حضور تروریست‌ها را در نزدیکی مرزهای کشور تحمل نخواهیم کرد

13990117000605 Test PhotoNدر فارسی ضرب المثلی داریم که می‌گوید عده‌ای «از آب گل آلود، ماهی می گیرند.» هیچ کشوری نباید منافع خود را در جنگ بین دو همسایه و ریختن خون بیگناهان جستجو و یا طرفین را به ادامه درگیری تشویق کند. ما امیدواریم خبرهای مربوط به استفاده برخی کشورهای منطقه از تروریست‌های تکفیری صحت نداشته باشد. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از  فارس، پرویز اسماعیلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کرواسی در مصاحبه با روزنامه وچرنی لیست در خصوص اظهارات علی اکبر ولایتی مبنی بر اینکه ارمنستان بخشی از خاک آذربایجان را اشغال کرده و از ارمنستان خواست از قلمرو قره باغ خارج شود و ترکیه و اسرائیل را به تحریک ارمنستان و آذربایجان به جنگ و تشدید مناقشه متهم کرد، اظهار داشت: مثل همه دنیا، سیاست رسمی جمهوری اسلامی ایران در مسائل خارجی تنها از سوی وزارت امور خارجه بیان می شود. موضع اصولی ایران احترام به قوانین، مقررات و مرزهای شناخته شده بین المللی است.

 

سفیر ایران خاطرنشان کرد: راه حل اختلافات مرزی، جنگ و خونریزی نیست. از ابتدای بحران، ایران در سطح ریاست جمهوری و وزیر خارجه با سران دو کشور همسایه خود آذربایجان و ارمنستان؛ و سایر کشورهای موثر مثل روسیه در تماس دائم بود. ما طرفین را به «آتش بس فوری» و سپس «گفت‌وگوهای جامع» بر اساس حسن نیت دعوت کردیم. ما مثل بحران سال ۱۹۹۲ آمادگی خود را برای میانجیگری بین دو همسایه اعلام کردیم. معتقدیم صلح پایدار فقط با اراده سیاسی باکو و ایروان و احترام به تمامیت ارضی و مقررات بین المللی ایجاد می‌شود.

 

اسماعیلی ادامه داد: در فارسی ضرب المثلی داریم که می گوید عده ای «از آب گل آلود، ماهی می گیرند.» هیچ کشوری نباید منافع خود را در جنگ بین دو همسایه و ریختن خون بیگناهان جستجو و یا طرفین را به ادامه درگیری تشویق کند. ما امیدواریم خبرهای مربوط به استفاده برخی کشورهای منطقه از تروریست‌های تکفیری صحت نداشته باشد. 

 

وی عنوان کرد: ما هرگز حضور نیروهای تروریستی را در نزدیکی مرزهای خود تحمل نخواهیم کرد و امیدواریم سران منطقه هم در این زمینه هوشیار باشند.

 

خبرنگار با بیان اینکه پس از ترور ژنرال سلیمانی، ایران قسم خورد که جنگ را تا زمانی که آمریکا از خلیج فارس خارج نشود دنبال کند. از سفیر ایران سوال کرد که آیا از درگیری احتمالی مستقیم بین آمریکا و ایران هراس دارید؟ که وی پاسخ داد: این اقدام دولت آمریکا علیه فرمانده اصلی مبارزه با داعش در منطقه، بر اساس همه معیارهای بین المللی و اعلام سازمان ملل، یک عمل تروریستی و اقدام مستقیم دولت ترامپ علیه امنیت ملی ما و در جهت حمایت از داعش بود. ایران حق اقدام متقابل را برای خود محفوظ می داند، اما زمان و چگونگی پاسخ را خود تعیین خواهد کرد.

 

وی افزود: ملتهای منطقه خلیج فارس مخالف حضور آمریکا هستند. مثل پارلمان عراق که خروج نظامیان آمریکایی را تصویب کرد. این واقعیتی است که آمریکا دیر یا زود باید درک کند.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9718271&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش خبر

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان