دولتی که در آمریکا خواب سقوط ایران را می‌دید، ساقط شد

1399081515132148821566514اشکال رژیم رو به پایان و دولت این رژیم که در ماه‌های پایانی عمرش است این بود که خودشان آشنا به سیاست بین‌الملل نبودند و تقریباً مجری دیکته‌های تندروهای داخلی و رژیم صهیونیستی بودند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل ازتسنیم،‌ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت طی سخنانی اظهار داشت:  «این بسیار حائز اهمیت بود و رژیمی که خواب سقوط ایران و نظام ایران را می‌دید، خودش به‌صورت بسیار حقیرانه‌ای ساقط شد و امروز می‌بینید به‌جز چند کشوری کوچک که همیشه از اذناب این رژیم بودند، جهانیان شرایط جدیدی را پیشِ‌روی خود می‌بینند»

 

روحانی تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران روشن است و سیاست ما بر مبنای صلح و ثبات در منطقه، بر مبنای احترام به حقوق ملت‌ها، بر مبنای عدم تجاوز و مداخله در امور داخلی کشورها، مبارزه با تروریسم و پایان یکجانبه‌گرایی و پایبندی به معاهدات است. سیاست ما روشن است و تغییر نمی‌کند و با شکستن معاهدات بدون دلیل مخالفیم؛ هر دولتی در آمریکا بر سرکار باشد. سیاست ما تغییر نمی‌کند و همان سیاستی که جمهوری اسلامی ایران دیروز داشته، امروز و فردا خواهد داشت. این دولت آمریکاست که می‌خواهد به این سیاست‌ها نزدیک شده و یا از آن فاصله بگیرد.

 

وی اظهار داشت: دولتی که در آمریکا عمرش رو به پایان است از ما فاصله گرفت و خودش کنار رفت. ما می‌خواستیم با تروریسم بجنگیم آنها می‌خواستند از تروریسم حمایت کنند؛ ما  می‌خواستیم کشورهای منطقه آزاد باشند، آنها می‌خواستند در کار آنان مداخله کنند؛ ما به دنبال صلح و ثبات در منطقه و آن‌ها به دنبال فروش اسلحه بودند. سیاست اصولی ما که مشابه سیاست اکثر کشورهای مستقل جهان است؛ آن‌ها هم مخالف یکجانبه‌گرایی هستند و خیلی از کشورهای دنیا هم با تروریسم مخالفند. اگر آمریکا به سیاست ما نزدیک شد، شرایط جدیدی پیش می آید، اگر هم فاصله بیشتر گرفت که فاصله بیشتر گرفته است. اساس سیاست ما تعامل سازنده با جهان است یا به تعبیر مقام معظم رهبری تعامل گسترده جهان است، آنهایی که تخاصم با ما را شروع کردند خودشان باید تخاصم را کنار بگذارند.

 

رئیس‌جمهور ادامه داد: ما بعد از انقلاب آغازگر تخاصم نبودیم؛ آنها مداخلات را شروع کردند و حتی ما قطع رابطه با آمریکا نکردیم. بعضی از جوانان ما فکر می‌کنند که ما با آمریکا قطع رابطه کردیم؛ آنها خودشان با ایران قطع رابطه کردند، ما به خاک آمریکا تجاوز نکردیم. هواپیما و هلی‌کوپتر داخل خاک آمریکا نفرستادیم و بلکه آنها وارد خاک ما شدند. ما اگر کشوری با ‌آمریکا می‌جنگید، به متجاوز به خاک آمریکا کمک نکردیم اما آنها به متجاوز به خاک ما کمک کردند. صدام متجاوز بود و آنها کمک کردند و آنها آغازگر بودند. هر وقت آنها دست از این سیاست‌ها بردارند شرایط متفاوت خواهد بود. همان تعبیری که امام راحل(ره) سال‌ها پیش بیان فرمود که با همه کشورها می‌خواهیم ارتباط داشته باشیم، اگر آمریکا آدم شود؛ اگر بخواهیم این تعبیر را تفسیر کنیم، همین سیاست‌های اصولی است که مورد توجه جهان است.

 

وی بیان کرد: دشمنان می‌خواستند ایران تسلیم شود و فهمیدند که چنین چیزی در کار نیست؛ ایران تسلیم نشد و هیچ‌گاه تسلیم نخواهد شد. آنها تحریم را به جنگ تروریستی تبدیل کردند و اقدامات تحریک‌آمیز را تا مرز جنگ انجام دادند. این تدبیر و مدیریت نظام و تصمیم درست دولت بود که در هیچ‌کجا نگذاشتیم از فضا استفاده کنند. تا مرز جنگ آمدند و از خطر قرمز ما عبور کردند، بزرگترین سردار ما را ناجوانمردانه و نامردانه به شهادت رساندند، البته تودهنی هم خوردند. اینان گروهی بودند که همیشه با بدنامی، فحاشی و بددهنی با ملت ما صحبت کردند ولی ما همواره با همه دنیا مودبانه صحبت کردیم. امیدواریم مردم آمریکا شرایط را به‌گونه‌ای رقم بزنند که شاهد باشیم کاخ سفید بر مبنای منافع مردم آمریکا و بدون تحقیر ملت‌های دیگر و با پایبندی به تعهدات خود، به مسیر صحیح و درست برگردد.

 

 


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان