جلسه‌ پیگیری ترور شهید سلیمانی با حضور دستگاه‌های امنیتی برگزار شد

139220419710104رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه‌ای با حضور وزارت اطلاعات، وزارت خارجه و ستاد حقوق بشر برقرار شد تا دستگاه‌ها گزارش خود از پیگیری موضوع ترور شهید سلیمانی را ارائه دهند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از خانه ملت، زهره الهیان روز سه‌شنبه با اشاره به نقض حقوق ملت ایران توسط آمریکا اظهارداشت: خاطره تاریخ ملت ایران در طول سال‌های بعد از انقلاب مملو است از جنایت‌های آمریکا علیه ملت ایران که اگر بخواهیم مصادیق نقض حقوق ملت ایران توسط آمریکا را بررسی کنیم خود چندین کتاب و پرونده قطور خواهد بود. لازم است هرازگاهی برای این که این مصادیق نقض حقوق ملت ایران فراموش نشوند؛ پرونده حقوق بشر آمریکا مرور شود.

 

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با اشاره به ۸ سال جنگ تحمیلی عراق با حمایت غرب مخصوصا آمریکا علیه ایران، تاکید کرد: هنوز صدای نفس‌های سنگین جانبازان شیمیایی به گوش می‌رسد و هرازگاهی یکی از این عزیزان به شهادت می‌رسند.

 

الهیان در ادامه با اشاره به حمله موشکی به هواپیمای مسافربری در خلیج‌فارس توسط ناو وینسنس آمریکایی مطرح کردآمریکا و سایر کشورهای غربی چراغ سبز را به صدام نشان دادند و از آن حمایت کردند؛ برای اینکه جنایت‌ها را بر سر ملت ایران پیاده کنند؛ همچنین دنیا شاهد حمله به هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو وینسنس بود که آمریکا به جای عذرخواهی از ملت ایران برای به شهادت رساندن حدود ۳۰۰ نفر از هموطنان ما، نشان افتخار به فرمانده ناو وینسنس می‌دهد.

 

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: امروز هم آمریکا در منطقه به هر طریقی و هر شرایطی، از تروریست‌های فعال علیه ملت ایران دفاع می‌کند. آمریکا امروز در قالب یک تروریسم دولتی در منطقه ظاهر شده است.

 

الهیان تاکید کرد: آمریکا از طرفی ترور دانشمندان هسته ای را در کشورمان انجام داد، همچنین ترور سردار شهید سلیمانی را انجام دادند و در کشور دیگری، یک فرمانده ارشد و محبوب ملت ایران را به شهادت می رسانند .در واقع این مصادیق نیازمند پیگیری‌های جدی حقوقی در عرصه بین الملل است.

 

وی با بیان اینکه موضوعات و مصادیق ضدحقوق بشری آمریکا نیازمند اقدامات عملی نه صرفا شعاری است، تاکید کرد: بنده به عنوان رئیس کمیته حقوق بشر مجلس معتقد هستم که نیاز است که NGOها و گروه‌های مردم نهاد، اشخاص حقیقی به کمک بیایند و اقدامات عملیاتی برای احقاق حقوق ملت ایران از طریق مجامع بین‌المللی داشته باشند.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای با اشاره به جلسات با NGOها و دستگاه‌های مختلف درباره مسائل حقوقی کشور ادامه داد: جلسه‌ای با حضور وزارت اطلاعات، وزارت خارجه و ستاد حقوق بشر برقرار شد تا دستگاه‌ها گزارش خود از پیگیری موضوع ترور شهید سلیمانی را ارائه دهند. قوه قضاییه و آیت الله ابراهیم رییسی دستور پیگیری حقوقی- قضایی این امر را داده‌اند

 

الهیان تصریح کرد: باید بتوانیم آمریکا را با اقدامات عملی در موضوع نقض حقوق بشر در عرصه بین‌الملل محکوم کنیم؛ چراکه آمریکا در بسیاری از مسائل حقوق بشری کشورمان سهیم است و بسیاری از موارد و مصادیق که گفته شد آمریکا نقش ویژه‌ای داشته است.

 

 


مطالب پربازدید سایت

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان