تلاش آمریکا برای تمدید حضور منافقین درعراق

"طلال السعدي" یکی از رهبران جريان صدر عراق، سفر اخیر معاون ریيس جمهور آمريکا به اين کشور را در راستاي افزايش فشارها براي ماندن نيروهاي آمريکايي و همچنین تمدید حضور منافقین در خاک عراق دانست

Ashraf  Free

یکی از رهبران جريان صدر عراق، سفر اخیر معاون ریيس جمهور آمريکا به اين کشور را در راستاي افزايش فشارها براي ماندن نيروهاي آمريکايي و همچنین تمدید حضور منافقین در خاک عراق دانست.

"طلال السعدي" از رهبران جريان صدرعراق روز چهارشنبه در گفت وگو با شبکه خبري العالم گفت: آمريکا پس از متحمل شدن یک رسوایی دیگر و شکست در عراق، در حال خارج کردن نیروهایش از این کشوراست؛ اما هنوز تلاش می کند با کسب مصونيت قضايي، بخشي از نيروهاي آمريکايي تحت عناوين مختلف در عراق حضور داشته باشند.

وي گفت: در صورتي که تصميمي برای امضاي توافق نامه با آمريکا يا ساير کشورها در زمينه آموزش نيروهاي عراقي وجود دارد، بايد این توافقنامه پس از خروج همه نيروهاي اشغالگر از خاک عراق انجام شود.

السعدی خاطرنشان کرد: در اين زمينه توافق نامه باید از طريق امضای قراردادها و پروتکل هايی ميان دو کشور داراي حاکميت انجام گيرد.

طلال السعدي هدف ديگر سفر بايدن به عراق را تمدید حضور گروک تروريستي منافقین برای پنج سال ديگردراين کشور عنوان کرد و گفت: آمريکا اين موضوع را با هدف تحت فشار قرار دادن ايران مطرح مي کند. ولي ما با ماندن اين گروهک تروريستي درعراق واستفاده ازخاک کشورمان براي تهديد عليه کشورهاي همسايه کاملا مخالفيم.

وي افزود: نيروهاي عراقي در زمينه دفاع از کشور از آمادگي کامل برخوردارند، و خروج نيروهاي اشغالگر زمينه را براي ايجاد امنيت و ثبات بيشتر در عراق فراهم مي کند. زيرا ما مي دانيم چه گروههايي از تروريست ها حمايت مي کنند.

وی افزود: آمريکايي ها مي دانند که در باتلاق دشواري گرفتارشده اند، و تلاش مي کنند تا آن مقدار آبرويي را که برايشان باقي مانده است حفظ کنند؛ و این شکست باعث آبروريزي و سرفکندگي بيشتر آنها نشود.

طلال السعدي هشدار داد: در صورتي که اشغالگران بخواهند بيش از اين در عراق بمانند، با شکست هاي بيشتري مواجه خواهند بود.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10103434&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان