این مسئله کرده و با ابراز نارضایتی نسبت به این مسئله آن را ادامه ی مماشات با رژیم ایران دانسته است.

چند روز قبل ، یعنی 11 آبان ماه سال جاری، آسوشیتدپرس خبر از نشست معاونان وزیران امور خارجه ی 5 کشور دائم شورای امنیت داد و اعلام کرد بعد از این جلسه نیکلاس برنز معاون وزیر خارجه ی آمریکا اذعان کرد که " چین و روسیه از روند حرکت سریع تصویب قطعنامه ی سوم در شورای امنیت جلوگیری می کنند ." و این به خاطر این بود که نه مسکو و نه پکن حتی حاضر به پذیرش موارد اصلی مورد قبولشان در متن پیش نویس نیز نشده اند .

چند و قتی است که رسانه هایی همانند فاینشل تایمز و واشنگتن پست نیز به شکست اتحاد امریکا برای تحریمها بر علیه ایران اذعان نموده اند .

با این اوصاف چهره ی مریم رجوی وقبیله اش دراین روزها بسیار دیدنی است ، زمانی که می دانند " افشاگری " هایشان فقط برای پز دادن به نیروهای دربند اشرف مفید فایده است و حتی یک پول سیاه هم نمی ارزد . فکرش را بکنید این همه زمستان آمده و رفته (28 زمستان! ) ولی همچنان روسیاهی برای مریم قجر و مسعود آواره بر جای مانده است .


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9201076&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  مطالب پربازدید بخش خبر

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان