آمریکا باید از منطقه خارج شود

«مجید تخت روانچی» نماینده دایم ایران در سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی الجزیره از سردار شهید قاسم سلیمانی به عنوان «یک شخصیت مورد تقدیر و احترام تمام منطقه و قهرمان آن در مبارزه با تروریسم» نام برد و تأکید کرد که آمریکا باید از منطقه خارج شود.

به‌گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از ایرنا، تخت روانچی در برنامه «لقاء الیوم» (دیدار امروز) الجزیره با اشاره به اینکه "سردار سلیمانی به شکست داعش تحقق بخشید" ادعای آمریکا مبنی بر اینکه وی یک فرد تروریستی است، محکوم کرد.  

نماینده دایم ایران در سازمان ملل متحد گفت: دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مشورت بدی دریافت کرد و تصمیم ماجراجویانه در خصوص ترور ژنرال قاسم سلیمانی اتخاذ کرد.

وی افزود: واکنش ایران به این اقدام تروریستی آمریکا بر "قانون بین المللی حق دفاع از خویشتن" مبتنی است.

تخت روانچی تاکید کرد که اقدام بعدی ایران به عملکرد آمریکا بستگی دارد زیرا اگر آمریکا واکنش نشان دهد ایران تماشاچی نخواهد ماند و پاسخ متفاوتی خواهد داد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ تن دیگر بامداد جمعه گذشته در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپاد ترور و به شهادت رسیدند.

خروج امریکا از عراق

نماینده دایم ایران در سازمان ملل متحد در ارتباط با درخواست خروج آمریکا از عراق هم گفت : عراق و منطقه از حضور آمریکا ناخرسند است  و آمریکا می بایست سرنوشت خود را مشخص کند و باید به مصوبه پارلمان عراق دال بر پایان حضور نظامی اش احترام بگذارد.

وی مصوبه یاد شده را نتیجه طبیعی بیش از هفده سال اشغالگری عراق دانست.

روانچی همچنین از آمریکا خواست تا به طور کامل از منطقه خارج شود زیرا عملکردش به هیچ وجه قابل قبول نیست.

نماینده دایم ایران در سازمان ملل متحد افزود: چگونه می توان پذیرفت که آمریکا از فاصله دوری به منطقه بیاید در حالی که کشورهای منطقه آن را نمی نپذیرند؟ آمریکا می بایست منطقه را به کشورهای آن واگذار کند تا منطقه با آرامش و بدون درگیری زندگی کند.

وی تاکید کرد: ایران و کشورهای خلیج فارس می توانند بدون دخالت آمریکا مشکلات خود را حل کنند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
فروردین 1397
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان