حمله تروریستی در حرم شاهچراغ با 13 شهید و 30 مجروح

1401080420480061726313864

عصر امروز فرد مسلح با تیراندازی به سمت حرم مطهر شاهچراغ (ع)، تعدادی از زائران را شهید و مجروح کرد. ‌طبق گزارش خبرنگار تسنیم، فرد مهاجم پس از ورود به شبستان امام خمینی و مضجع شریف، اقدام به تیراندازی به سمت زوار کرد.

به گزارش هابیلیان به نقل از تسنیم، فرد تروریست دستگیر شده است. اسماعیل محبی‌پور، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: ساعتی پیش حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ صورت گرفت. وی افزود: مقارن اذان مغرب امروز یک تروریست مسلح وارد حرم مطهر احمد بن موسی شده و با سلاح کلاشینکف به سوی زائران شلیک کرد. محبی‌پور گفت: تاکنون این حمله تروریستی 15 شهید و 23 مجروح داشته است و احتمال افزایش شهدا وجود دارد.

مسئولان از شهروندان خواسته‌اند به منظور تسهیل در خودروهای امدادی، از تجمع در معابر منتهی به حرم مطهر شاهچراغ خودداری کنند. روایاتی از وقوع حادثه از زبان مجروحان این حادثه را در فیلم‌های زیر مشاهده کنید.

یک منبع آگاه امنیتی در گفت‌‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با اشاره به حادثه تروریستی حرم شاهچراغ، گفت: طبق بررسی اولیه، عامل این حادثه تروریستی، عنصر وهابی- تکفیری بوده است.

وی گفت: این عامل وهابی- تکفیری با سواستفاده از ناامنی‌های اخیر، دست به این اقدام تروریستی زده است.

مجروحان حادثه تروریستی ‌امروز حرم شاهچراغ به بیما‌رستان‌های نمازی، شهید رجایی و مسلمین انتقال داده شدند و تعداد دیگری از مجروحان که وضعیت بهتری دارند هنوز در حرم مطهر هستند.

سردار حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس گفت: فرد تروریست‌ از درب ورودی باب‌الرضا وارد شد و به سمت خادمین تیراندازی کرد و بعد وارد حرم شدند و زائران را به رگبار بست.

وی ادامه داد: در ادامه نیروهای واکنش سریع وارد عمل شدند و عامل این حمله را به ضرب گلوله مجروح کردند و عوامل مربوطه در حال بازجویی از وی هستند.

سخنگوی اورژانس کشور گفت: دو نفر وضعیت وخیمی دارند که امیدواریم اقدامات درمانی به نتیجه برسد. اورژانس شیراز همچنان در آماده‌باش است.

خالدی ادامه داد: به مسئولان مراکز درمانی تأکید شده است که با قید فوریت هویت افراد مجروح و شهید را شناسایی و اطلاع‌رسانی کنند.

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: در این اغتشاشات اخیر یکی از امن‌ترین استان‌های کشور استان فارس بود که دشمنان از این آرامش نگران بودند. امروز در حالی که جمع زیادی از مردم مشغول نماز بودند، یک تروریست وارد حرم می‌شود و مردم را در کنار ضریح مطهر به رگبار می‌بندد. 

موسوی گفت: دادستان و بازپرس ویژه در صحنه حادثه حضور دارند و اطلاعات بیشتر را در ساعات آینده به اطلاع مردم خواهیم رساند.

روایت خبرنگار تسنیم از چگونگی وقوع حمله تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ

میلاد امیری‌نژاد خبرنگار تسنیم در حاشیه حرم مطهر شاهچراغ گفت: به گفته شاهدان عینی فرد تروریست ابتدا یکی از خادمان را هدف گلوله قرار می‌دهد و در ادامه سلاح وی گیر می‌کند و شلیک نمی‌کند، تعدادی از افراد حاضر در صحن به سمت وی می‌روند اما قبل از خلع سلاح فرد تروریست، او موفق می‌شود دوباره به تیراندازی ادامه دهد که متأسفانه تعدادی از خادمان و زائران شهید و مجروح می‌شوند.

وی ادامه داد: در ادامه تروریست به سمت محل برگزاری نماز حمله می‌کند که خادم آنجا هوشیاری به خرج داد و درب را قفل کرد اما تروریست پس از تیراندازی به سمت درب، از سمت دیگر موفق به ورود می‌شود و آنجا زائران را به رگبار می‌بندد.

فرد تروریست‌ ‌تلاش داشته ‌صف نماز جماعت را هدف قرار دهد ‌

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در ‌ارتباط با حمله تروریستی عصر امروز در حرم مطهر شاهچراغ اظهار داشت: همزمان با نماز مغرب و عشا یک حمله توریستی کورکورانه در حرم شاهچراغ ‌‌اتفاق افتاد که متاسفانه 13 نفر در بالا‌سر حضر‌ت و کنار ضریح به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه تاکنون در این حادثه تروریستی ‌19 نفر مجروح شده‌اند، در توضیح چگونگی حمله فرد ضارب به حرم تصریح کرد: این تروریست در بدو ورود ‌خادم و محافظ حرم را مجروح ‌کرد‌ و ‌تلاش داشت‌ تا صف نماز جماعت را هدف قرار دهد که با هوشیاری خادمان موفقیت به انجام این کار نشد.

وی با بیان اینکه بلافاصله فرد ضارب دستگیر می‌شود، ادامه داد: با توجه به اینکه این فرد مجروح شده فعلا برای صحبت در این خصوص آمادگی ‌ندارد.

شهدای حادثه تروریستی، در حرم مطهر شاهچراغ دفن می‌شوند

با دستور و نظر مساعدت تولیت آستان مقدس حرم مطهر شاهچراغ، 13 شهید حادثه تروریستی عصر امروز در حرم مطهر خاکسپاری خواهند شد.

به گفته علیرضا صحراییان معاون اجرایی و توسعه حرم شاهچراغ، در حادثه تروریستی امروز یک خادم شهید و 2 خادم دیگر مصدوم شد.

اسامی مجروحان حادثه تروریستی امروز در حرم شاهچراغ 

1- فاطمه کشاورز
2- هاشم مفتخری
3- مهرزاد گلمکانی
4- محسن افشین
5- شکر الله کشاورز
6- محمد رضا آذری
7- جواد شاهین مهر
8- کاظم رضایی
9- آرتین سرداران
10- نادر فتحی
11- معصومه دربندی
12- اهورا لورگوفی
13- عباس لورگوفی
14- امیرعلی کیومرثی
15 - دلبر کریمی
16 - محمد جواد دهقانی
17- عجب نارستمی
18- حسن اسلامی
19- فاطمه، ولی زاده
20 - محمد ابراهیم پور
21 - کودک یک ساله بی نام

2 مجروح دیگر حادثه تروریستی شهید شدند

اسماعیل محبی‌پور در تشریح حادثه تروریستی عصر امروز در حرم شاهچراغ اظهار داشت: فرد تروریستی که هویت آن برای نیروهای امنیتی مشخص شده است، همزمان با نماز مغرب و عشا با ورود به حرم مطهر شاهچراغ، اقدام به تیراندازی به سمت خادمان، مردم و زنان می‌کنند.

وی با بیان اینکه این ضارب از باب‌الرضا وارد حرم مطهر شده بود، افزود: در این حادثه تاکنون 15 نفر شهید و 19 نفر مجروح شده‌اند‌.

معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس با بیان اینکه ضارب بلا‌فاصله از سوی نیروهای امنیتی بازداشت می‌شود، ادامه داد: عامل حادثه اکنون تحت تدابیر امنیتی قرار دارد تا پس از اینکه در شرایط مناسب قرار گرفت بتوانیم وی را تحت بازجویی قرار دهیم.

وی با بیا‌ن اینکه دستگاه قضایی بلافاصله وارد عمل شد و تمام ‌عوامل ‌تاثیرگذار در این حادثه را مورد بررسی قرار خواهند داد، خاطرنشان کرد: از مردم می‌خواهیم ‌آرامش خود را حفظ کنند‌.

شنبه؛ تشییع شهدای حادثه تروریستی ‌حرم شاهچراغ‌

محبی‌پور معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس با اعلام 3 روز عزای عمومی در استان فارس گفت: پیکر مطهر شهداء در روز شنبه 7 آبان ماه در حرم شاهچراغ تشییع و خاکسپاری خواهد شد.

دادستان شیراز: هویت تروریست حرم مطهر شاهچراغ "خارجی" است

سید مصطفی بحرینی دادستان شیراز با تشریح حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ اظهار داشت:‌ همران با نماز مغرب و عشاء یک فرد با اسلحه کلاشینکف از درب گیت ورودی باب الرضا به خدام حمله و به زائران و مجاروان تیراندازی می‌کند و بعد از آن وارد صحن شاهچراغ و قسمت نماز جماعت در شبستان می‌شود که یک از خادمین حرم با هوشیاری اقدام به بستن درب می‌کند و مانع ورود تروریست به شبستان می‌شود لذا فرد تروریست برمی‌گردد به سمت ضریح و با قساوت و بی رحمی نمازگزاران را مورد حمله قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه استان فارس و شهر شیراز طی این ایام اغتشاشات از امنیت مطلوبی برخوردار بود و آرامش حاکم بود، افزود: این موضوع خوشایند معاندان نبود و این حادثه دلخراش را ایجاد کردند.

وی گفت: تعداد شهدا 15 نفر و مصدومان نیز 19 نفر است بلافاصله بعد از وقوع حادثه بنده و رئیس کل دادگستری فارس و دو تن از بازپرس‌ها و معاون دادستان وارد حرم شدیم و اوضاع با همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی تحت کنترل قرار گرفت.

بحرینی بیان کرد: در اخبار شاهد اطلاعات کذبی هستیم و در حال حاضر یک ضارب بیشتر وارد حرم نشده که مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.در این حادثه تروریستی به جد موضوع را پیگیری می‌کنیم و هویت شهدا تا اوایل صبح به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی گفت: پیگیر عوامل پشت پرده نیز هستیم و با قاطعیت مورد پیگیری قرار خواهیم داد و درباره همدستان نیز یک سری اطلاعات اولیه نیز کسب کرده ایم.

دادستان گفت: اینکه مباشران و عوامل پشت پرده چه کسانی بودند را بعداً بررسی و اعلام خواهیم کرد. ضارب حدود 30 ساله سن دارند و اطلاعات اولیه حاکی از این است که از یکی از کشورهای مجاور وارد کشور شده است.

علیرضا درودچی مدیر‌کل پزشکی قانونی فارس‌ اعلام کرد: تا این لحظه اجساد 13 نفر از شهدای حادثه تروریستی شیراز به تالار تشریح پزشکی قانونی منتقل شده است و تیم‌های مدیریت بحران پزشکی قانونی در حال انجام اقدامات لازم را برای کالبدگشایی هستند.بر‌اساس ‌این گزارش، 12 نفر از این شهدا مرد و یک نفر زن بوده است و پیکر دو شهید هنوز ‌به پزشکی قانونی منتقل نشده است.

لحظه ورود تروریست به حرم شاه‌چراغ

این خبر تکمیل می‌شود...


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان