دبیرکل بنیاد هابیلیان در نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها

Matbuatمنافقین در سوریه تنها به ایجاد جنگ روانی می‌پردازند.

به گزارش خبرنگار بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) از نوزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها در مصلی امام خمینی (ره) تهران، سید محمد جواد هاشمی‌نژاد دبیر کل بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) عصر سه شنبه، نهم آبان ماه با حضور در این نمایشگاه  به دعوت برخی از خبرگزاری‌ها، مطبوعات و پایگاه‌های خبری تحلیلی به بیان نقطه نظرات خود در خصوص تروریسم، سازمان منافقین و مسائل مرتبط پرداخت. ایشان در اولین مصاحبه با حضور در غرفه‌ی خبرگزاری جمهری اسلامی (ایرنا) در پاسخ به تعداد شهدای ترور کشور عنوان داشت: تعداد شهدای ترور جمهوری اسلامی ایران تا زمان ترور شهید احمدی روشن آخرین شهید هسته‌ای کشور 17160 نفر بوده است که البته متاسفانه بعد از ایشان هم چند نفری به شهادت رسیده اند. اولین آمار شهدای ترور کشور توسط بنیاد هابیلیان در سال 1385 جمع‌آوری شد که  16400 نفر بوده است، اما آمار تکمیلی همان 17160 نفر تا زمان ترور شهید احمدی روشن است.

وی در ادامه این گفت وگو در رابطه با بنیاد هابیلیان گفت: این بنیاد از مهرماه سال 84 برای بازتاب جنایات تروریستی در ایران تاسیس شد تا جنایات تروریست‌ها در ایران را برای جهانیان بازگو کند. در آن  زمان به نظرمان رسید قربانیان تروریسم در ایران تشکلی داشته باشند تا از طریق این تشکل بتوانند حرف‌های خود را بازتاب دهند، که تا به امروز کارهای زیادی در عرصه ملی و بین‌المللی انجام شده است.

دبیرکل بنیاد هابیلیان در ادامه، با حضور در غرفه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره خروج نام گروهک منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی گفت: آمریکا سازمان منافقین را بعد از حدود 15 سال از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد، ولی دلیل عمده آن به اعمال فشارهای اقتصادی و سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران بازمی‌گردد. آمریکا در ابتدا بحث تحریم‌ها اعلام کرد که این تحریم‌ها به گونه‌ای اعمال می‌شود که مردم ایران تحت فشار نخواهند بود اما در عمل این تحریم‌ها مردم را مورد هدف قرار دادند.

او اضافه کرد: حمایت آشکار آمریکا از گروه‌های تروریستی مانند سازمان منافقین، براساس اسناد رسمی ارائه شده از سوی وزارت خارجه این کشور کاملا مشهود است.

هاشمی‌نژاد درباره انتقال اعضای گروهک تروریستی منافقین به اردوگاه لیبرتی گفت: این اردوگاه موقتی است تا بدین شکل کسانی که می‌خواهند از این سازمان جدا شده و به ایران بازگردند، بتوانند این کار را انجام دهند. در واقع آمریکا با خارج کردن نام گروهک تروریستی منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی خروج اعضای این گروهک را و انتقال آن‌ها را به کشورهای دیگر اندکی آسان کرده است و به دنبال ایجاد پایگاه دیگری برای آنان است.

او افزود: برخی از اعضای این گروهک پس از انتقال به اردوگاه لیبرتی از این سازمان جدا شده‌اند اما جدا شدن از این گروهک روندی طولانی در داخل ایران و دیگر کشورها دارد. براساس قوانین کمیساریای پناهندگی کسانی که در گروه‌های تروریستی فعالیت می‌کنند، در درجه اول باید آن شخص از گروه جدا شده و سازمان صلیب سرخ جدا شدن آن‌ها را تضمین کند و بعد از این روند انتقال آن‌ها می‌تواند انجام گیرد. امیدواریم سازمان ملل این روند را رعایت کند. البته مسئولین ما هم باید به جد پیگر این مسئله باشند چون کشور ما زخم‌خورده اصلی از این گروهک است.

هاشمی‌نژاد با تاکید بر این که از سال 2003 حدود 700 نفر از اعضای گروهک تروریستی منافقین  به ایران بازگشته‌اند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از 10 سال گذشته اعلام کرده است که هر یک از اعضای سازمان منافقین چنان چه دست‌شان به خون کسی آغشته نشده باشد و شاکی نداشته باشند، می‌توانند به ایران بازگردند.

دبیر کل بنیاد هابیلیان در مصاحبه با خبرگزاری فارس با بیان اینکه گروهک تروریستی منافقین در طول فعالیت خود حدود 12 هزار نفر از مردم ایران را کشتند، گفت: عمده‌ی این افراد مردم عادی بودند و تنها 100 نفر از این تعداد را مسئولان ایرانی تشکیل می‌دادند.

وی در خصوص خارج شدن منافقین از لیست گروهک‌های تروریستی توسط آمریکا اظهار داشت: خارج شدن این سازمان از فهرست گروه‌های تروریستی چیزی جز مواجهه مستقیم با مردم ایران نیست، چون خود وزارت خارجه این کشور در زمان قرار دادن آنها در لیست گروهک‌های تروریستی اعلام کرد که این سازمان به شدت مورد تنفر مردم ایران است و این چیزی جز مواجهه با ملت ما نیست. این اقدامات آمریکا آخرین تیرهایی است که برای مقابله با ملت ما رها می‌کند. همان‌طور که مسئولان کشور هم گفته‌اند جمهوری اسلامی باید بسیار هزینه می‌کرد تا حمایت آمریکا از گروهک‌های تروریستی را ثابت کند، اما آمریکا با این اقدام خود این مطلب را برای جهانیان ثابت کرد.

وی در خاتمه گفت و گو با فارس در پاسخ به سوالی در خصوص سرنوشت مسعود رجوی و جنایات وی گفت: سرکرده منافقین باید پاسخگوی جنایاتی باشد، که سازمان‌های بین‌اللملی به آنها اذعان دارند. به نظر می‌رسد پس از اشغال عراق او توسط آمریکا تحت‌الحفظ باشد. از این پس نیز هر اتفاقی که بخواهد توسط منافقین صورت گیرد باید آمریکایی‌ها پاسخگوی آن باشند.

هاشمی‌نژاد در ادامه با حضور در غرفه پایگاه تحلیلی تبیینی برهان در مورد سوال‌ها درباره‌ی حضور منافقین در سوریه بیان داشت: پس از سقوط صدام که سازمان منافقین وجهه صرفا نطامی خود را از دست داد، به دنبال حامی جدید برای خود بود، که با توجه به حضور آمریکا در کشور عراق باید این حامی را در غرب جستجو می‌کرد. لازمه‌ی این موضوع این بود تا این سازمان در شگردهای خودش تغییر ایجاد کند. نحوه حضور آنها در سوریه نیز در راستای همین هدف است که جایگاهی را برای خود در میان کشورهای غربی ایجاد کنند، البته نه با حضور نظامی بلکه با جنگ روانی. این نشان دهنده‌ی این است که آنها حاضرند در هرجایی که غرب به مزدور نیاز دارد حضور فعال داشته باشند. هم اکنون نیز که فشارها از جانب غرب به سوریه افزایش یافته است شاهد هجمه‌ی تبلیغاتی منافقین در رسانه‌هایشان هستیم که شاهد همین ادعا است. نتیجه آنکه حضور نظامی آنها در سوریه بعید به نظر می‌رسد، چون آنها آنچنان نیرویی ندارند و همان تعداد اندک نیز تحت نظارت سازمان ملل می‌باشد. اما باید گفت که در چند سال گذشته شاهد فعالیت‌های سازمان در حوزه همکاری اطلاعاتی با دیگر گروهک‌های تروریستی بوده‌ایم. همان طور که ریگی قبل از دستگیری به همکاری با منافقین اعتراف کرد و یا به اعتراف مقامات آمریکایی ترور دانشمندان هسته‌ای ایران در سایه همکاری اطلاعاتی تنگاتنک سازمان منافقین و موساد اسرائیل بوده است. البته نکته‌ی مهم این است که تنها سوریه محل خدمات منافقین به غرب نیست، بلکه آمریکا و اسرائیل در هرکجای منطقه که قصد انجام کاری داشته باشند منافقین نیز حضور دارند.

هاشمی‌نژاد در پاسخ به احتمال حضور منافقین در کشورهای همسایه مانند افغانستان و آذربایجان بیان داشت: در حال حاضر نمیتوان هیچ آینده‌ای برای منافقین در منطقه همچون وجود پایگاه نظامی متصور بود. سمت و سوی سازمان منافقین ایجاد جنگ بین ایران و غرب به خصوص آمریکاست. ایجاد تنش‌های سیاسی به گونه که به سمت درگیری نظامی کشیده شود و هر چیزی که به این هدف کمک کند آنها از آن دریغ ندارند. اما در مورد کشورهای همسایه هدف منافقین ایجاد تنش در روابط میان جمهوری اسلامی و همسایگان است. مثلا چند ماه پیش اعلام شد که قرار بر اسکان منافقین در آذربایجان است و ما همان موقع اعلام کردیم که این خبر کار منافقین و صهیونیست‌هاست تا در روابط ما با آذربایجان چالش ایجاد کنند. تا به حال هیچ کشوری با توجه به خطراتی که این سازمان دارد حاضر به پذیرش آنها نشده است.

دبیر کل بنیاد هابیلیان در آخرین بازدید با حضور در غرفه‌ی خبرگزاری دانشجو، خروج نام منافقین از لیست گروهک‌های تروریستی توسط آمریکا را در راستای همان سیاست‌های 33 ساله گذشته آمریکا برای فشار به مردم ایران دانست و گفت: چند سال پیش یک نظریه‌پرداز سیاسی آمریکایی اعلام کرد ما باید به دنبال خشکاندن ریشه‌ی مردم ایران به عنوان یک ملت باشیم.

همچنین درخصوص اینکه تا کنون چه میزان در شناساندن جنایات منافقین در دنیا قوی عمل کرده‌ایم اظهار کرد: متاسفانه در ابعاد حقوقی کارکرد ضعیفی داشته‌ایم، در بازتاب دادن ابعداد جنایات آنها در کشور کم‌ کار شده است. این کم‌کاری به حدی بوده است که بنیاد هابیلیان در سال 84 ایجاد می‌شود تا از حقوق قربانیان و خانواده آنها حمایت کند. و در درجه اول لیستی از تعداد قربانیان تهیه کند. می توانم به یک نمونه از کارکردهای بنیاد هابیلیان اشاره کنم، که در سال گذشته که سازمان ملل ماموری را برای بررسی وضعیت حقوق بشر را در ایران تعیین کرد، از همان ابتدا مشخص بود که جبهه‌گیری آن شخص چه چیزی خواهد بود. اقدامی کاملا سیاسی و گزارش ارائه شده نیز به شدت ضد ایرانی بود. اما با این حال ما با این شخص دیدار کردیم و در مورد جنایات تروریستی در ایران با او بحث و گفتگو کردیم و اسنادی را به او ارائه کردیم که به قدری قوی و متقن بود که او هم مجبور شد ایران را به عنوان قربانی تروریسم معرفی کند و اعلام کند که 17000 نفر از مردم ایران در جنایات تروریستی کشته شده‌اند. این برای اولین بار بود که، به خاطر بازماندگان شهدای ترور، در سازمان ملل ثبت شد که ایران قربانی تروریسم است.

اضافه می‌گردد که دبیر کل بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) با حضور در غرفه روزنامه قدس و پایگاه خبری تحلیلی رجانیوز به بحث و تبادل نظر با مسئولین آنها پراخت.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9931830&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان