تغییر روحیه مردم از روحیه جهادی به مغرضانه از شگردهای منافقین در این ایام است

3907909

امام جمعه یزد گفت: بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب سرشار از محتوای سودمند است و نباید در لفظ و لغات خود را محدود کرد.

به گزارش هابیلیان به نقل از مهر، آیت الله محمدرضا ناصری، صبح شنبه در دیدار با دستیار رئیس جمهور در امور مردمی سازی دولت با اشاره به حوادث اخیر در جامعه اظهار کرد: تغییر روحیه در مردم و تبدیل آن از روحیه جهادی به روحیه مغرضانه از شگردهای منافقین در این ایام است.

وی افزود: عوض کردن جای ظالم با مظلوم و انتشار پیام دروغین برای تخریب روحیه انقلابی مردم، از دیگر روش‌های دشمن است که باید نسبت به آن بیدار باشیم.

امام جمعه یزد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب عنوان کرد: بیانات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب سرشار از محتوای سودمند است و نباید در لفظ و لغات خود را محدود کرد بلکه باید تلاش کنیم تا هر آنچه از این بیانات را می‌توانیم عملی کنیم.

وی افزود: متاسفانه در عملی کردن بیانیه گام دوم انقلاب بسیار کوتاهی کردیم و تنها به تشکیلات و حاشیه‌های این بیانات پرداختیم و به متن آن توجه نداشتیم.

ناصری با تاکید بر اهمیت جهاد تبیین بیان کرد: جهاد تبیین باید به درستی اجرا شود، مبنا و اساس، علت ریخته شدن خون شهدا و حقیقت امام خمینی (ره) و انقلاب بیان شود.

وی افزود: باید بر دو موضوع سبک زندگی و هدف زندگی بیشتر تامل کرد؛ امروزه دنیا به سمت ترویج سبک زندگی است در حالی که انقلاب بر هدف زندگی تاکید دارد و هدف زندگی است که دارای اهمیت است و ما را به خدا می‌رساند.

امام جمعه یزد سبک زندگی را در گرو مشخص شدن هدف زندگی دانست و گفت: اگر هدف زندگی خدایی باشد سبک زندگی هم خدایی می‌شود بنابراین هدف زندگی مشخص کننده سبک زندگی است.

وی با اشاره به سه اصل مهم تدین، تفکر و تعقل بیان کرد: هویت یابی، الگویابی و شخصیت سازی از نکات مهم در تربیت نسل جدید است و باید به این نکته توجه ویژه داشت.

ناصری گفت: تفکر و تعقل نیز نیاز است در مدارس و جامعه بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در تمام امور کشوری نیز به آن توجه ویژه شود.


جدیدترین مطالب

دومین نشست سالانه تخصصی مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم

راهبردهای عملیاتی بانک صادرات ایران در مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم تشریح شد

بازخوانی جزئیات ترور شهید فخری‌زاده

نقش یک جاسوس در ترور شهید فخری زاده

افشای اسناد ترور دانشمندان هسته ای

جاسوسی برای ترور

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

بررسی حقوقی دادگاه استکهلم با تمرکز بر پرونده حمید نوری

مشکلات اساسی در رسیدگی به اتهامات آقای نوری

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان نظام پزشکی:

در اسرائیل پزشکان هم تروریستند

عوامل بمب‌گذاری در زاهدان مجازات شدند

عاملان بمب‌گذاری در زاهدان به سزای اعمالشان رسیدند

مطالب پربازدید بخش خبر

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان