دادگاه سرکرده گروه تروریستی حرکه النضال برگزار شد

169098584

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده حبیب فرج‌الله چعب ملقب به حبیب اسیود، سرکرده گروهک تروریستی حرکه النضال در شعبه ۲۶دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین افشاری در حال برگزاری است.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، اتهام اسیود، اداره و سرگروهی گروه تروریستی به نام «حرکه النضال العربی لتحریرالاحواز» و طراحی و اجرای عملیات‌های بمب‌گذاری و تروریستی متعدد در استان خوزستان از جمله حمله به مردم اهواز در جریان رژه هفته دفاع مقدس در سال ۹۷ است که منجر به شهادت ۲۵ نفر از شهروندان اهوازی شد، اعلام شده است.

بمب گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، عملیات بمب گذاری سازمان برنامه و بودجه اهواز، بمب گذاری در اداره محیط زیست، بمب گذاری انتقال خط لوله‌های نفت، بمب گذاری در محور انتقال نفت آبادان به اهواز و ماشهر، بمب گذاری در فرمانداری دزفول و آبادان، بمب گذاری در بانک سامان اهواز و  برنامه ریزی برای بمب گذاری در دادگستری اهواز از اهم موارد تفهیم شده به این متهم در کیفرخواست است.

 

در ابتدای جلسه دادگاه قاضی افشاری  ضمن اعلام رسمیت جلسه دادگاه گفت: آغاز رسیدگی به پرونده سرکرده گروهک تروریستی حرکه النضال العربی لتحریرالاحواز به سرکردگی حبیب فرج الله چعب فرزند اسیود امروز در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب رسیدگی می‌شود.

 

وی ادامه داد: در این جلسه وکلای متهم و تعدادی از خانواده های شهدای این گروهک تروریستی حاضر هستند.

 

قاضی افشاری اظهار داشت: تشریفات مقدماتی دادگاه مطابق با قانون و در راستای اجرای مفاد قانون آیین دادرسی کیفری اجرا می شود.

 

با دستور رئیس دادگاه وزیری نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و درباره متهم اصلی پرونده گفت: حبیب فرج‌الله چعب ملقب به حبیب اسیود مشهور به ابوعزیز و ابو احمد،  متولد ۱۳۵۲، شاغل در اداره کار کشور سوئد، تبعه ایرانی، مسلمان، اهل خوزستان و ساکن کشور سوئد، دارای سه فرزند، لیسانس علوم اجتماعی و دارای سابقه کیفری است که از ۲۳ آذر سال ۱۳۹۹ در بازداشت به سر می‌برد با صدور قرار تأمین کیفری بازداشت موقت بوده است.

 

وی ادامه داد: این متهم دارای وکیل مدافع و پرونده شخصیت است که حسب محتویات این پرونده وی حاکی از سلامت روانی وی و متمایل به آشوبگری بوده است همچنین این متهم دارای پیشینه روحی طردشدگی از سوی همسر و ترس از دست دادن شغل است.

 

وزیری اضافه کرد: طبق تحقیقات وزارت اطلاعات، اقاریر متهم و تحقیقات به عمل آمده و ادله موجود وی متهم است به افساد فی‌الارض از طریق تشکیل و اداره و سرکردگی گروهکی به نام حرکه النضال است که از طریق طراحی و اجرای عملیات های تروریستی متعدد قصد مقابله با نظام را داشته است.

 

نماینده دادستان افزود: این متهم عملیات متعدد تروریستی و  تخریب اموال عمومی و انجام چندین عملیات بمب گذاری در اماکن مختلف اهواز را انجام داده است.

 

وی ادامه داد: عملیات بمب گذاری در فرمانداری اهواز، بمب گذاری در سازمان مدیریت و برنامه اهواز، بمب گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، بمب‌گذاری در اداره محیط زیست اهواز، بمب گذاری در خطوط انتقال نفت، عملیات بمب گذاری در محور انتقال نفت آبادان ماهشهر و برنامه ریزی به جهت بمب گذاری در دادگستری اهواز از جمله اتهامات متهم است.

 

وزیری یادآور شد: گروهک تروریستی حرکه النضال العربی لتحریر الحواز به عنوان یک سازمان تروریستی در سال ۱۳۷۸ شمسی، هسته‌های اولیه خود را به سرکردگی حبیب وبگان تشکیل و کار خود را آغاز کرد که این گروهک تروریستی از ۲۲ خرداد سال ۸۴ اعلام موجودیت کرد و بمب‌گذاری های متعددی انجام داد.

 

نماینده دادستان اظهار داشت: همچنین حملات مسلحانه، جاسوسی و اقدام علیه امنیت عمومی و ملی، تخریب، حمله مسلحانه، سرقت مسلحانه و خریداری و حمل و نگهداری سلاح گرم و ایجاد رعب و وحشت که منجر به شهادت و مجروحیت بیش از ۷۴ نفر از شهروندان اهوازی شده است از دیگر اتهامات متهمان است.

 

وی اضافه کرد: عاملیت و طراحی عملیات تروریستی در کشورهای سوئد، دانمارک و هلند با همکاری‌های مالی عربستان سعودی بوده است و به رغم اعلان قرمز تاکنون اقدامی از سوی کشورهای عربی منطقه و اروپایی برای تحویل متهمان به جمهوری اسلامی ایران صورت نگرفته است و فرماندهان تیم‌های تروریستی به صورت متناوب در بین کشورهای مذکور در حال تردد هستند.

 

نماینده دادستان اضافه کرد: اهداف عملیات تروریستی این گروهک، شهروندان عادی از جمله زنان و کودکان و افراد غیرنظامی هستند که بخش قابل توجهی از این شهروندان عرب هستند.

 

وزیری گفت: در همین راستا گروهک تروریستی مزبور در ۳۱ شهریور ۹۷ در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس تعدادی از شهروندان را مورد تهاجم قرار داده که این موضوع منجر به شهادت ۲۵ نفر و زخمی شدن ۷۰ نفر از جمله یک کودک شده است. سخنگوی گروهک همان موقع اعلام کرد که عملیات کار آنها بوده و این گروه را عامل مراسم معرفی کرد.

 

وزیری در رابطه با نحوه تشکیل گروهک مذکور گفت: در دهه ۷۰ تعدادی از عناصر معارض عرب در قالب جلسات فرهنگی با بهانه استقلال اقدام به شناسایی و پرورش نیرو کردند و در سال‌های ۷۹ تا ۸۳ به منظور تأمین منابع مالی اقدام به سرقت مسلحانه نیز می‌کردند.


مطالب پربازدید سایت

پس از 3 سال از حبس غیرقانونی حمید نوری

ترکیدن حباب حقوق بشر سوئد در پرونده حمید نوری

گذری بر جنایات احزاب تروریستی در ایلام

شهیدی که ۱۴معصوم را در خاکسپاری دیگر شهدا دید!

روایت یکی از مجروحان حادثه تروریستی شاهچراغ

صدای بی‌امان شلیک، فضای ملکوتی حرم را در هم شکست

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران

منافقین امروز تاکتیک خشونت‌ورزی مطلق دارند

روایتی از ترورهای منافقین در دهه شصت

ترور شلوارسبزها و کت‌قهوه‌ای‌ها در ایران

جدیدترین مطالب

رئیس جمهور اسلامی ایران در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق

مبارزه با گروه‌های تروریستی مورد توافق ایران و عراق است

یک روزنامه نگار و فعال رسانه‌ای بیان کرد

دولت عربستان وظیفه خود می‌داند که منافقین را تقویت کند

موشن گرافیک از زندگی شهید شهریاری

ازدواج دانشمند هسته‌ای در سلف دانشگاه+فیلم

به مناسبت سالگرد شهادت این دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی

دستاوردهای ماندگار علمی "شهید فخری‌زاده" کدامند؟

حمایت آمریکا از عملیات‌های تروریستی در ایران چگونه انجام شد؛

پشت پرده جنایات آمریکا در ترور دانشمندان هسته‌‌ای ایران

کارشناس تاریخ انقلاب اسلامی مطرح کرد

توسل به ترور و فحاشی نشان دهنده عدم موفقیت دشمنان است

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی نوشت

منافقین بر اساس توافق آمریکا-اسرائیل در آلبانی مستقر شدند

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان