خاورمیانه مقابل تکفیری‌ها متحد شود

Nasrolah12دبیرکل حزب الله لبنان از همه کشورهای منطقه از سواحل مدیترانه تا حاشیه خلیج فارس خواست تا در مقابل خطر تکفیری ها با یکدیگر متحد شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) سید حسن نصرالله در سخنرانی به مناسبت هشتمین سالروز پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ ایراد کرد، در بخشی از سخنان خود با ارزیابی شرایط کنونی منطقه و خطر جریان های تکفیری گفت: مسیر جدید کنونی منطقه سخت‌تر و خطرناک‌تر از مسیر گذشته است چرا که بر پایه سرنگونی نظام‌ها و روی کار آوردن نظام‌های جایگزین نیست و این الگو‌ جدید برپایه نابودی حکومت‌ها، ارتش‌ها، ملت‌ها، نظام‌های سیاسی است و اساس آن یک نقشه جدید است که به دنبال پاره پاره کردن منطقه است.

دبیرکل مقاومت اسلامی لبنان با بیان اینکه هدف اسرائیل تنها پاره پاره کردن منطقه نیست بلکه به دنبال پاره پاره کردن دولت‌ها و ملت‌هاست ابراز داشت که اسرائیل در مسیر جدید سوار بر توده‌ها و ذهن‌های سرگردان در نتیجه حوادث روی داده یا حوادث برنامه ریزی شده و با استفاده از قلب‌های وحشت‌زده است، و آنچه ‌می‌‌بینیم که بالگردهای آمریکایی زنان و کودکان را از کوه‌های سنجار [در عراق] نجات می‌دهد، این است که این تصویر را یادآوری کنند که اینان زنان و کودکان شما هستند.

سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به اینکه می‌خواهند همه منطقه با بحران روبه‌رو شو‌د و برای نجات از این بحران آماده پذیرش هر دستوری شوند، گفت: در این شرایط دشمن اصلی به ناجی بدل می‌شود. در این مسیر و روش جدید عنصر اصلی اسرائیلی‌ها هدف قرار دادن مقاومت است که عنصر دیگر آن جریان تکفیری است که امروز بارز‌ترین جلوه آن «داعش» است.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت، ‌امکان غلبه بر این راه جدید هم وجود دارد، همانطور که بر مسیر قبلی غلبه شد، ولی این با تمنا حاصل نمی‌شود، بلکه با عمل و تلاش به دست می‌آید. نخست باید  بفهمیم و درک ‌کرده و تأیید کنیم که با تهدیدی وجودی و حقیقی که همه را در بر می‌گیرد، روبه‌رو هستیم. کسی که بگوید این خطر نیست، از واقعیت دور است. نباید جوری سخن بگوییم که نشان دهنده روح شکست و ناتوانی به دلیل وحشت و ترس ـ همان گونه که در زمان مغول در منطقه روی داد ـ باشد. باید خطر، حجم آن و امکانتش را درک کنیم و درباره راه‌های مقابله با تهدید و شکست آن طرح کامل آماده کنیم. نباید به سوی اوهام ‌یا گزینه‌های شکست خورده برویم. باید به سوی گزینه‌ها موفقیت آمیز با توجه به تجارب گذشته برویم. در این شرایط است که می‌توان این مسیر و الگوی جدید را شکست داد. منطقه ده‌ها سال‌ است که تجربه‌ای غم‌انگیز و دردناک دارد و آن طرح صهیونیستی است که از ابتدای قرن بیستم با شکل گیری رژیم اسرائیل همراه بود. خانواده‌های مهاجر به شهرک‌ها آمدند و دارای وظایف امنیتی و سیاسی شدند و آنجا بود که مردم متوجه نشدند چه روی داده است و تا زمان ۱۹۴۸ خطر را درک نکردند و در سال ۱۹۶۷ برخی از اعراب به دنبال جنگ پیش‌دستانه افتادند.

به این دلیل به این نتیجه‌ رسیدیم که تهدید و حجم آن را درک نکردیم و در تطبیق عنوان دوم باید به گزینه‌های اشتباه اشاره کرد که آن تکیه بر جامعه بین‌المللی و دخالت بین‌المللی بود و همچنین حساب کردن بر اتحادیه عرب و راهبرد مشترک عربی و تکیه بر سازمان همکاری‌های اسلامی بود. ما امروز بیش از هفتاد سال است ‌پس از حساب باز کردن بر سازمان حقوق بشر، منتظریم. تنها عمل درست، حرکت به سوی مبارزه مسلحانه بود. همان طور که گروه‌های مسلح خاک فلسطین را اشغال کردند و ملت فلسطین را مهاجرت دادند. درست این است که همه امت تلاش کنند تا آن‌ها را اخراج کنند و این مسیر درست است.

این تجربه‌ای بود که از پرونده اسرائیل به دست آوردیم و امروز تکیه غزه بر این گزینه و بر ملت ‌و قدرت خودش است و مردم غزه نمی‌خواهند تسلیم دشمن صهیونیستی شوند و امروز همه می‌دانند که این راه درست است.

اما درباره الگوی دوم با توجه به آنچه در سال‌های گذشته روی داده و اختلافات در نقطه نظرات سودی ندارد و این خطری بزرگ است؛ خطری برای وجود ما، کشورهای ما، زنان ما، کودکان ما؛ اکنون وقت بازگشت نیست، چرا که کل منطقه در برابر خطری بزرگ و حقیقی قرار گرفته است.

داعش به یک حکومت تبدیل شده است

نصرالله افزود: امروز داعش به حکومتی تبدیل شده که جغرافیای وسیعی را از خاک سوریه و عراق به اشغال درآورده که از وسعت بسیاری از کشورهای منطقه بیشتر است و بر منابع انرژی و رودهای اصلی تسلط یافته و مقادیر چشمگیری ‌سلاح ‌دارد و در برابر دیدگان جامعه جهانی نفت می‌فروشد. این نفت را به چه کسانی می‌فروشد؟

داعش شمار زیادی نیرو ‌دارد که از کشورهایی خارجی با تسهیلات آمده‌اند. این گروه جنایاتی را حتی در حق کسانی که با آن‌ها متحد بوده انجام می‌دهد. همچنین در حق کسانی که با آن‌ها مخالف بوده و اختلاف نظر داشته مرتکب می‌شود و آن‌ها را در مقابل دروبین می‌کشد و سر می‌برد، که این اقدامات بخشی از عملیات روانی آنهاست؛ جنایاتی که داعش مرتکب شده در وهله نخست در حق اهل تسنن انجام دادند و در نگاه آنان اهل تسنن هم از کفار هستند.

مردم منطقه از فلسطین تا خلیج فارس مقابل تکفیری‌ها متحد شوند

کسی که بگوید این صحنه وجود ندارد در عالم دیگری زندگی می‌کند و حتی صلاحیت ندارد که مسئولیت [حفظ] خانواده خود را بر عهده داشته باشد، جدای از اینکه چه کسی پشت سر داعش قرار دارد. ما می‌دانیم که برخی کشورهای منطقه از این گروه حمایت می‌کنند، آمریکایی‌ها با این دید که از آن‌ها (داعش) بهره بگیرند نگاه می‌کنند و باید تأکید کرد که از همه لبنانی، فلسطینی‌ها، عراقی‌ها، سوری‌ها و مردم کشورهای عربی خلیج فارس (خاورمیانه) دعوت کنم تا با خود بنشینند و عصبیت را کنار بگذارند؛ آیا این خطری برای همه است یا فقط خطری برای حزب الله است؟ آیا فقط خطری برای شیعه، علوی، مسیحی و دروزی است؟ آن‌ها خطری برای همه هستند که بیش از همه خطری برای اهل سنت و جماعت هستند.

جنگ جاری در منطقه جنگ مذهبی یا دینی نیست

سید حسن افزود: این جنگ، جنگی مذهبی یا فرقه‌ای نیست بلکه جنگ داعش و تکفیر علیه تمام کسانی است که مخالفش هستند و این‌ها می‌خواهند تمام تاریخ منطقه را محو کنند و خطری برای همه هستند. ما باید حجم خطری که ما را تهدید می‌کند بشناسیم و در مورد چگونگی مقابله با آن بحث و گفت‌وگو کنیم. آیا باید در این مسیر از تجربه مقابله با دشمن صهیونیستی استفاده کنیم؟ آیا باید به جامعه بین‌الملل رجوع کنیم؟ چرا هنگامی که داعش موصل و شهرهای عراقی را اشغال کرد جامعه بین‌الملل وارد عمل نشد؟ چرا هنگامی که کشتار‌ها علیه مسیحیان را دیدند دخالتی نکردند؟ من به مسیحیان لبنان می‌گویم اگر برخی فکر می‌کنند که پس از آنچه برای مسیحیان در عراق اتفاق افتاد، مسیحیان در لبنان روی آمریکایی‌ها و غربی‌ها حساب ‌کنند، در توهم هستند.

وی ادامه داد: آمریکا زمانی که داعش به اربیل (مرکز سیاسی کردستان عراق) که منافع آمریکا و غرب در ارتباط با آن بود، رسید دخالت کرد. کشتن شیعه و سنی را در عراق مجاز دانستند، اما اربیل اهمیت خاصی دارد، پس آیا باید این وضعیت را مشروط به جامعه کنیم یا اتحادیه عرب و استراتژی عربیت واحد را؟

سید حسن گفت: باید به این موضوعات از دیدگاه لبنان نگاه کنیم؛ اگر ما اتفاق نظر داریم که این خطرات وجود دارد و ویرانگر است و هر چیزی ممکن است در ‌یک شبانه‌روز رخ دهد ‌و از نظر منطقی تهدیدی برای عراق، سوریه و کل منطقه است، باید در مورد آنچه قصد انجام آن را داریم بحث کنیم. من در اینجا به ‌گفت‌وگوی ملی فرا نمی‌خوانم، زیرا هیچ نتیجه‌ای ندارد بلکه قصد من گفت‌وگوهای دوجانبه و داخل حزبی است.

با خروج حزب‌الله از سوریه، خطر داعش برای لبنان تمام می‌شود؟

دبیرکل حزب‌الله افزود: برخی خواستار عقب‌نشینی حزب‌الله از سوریه هستند. اما آیا با این عقب‌نشینی خطری که لبنان را تهدید می‌کند از بین می‌رود و برخی مسئولان لبنانی نزد «ابوبکر بغدادی» (رهبر داعش) خواهند رفت تا به وی بگویند ۱۰۴۵۲ کیلومتر از نقشه را پاک کن، این بحث به نتیجه‌ای نمی‌رسد و امروز خطری جدی وجود دارد و مسئولیت ملی می‌گوید، به پا خیزید تا از کشور و ملت حفاظت کنیم. آیا عقب‌نشینی ما از سوریه لبنان را حمایت می‌کند یا باقی ماندن در آن؟ برخی خواهان اجرای قطعنامه ۱۷۰۱ که تأمین امنیت جنوب با همکاری نیروهای سازمان ملل را مطرح می‌کند، هستند‌. نیرو‌های موقت سازمان ملل خودشان کسانی را می‌خواهند تا از آن‌ها حمایت کند و کسانی که می‌توانند از جنوب حفاظت کنند معادله ارتش، ملت، مقاومت و روحیه جنگجویی مقاومت است نه نیروهای بین‌المللی؛ هیچ کس با گفتن این سخن که حمایت مرزهای لبنان با مشارکت نیروهای موقت سازمان ملل انجام می‌گیرد بر لبنانی‌ها نخندد؛ ما اعلام می‌کنیم که این مسأله از یک مسیر بین‌المللی انجام می‌شود. بروید از هم‌پیمانان بپرسید و با ‌وجود این ما با بحث در مورد آن مخالف نیستیم.

سید حسن عنوان داشت: این کشور در خطر است و باید به دنبال راه‌حل باشیم و به نظر ما عقل، منطق، دین، اخلاق و تجربه می‌گوید که زمانیکه یک جامعه با خطری جدی روبروست باید اولویتش مقابله به آن باشد و هر کس در این زمینه اقدام نکند باعث قتل، ذبح و در خطر قرار گرفتن خانواده‌اش می‌شود.

وی ادامه داد: در طول سالیان گذشته برخی می‌گفتند که با کنار کشیدن خود می‌توان از لبنان حمایت کرد، فرض کنیم داعش بر سوریه مسلط شد و به مرز‌ها رسید آیا خطری نیست؟‌ آیا در اینجا می‌توان با عدم دخالت، لبنان را حفظ کرد؟ ما به جایی رسیده‌ایم که برخی سربازان ارتش لبنان ذبح یا ربوده می‌شوند و کسانی هستند که از عدم دخالت و عدم بحث در مورد سوریه سخن می‌گویند.

داعش به راحتی قابل شکست است؛ اما با اتحاد ما

دبیرکل حزب‌الله سپس عنوان کرد: این‌ها مجموعه افکار اولیه‌ای قابل بحثی بود که آن را مطرح کردیم و باید‌همگانی ‌بحث و بررسی شود ما در این معرکه، شهید و زخمی دادیم و در راه ملت، خانواده و مقدسات بخل نمی‌ورزیم و آماده فداکاری هستیم. بار‌ها گفته‌ام اگر لبنانی‌ها منتظر اجماع ملی باشند، اسرائیل در بیروت و طرابلس خواهد بود و به همگان می‌گویم که داعش و حامیان آن به راحتی ‌شکست‌پذیرند. بخشی از این درگیری‌ها، از دست دادن روحیه است که باید مواظب آن بود و این گروهک در منطقه آینده‌ای نخواهد داشت و این امر یکی شدن شهروندان و پذیرفتن مسئولیت را می‌طلبد.

ما لیاقت این را داریم که از خود دفاع کنیم و بر داعش پیروز شویم

وی ادامه داد: می‌توان به سادگی داعش را شکست داد؛ همان گونه که می‌توان طرح حاضر در منطقه را شکست داد. از همه در سطح دولت، ارتش و ملت می‌خواهم مسئولیت خود را بر عهده بگیرند. اگر مسئولیت‌پذیر باشیم می‌توان این دسیسه را به آسانی شکست داد اما اگر سرهای خود را زیر برف کنیم، پیروزی را تقدیم جبهه مخالف کرده‌ایم و من به یک موضع ملی و عربی مسئول فرا می‌خوانم. ما قدرت و لیاقت این را داریم که کشورمان، مساجد و کلیساهای آن را با کرامت حفظ کنیم و این امر با غلبه بر داعش تحقق می‌پذیرد.

نصرالله در پایان گفت: همان گونه که لبنان [با جغرافیای] کوچک [خود] در جنگ تموز [۳۳ روزه] مسیر منطقه را تغییر داد، این بار هم مسیر تحولات منطقه را تغییر خواهد داد. اگر هر کسی از ‌بار مسئولیت فرار کند ما مسئولیتمان را‌‌ رها نخواهیم کرد و به هیچ جای دنیا مهاجرت نمی‌کنیم و در همین جا با سربلندی ‌می‌مانیم و اگر جنگ بر ما تحمیل شد، می‌جنگیم و پیروز می‌شویم و یا اینکه شهید و دفن می‌شویم. اگر بقیه لبنان آماده باشند ما آماده‌ایم، زیرا وطن ما در خطر است و این گونه خون همه شهدای خود را که در چنین روزهایی به شهادت رسیدند ‌پاس می‌داریم.


مطالب پربازدید سایت

گذری بر جنایات احزاب تروریستی در ایلام

شهیدی که ۱۴معصوم را در خاکسپاری دیگر شهدا دید!

روایت یکی از مجروحان حادثه تروریستی شاهچراغ

صدای بی‌امان شلیک، فضای ملکوتی حرم را در هم شکست

پس از 3 سال از حبس غیرقانونی حمید نوری

ترکیدن حباب حقوق بشر سوئد در پرونده حمید نوری

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران

منافقین امروز تاکتیک خشونت‌ورزی مطلق دارند

روایتی از ترورهای منافقین در دهه شصت

ترور شلوارسبزها و کت‌قهوه‌ای‌ها در ایران

جدیدترین مطالب

با هدف بزرگداشت شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)

مهلت ارسال آثار به سوگواره ملی شعر «رواق سرخ» تمدید شد

روایت‌هایی از کینه تاریخی علیه ملت ایران

«کومله» یعنی رزمنده مجروح را با موزائیک سر بریدن

گروه هکری گرز رستم اعلام کرد

فرود گرز رستم بر سر منافقین

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشور بیان کرد

چرا امام اجازه مسموم‌ کردن اعضای گروهک تروریستی دموکرات را نداد؟

«فواد ایزدی»، کارشناس مسائل بین‎الملل

گروهک منافقین یکی از مخوف‌ترین گروهک‌های تروریستی است

ورود تکفیری‌ها به آشوب‌های کف خیابانی در ایران

کدهای عیان کارزار «ترور و تجزیه» برای «رافضی‌کشی»

گوشه ای از خیانت های منافقین

کوکتل‌اندازهای دهه ۶۰ چه کسانی بودند؟

مرتضی دوران؛ نورنیوز

فرقه منافقین؛ نسخه ویرایش شده 2022

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی نوشت

منافقین بر اساس توافق آمریکا-اسرائیل در آلبانی مستقر شدند

با همت سربازان گمنان امام زمان(عج)

عوامل شهادت شهید سجاد شهرکی دستگیر شدند

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان