دستگیری شبکه تروریستی وابسته به موساد توسط وزارت اطلاعات

سال 1401
20220727-WA0006
تاریخ: 1401/05/01

به استحضار ملّت شریف ایران می‌رساند:
شبکه‌‌ای از عوامل سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی که برای انجام عملیات تروریستی به کشور اعزام شده بودند، پیش از هر اقدام خرابکارانه‌ای توسط سربازان گمنام امام زمان(عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف) شناسایی و کلیّه‌ی عناصر عملیاتی بازداشت شدند.
اعضای این شبکه که از طریق یکی از کشورهای همسایه با عوامل سازمان جاسوسی - تروریستی موساد در ارتباط بوده و از اقلیم کردستان وارد کشور شده بودند، با بهره‌گیری از به‌روزترین تجهیزاتِ عملیاتی و ارتباطی و قوی‌ترین مواد انفجاری، قصد انجام اقدامات خرابکارانه و عملیات تروریستی بی‌سابقه‌ای در برخی نقاط حسّاس و اهدافِ از پیش تعیین شده را داشتند که با عنایات الهی و عملیات چند مرحله‌ای و پیش‌دستانه‌ی مجاهدان گمنام ایران اسلامی جملگیِ آنها به دام افتاده، تسلیحات، مواد انفجاری، تجهیزات فنّی و ارتباطی آنها نیز به طور کامل کشف و ضبط شد.
با توجه به ادامه‌دار بودن تحقیقات و رصدهای اطلاعاتی پیرامون هرگونه ارتباط داخلی و خارجی با این تیم تروریستی، اِن‌شاءالله، اطلاعات تکمیلی متعاقباً به استحضار ملّت شریف ایران خواهد رسید.

اطلاعیه دوم وزارت اطلاعات: مورخ 5مرداد1401

به‌دنبال اعلام گزارش بازداشت یک تیم تروریستی وابسته به رژیم غاصب صهیونیستی، بخشی از اطلاعات به‌دست آمده را به استحضار ملّت شریف ایران می‌رساند. 
1- هدف تروریست‌های وابسته به رژیم صهیونیستی، انفجار یک مرکز صنایع حساس دفاعی کشور بود.
2- صهیونیست‌های تبهکار، متناسب با اهمیت و حساسیت مرکز مورد نظر، پیچیده‌ترین شیوه‌های ترکیبی برای شناسایی جغرافیای هدف و تخریب وسیع آن را طراحی کرده بودند.
3- عناصر عملیاتی تیم عمل‌کننده از اعضای گروهک تروریستی و مزدور کومله هستند که مستقیماً توسط عبدالله مهتدی، سرکرده‌ی آن گروهک برای این مأموریت انتخاب و به افسران موساد معرفی شده بودند. شایان ذکر است که مُزدوری گروهک کومله برای رژیم صهیونیستی از گذشته کشف و مستند شده بود؛ اما این ارتباط در سال‌های اخیر کاملاً نزدیک و نیمه‌علنی شده است تا آن‌جا که انجام عملیات نیابتی از طرف رژیم صهیونیستی به کارکرد شناخته شده‌ی آن گروهک مزدور تبدیل شده است. 
4- سربازان گمنام امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف) پس از بازداشت تروریست‌ها و در مرحله‌ی اول با هدفِ حفظ ارتباط آن‌ها با افسرانِ عملیاتی موساد، دستگیری‌ها را به صورت کاملاً سفید انجام دادند. این رهیافت موجب فراهم آمدن امکان شناسایی کلیه‌ی اعضای تیم‌های عملیاتی، پشتیبانی و شیوه‌های راهبری عملیاتی سازمان موساد و کشف زمان دقیق اجرای عملیات شد. آن سازمان تروریستی پس از شکست بزرگ در اجرای عملیات و بی‌اطلاعی از وضعیت تیم عملیاتی، مرتبطین و تجهیزات حسّاس همراه آن‌ها، در روز یکشنبه‌ی گذشته به گروهک مزدور کومله دستور دادند ضمن اقدام بی‌سابقه‌ای، بازداشت تعدادی از عناصر خود را اعلام نماید! این وزارت‌خانه در روزهای آینده و با برطرف شدن برخی ملاحظات اطلاعاتی و حفاظتی، تعداد و هویت عواملِ عملیاتی بازداشت شده و نیز عناصرِ مرتبطِ مقیم خارج از کشور را اعلام خواهد نمود.
5- گستردگی و تعدد تجهیزاتِ همراه تروریست‌ها در حدی بوده که امکان حمل مستقیم آن‌ها توسط اعضای تیم عملیاتی وجود نداشته است. بنابراین در قالب جاسازی در لوازم پوششی و از مسیر کولبری، از اقلیم کردستانِ عراق وارد کشور کرده بودند.
6- بخشی از تسلیحات و تجهیزاتِ کشف و ضبط شده از تروریست‌ها به شرح ذیل است:
1/6- تعداد 8 بمب بسیار قوی برای انفجار هدف اصلی و 8 بمب کوچک مخصوص تخریب تجهیزات همراه تیم پس از اجرای عملیات اصلی.
2/6- 4 قبضه سلاح کمری ویژه همراه با صدا خفه کن و تعداد زیادی فشنگ مربوطه.
3/6- آخرین نسخه‌های سیستم‌های ارتباطی ویندوز قرمز، تعداد قابل توجه‌ی لپ‌تاپ و گوشی‌های تلفن همراه و روترهای مخصوص.
4/6- ابزارهای فنی ویژه برای اخلال در سیستم‌های کنترلی محیط هدف و نیز برای انفجار از راه دور.
5/6- مجموعه‌ی کاملِ ابزار گریم، کلاه گیس و وسایلی برای تغییر اثر انگشت.
6/6- مقادیر قابل توجه‌ی ارزهای خارجی و ریال ایرانی.
7/6- اسناد هویتی مختلفِ جعلیِ ایرانی و غیر ایرانی.
7- وزارت اطلاعات ضمن سپاس خاضعانه به درگاه بیکران الهی که همواره هادی، حامی و حافظِ مجاهدانِ گمنام اسلام و ایران در عرصه‌های خطیر مأموریت‌های‌شان بوده است اعلام می‌دارد؛ که تیم عملیاتی دستگیر شده نه تنها موفق به کارگذاری بمب‌ها در محیط هدف نشدند، بلکه پیش از دستگیری اعضای آن‌ و در حالی‌که به‌طور کامل در محاصره‌ی تور امنیتی دلاورانِ گمنام قرار داشتند و به‌عنوان اقدامی کاملاً احتیاطی، اطلاعات و هشدارهای لازم به مراکز مرتبط داده شده بود تا در صورت بروز هرگونه رخدادِ پیش بینی نشده در مراحل دستگیری‌ها، تروریست‌ها نتوانند حتی به اطرافِ محیط هدف نیز دسترسی پیدا کنند.
در پایان وزارت اطلاعات به غاصبانِ رسوایِ قدس شریف و حامیان اعمال تروریستی آن‌ها صریحاً و قویاً اعلام می‌نماید که گرچه در انجام هدف جنایت‌کارانه‌ی خویش با شکست بزرگ مواجه شدند، اما صرفِ «اعزام تیم به حریم مقدس ج.ا.ا» نیز بی‌پاسخ نخواهد ماند، همچنان که پیش از این هم هیچیک از اقدامات تروریستی آن‌ها بی‌جواب نمانده، اما مصالح «صهیونیزم بین‌الملل» در سکوت و کتمانِ مصائب وارده به آن‌ها بوده است.
  

 
روابط عمومی وزارت اطلاعات

 

شهر
استان کردستان
تاریخ واقعه
1401/05/01
گروهک تروریستی
رژیم صهیونیستی - کومله
منبع
واجا
فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان