تهران نقش اصلی در مبارزه با تروریسم دارد

1398120517390677519778814

سفیر کشورمان در مسقط یکی از مشکلات مهم منطقه را معضل تروریسم خواند و بر نقش اصلی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با این پدیده شوم تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از تسنیم، مراسم ویژه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شامگاه یکشنبه چهارم اسفندماه 1398 با حضور مقام‌های رسمی کشوری و لشکری سلطنت عمان، سفرا، دیپلمات‌ها و وابستگان نظامی دیگر کشورها، شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی و ایرانیان مقیم عمان در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط پایتخت عمان برگزار شد.

در این مراسم «علی بن مسعود السنیدی» نایب رییس شورای عالی برنامه‌ریزی و وزیر صنعت و بازرگانی سلطنت عمان، مقام‌های عالیرتبه وزارت امور خارجه و تعدادی از نمایندگان مجالس شورا و دولت عمان، به نمایندگی از دولت عمان سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به «حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا نوری‌شاهرودی» سفیر جمهوری اسلامی ایران و سایر دیپلمات‌های ایرانی تبریک گفته و برای دولت و ملت ایران آرزوی موفقیت کردند.

در این مراسم، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط طی سخنانی برقراری نظام «جمهوری اسلامی» بر مبنای مشارکت و آراء مردم در جهت تحقق اراده ملی را فصل جدیدی از تاریخ کشورمان دانست و با اشاره به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: کسب استقلال واقعی سیاسی و برقراری مردمسالاری دینی، از مهمترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است که در سایه آن توانسته است شاخص‌های قابل توجهی را در رعایت و اجرای اصول مردم‌سالاری، اعطای حقوق سیاسی به شهروندان، حفظ عدالت جنسیتی از جمله افزایش سهم و نقش زنان در مشارکت‌های اجتماعی، حفظ حقوق اقلیت‌ها، رشد علمی در حوزه‌های مختلف پزشکی، نانو، هسته‌ای و صنایع مختلف و فاصله گرفتن از اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت، کاهش سهم آن در بودجه دولتی، تقویت بخش خصوصی و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی ثبت کند.

نوری شاهرودی امضای «توافق هسته‌ای» با وساطت سلطنت عمان به رهبری سلطان راحل قابوس بن سعید را گویاترین و مهمترین نمونه تأییدکننده سیاست تعامل‌گرایانه جمهوری اسلامی ایران با نظام بین‌الملل توصیف کرد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ادامه سیاست تعامل‌گرایانه خود با نظام بین‌الملل، همچنان در تلاش است در جهت تعمیق روابط بین‌الملل و حل مسائل پیچیده بین‌المللی و منطقه‌ای به ویژه در منطقه پرتنش غرب آسیا با مشارکت جمعی عمل نماید.

وی افزود: مسائل و مشکلات جمعی، مشارکت جمعی را طلب می‌کند و در دنیای به هم پیوسته کنونی و منافع به هم گره خورده کشورها، تحقق منافع یک کشور بدون در نظر گرفتن و تحقق منافع دیگر کشورها امکانپذیر نیست.

حجت الاسلام نوری شاهرودی یکی از مشکلات مهم منطقه را معضل تروریسم خواند و با تاکید بر نقش اصلی کشورمان در مبارزه با این پدیده شوم و هزینههای بشری سنگین پرداخت شده، اظهار داشت: در راه مبارزه با تروریسم، جمهوری اسلامی ایران یکی از فرماندهان اصلی خود را نیز اخیرا از دست داده است و سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به دست دولت تروریست ایالات متحده آمریکا ترور شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ادامه این سخنرانی روابط جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان را مستحکم توصیف کرد و گفت: این روابط بین دو کشور همسایه به لحاظ مشترکات فرهنگی، دینی، جغرافیائی و پیشینه تاریخی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و روابط بین دو کشور مبنی بر دوستی و اعتماد متقابل است و این روابط در حال رشد در همه زمینه‌ها است همچنان که در طول تاریخ از مرحله‌ای به مرحله بالاتر ارتقاء یافته است.

وی افزود: ایران و سلطنت عمان از سال‌های پیش اهداف مشترک بین‌المللی را برای جهانی که صلح، عدالت و احترام به‌موجب منشور سازمان ملل بر آن حاکم است تبادل می‌کند.

نوری شاهرودی با اشاره به رایزنی مستمر جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در خصوص مسایل دوجانبه و برگزاری هجده دور کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور، منطقه‌ای و بین‌المللی، خاطرنشان کرد: به‌موجب رهنمودهای مرحوم قابوس و مقامات عالیرتبه دو کشور روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور در سال‌های گذشته وارد یک مرحله جدید شده است و با رهبری سلطان هیثم بن طارق این روابط از این به بعد شاهد توسعه و شکوفایی فزاینده خواهد بود.


مطالب پربازدید سایت

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

نشست کیفردهی به جرایم تروریستی

حمایت حقوقی از قربانیان تروریسم در ایران

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهدای ترور حمله تروریستی راسک و چابهار

دیدار با خانواده شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهار

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منافقین و صهیونیست‌ها دست کمی از یکدیگر ندارند

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

شبکه هرمی ترور

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

شبکه هرمی ترور

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منافقین و صهیونیست‌ها دست کمی از یکدیگر ندارند

نشست کیفردهی به جرایم تروریستی

حمایت حقوقی از قربانیان تروریسم در ایران

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهدای ترور حمله تروریستی راسک و چابهار

دیدار با خانواده شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهار

مطالب پربازدید بخش خبر

مردم آلبانی استرداد و خروج اعضای گروهک منافقین را از دولت خود مطالبه کنند

دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین آغاز شد

دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

میزبانی از اعضای گروهک منافقین جرم محسوب می‌شود

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد در مراسم بزرگداشت شهید حجازی و 1050 شهید ترور خراسان رضوی

بنیاد هابیلیان مظلومیت شهدای ترور را به گوش همگان خواهد رساند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان