ترور 12هزار شهروند ایرانی در پرونده گروهک منافقین ثبت است

Hamdastanمسوول غرفه بنیاد هابیلیان در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در مشهد گفت: از بین 17 هزار و 160 ترور صورت گرفته در کشورمان طی سال های استقرار جمهوری اسلامی، 12 هزار مورد توسط گروهک منافقین به شهادت رسیده اند که در واقع بیشترین حجم جنایت مربوط به این گروه تروریستی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) «احسان سجادی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع شهیدانی که به دست منافقین کشته شده اند ، تنها 654 شهید را می توان در رده مسوولان و مقامات دولتی محسوب کرد و باقی شهروندان عادی هستند که از ابتدای انقلاب تا اواخر دهه 70 ترور شدند.

وی اظهار کرد: شهید هاشمی نژاد، شهید صیاد شیرازی و شهید بهشتی از جمله شهیدان دارای مقام دولتی در کشور بودند که به دست این سازمان به شهادت رسیدند.

سجادی گفت: پس از انقلاب اسلامی کشورمان حوادث تروریستی زیادی را تجربه کرد که این حوادث همه طبقات اجتماعی را شامل می شد و هر چند اوایل انقلاب هویت تروریست ها مشخص نبود اما به مرور زمان ماهیت بسیاری از گروه های تروریستی و عملکرد آنها برای همگان آشکار شد.

وی گفت : وقوع جنایات صورت گرفته در حالی است که اعضای گروهک منافقین که به اسم جهاد، دست به ترور می زنند براحتی در داخل کنگره آمریکا رفت و آمد می کنند و اعضای کنگره از آنها حمایت می نمایند.

وی افزود: سازمان مردم نهاد «بنیاد هابیلیان» از سال 1384 با مدیریت فرزند شهید هاشمی نژاد فعالیت خود را آغاز و فعالیتش معطوف به شهدای ترور کشور است و در زمینه بازگشایی پرونده های حقوق بشری، پیگیری پرونده های حقوقی خانواده های شهدای ترور، معرفی ایران به عنوان اصلی ترین قربانی تروریسم در جهان و معرفی گروهک های تروریستی اقدامات گسترده ای را انجام داده است.

وی بیان کرد: مشخصات، نحوه شهادت و محل شهادت 17 هزار شهید ترور کشور در قالب دایره المعارفی توسط بنیاد هابیلیان تهیه شده و این مجموعه اکنون به عنوان یک مرجع از شهدای ترور در کتابخانه ها قابل استفاده است.

مسوول نمایندگی بنیاد هابیلیان گفت: چند سال است که کشورهای غربی از ابزار تروریسم در منطقه خاورمیانه به صورت آشکار استفاده و از آن بر علیه کشورمان بهره می گیرند در حالی که ایران شاهد ورود انواع مختلف گروهک های تروریستی، جریان های سلطنت طلب و برانداز است که هر کدام جنایتی را مرتکب می شوند.

سجادی افزود: این بنیاد تمام تلاش خود را بکار بست تا ایران را به عنوان قربانی اصلی تروریسم در جهان معرفی کند که با سه مرتبه حضور در شورای حقوق بشر سازمان ملل، پس از 30 سال توانست نام ایران را به عنوان قربانی تروریسم در سازمان ملل قرار دهد.

وی بیان کرد: در این راستا بنیاد هابیلیان از سال 86 تاکنون 226 نمایشگاه در زمینه تروریسم در داخل و خارج کشور برپا کرده است که بیشترین فعالیت این بنیاد در نمایشگاه ها در زمینه معرفی منافقین و بعد از آن گروهک های تروریستی مختلف مثل پژاک، ریگی، خلق عرب، انجمن پادشاهی و غیره بوده است.

وی با بیان اینکه بنیاد هابیلیان در زمینه فرقه هایی مانند بهاییت و انجمن حجتیه نیز فعالیتهای را انجام داده است، گفت: این بنیاد داعیه دار طرفداری از شهدای ترور بوده اما از آنجا که جمهوری اسلامی ایران در ابتدای انقلاب با دو دسته نفاق همراه شد، این بنیاد را برآن داشت در خصوص فرق بهاییت و حجتیه فعالیت هایی را انجام دهد.

وی اظهار کرد: دسته اول نفاق توام با غرب زدگی بود که با اسلحه به ترور جسمی افراد مبادرت می ورزید مانند سازمان منافقین یا گروهک فرقان؛ دسته دیگر از گروهک های منحرف که درصد نفاق کمتری داشتند گروه هایی مانند انجمن حجتیه و بهاییت بودند که به ترور فکری اهتمام داشتند.

وی برگزاری نشست های تخصصی دوره بصریت، برگزاری کنگره بزرگ 17 هزار شهید ترور در سال 92 را از دیگر فعالیت های این بنیاد عنوان کرد و گفت: این کنگره در واقع ماهیت علمی داشت که مقالاتی در زمینه تروریسم و شاخه های مختلف تروریسم از سراسر کشور را دریافت کرد و به مقالات برتر هدایایی اختصاص داد.

وی اظهار کرد: نه تنها شهدای ترور مظلوم بودند بلکه خانواده های آنان نیز مظلوم هستند لذا بنیاد هابیلیان تلاش بسیاری کرده است که دائما با خانواده ها این شهدا ارتباط داشته باشد.

سجادی گفت: یک تیم سرگذشت پژوهی در بنیاد هابیلیان راه اندازی شده که وظیفه اش ارتباط گیری با خانواده شهدای ترور است.

وی با بیان اینکه بنیاد هابیلیان دو شعبه در تهران و مشهد دارد، افزود: بیشترین شهدای ترور متعلق به استانهای آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان است که درصدد هستیم برای معرفی هر چه بیشتر شهدای آن مناطق شعباتی را در استان های مزبور راه اندازی کنیم.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10103667&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش گفتگو

متن کامل دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با علامه مصباح یزدی

مهم‌ترین ریشه فساد، برتری‌طلبی است

شجریان در شهادت استاد خود چه گفت

شجریان علیه منافقین

سردار رفیق‌دوست در گفتگو با هابیلیان

امام با منافقین اتمام حجت کرد

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان