جزئیات دستگیری و اعترافات دو تیم تروریستی در سیستان و بلوچستان

Mirshekariبه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از تسنیم معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان با اعلام اینکه «دو تیم تروریستی را در حوزه سیستان و بلوچستان شناسایی و دستگیر کردیم» گفت: این تیم‌های تروریستی به بسیاری از موارد ایجاد ناامنی در ‌سطح استان اعتراف کرده‌اند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: در راستای سیاست‌های نرم‌افزاری و اشراف اطلاعاتی و اعتماد به مردم، یک تیم تروریستی طی پیگیری‌هایی از سوم دی ماه به‌تدریج تا 10 بهمن ماه امسال در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند.

وی افزود: این تیم در حادثه شهادت مردم بی‌گناه تاسوعا در چابهار در سال 89 نقش داشتند که 39 نفر از مردم شهید شدند، حدود 43 نفر از مأموران ما را در عملیات‌های مختلف به شهادت رساندند، 9 نفر غیرنظامی از جمله سه نفر معلم (شهید نوروزی، شهید سرگزی، شهید شهرکی) و شهید ادهم صبوری را شهید کردند، همچنین 7 مورد تله انفجاری داشتند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: 21 نفر از اعضای این باند دستگیر شدند که در این عملیات بدون استفاده از فشنگ مبادرت به دستگیری آنان شد.

میرشکاری با بیان اینکه در تاریخ 16 بهمن‌ماه امسال تیم تروریستی دیگری در سطح استان دستگیر شدند، اظهار داشت: تاکنون هفت نفر از اعضای این تیم دستگیر شده‌اند؛ این تیم در به شهادت رساندن مأموران انتظامی در آسپیچ سراوان و ترور دو نفر از مردم سراوان دست داشتند. از این تیم نیز 500 کیلوگرم مواد منفجره، نارنجک و بمب‌های دست‌ساز کشف و ضبط شد.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تأکید کرد: این تیم تروریستی در سیستان و بلوچستان با هدف ایجاد ناامنی و رعب و وحشت در منطقه فعالیت می‌کرده است.

میرشکاری در بخش پایانی سخنانش از صدور امان‌نامه برای افراد نادم در این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: آغوش رأفت نظام جمهوری اسلامی ایران به‌روی افراد نادم و مجرمان فراری نادم باز است و می‌توانند با معرفی خود به مراجع قضایی نسبت به دریافت امان‌نامه اقدام کنند که در این راستا در سال جاری به 67 نفر از اشرار و مجرمان فراری که ابراز ندامت و پشیمانی و خود را مراجع قضایی تسلیم کرده‌اند، امان‌نامه اعطا شده است.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10103486&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان