ترور شهید سلیمانی جنایتی علیه بشریت و حاکمیت عراق است

Asrf5769

رئیس سازمان «الحشد الشعبی» تأکید کرد که مرجعیت دینی عراق، شهیدان قاسم سلیمانی و المهندس را فرماندهان پیروزی در برابر تروریسم عنوان کرده است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از بولتن نیوز؛ سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق به مناسبت چهلمین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس فقید این سازمان و همراهان شهیدشان، مراسم یادبود برگزار کرد.

«فالح الفیاض» رئیس الحشد الشعبی در ابتدای این مراسم تأکید کرد که: شهدای پیروزی (حاج قاسم و المهندس) در دفاع از خاک، آبرو، مقدسات و حقوق ملت جان سپردند.

شبکه خبری الاتجاه به نقل از الفیاض گزارش داد: مرجعیت دینی عراق، این شهدا را فرماندهان پیروزی ما در برابر تروریسم عنوان کرد و این جایگاه مهم و والایی [برای این شهدا] است.

وی ترور حاج قاسم، المهندس و همراهانشان را «جنایتی علیه بشریت و حاکمیت عراق» عنوان و تصریح کرد: عاملان ترور این شهدا، بی‌خرد بوده‌اند.

رئیس الحشد الشعبی در بخش دیگری از سخنرانی خود تأکید کرد: طرح صلح تحمیلی آمریکا موسوم به «معامله قرن» احساسات میلیون‌ها انسان را تحریک کرده است.

الفیاض همچنین گفت که الحشد الشعبی همچنان بر عهد خود وفادار است و مرزها و امنیت عراق را از هر گونه خطری، حفظ خواهد کرد.

وی ضمن ابراز خوش‌گمانی به مرجعیت دینی عراق، تأکید کرد: نیروهای الحشد در نقشه راهی که مرجعیت برای خارج کردن کشور از بحران سیاسی، مطرح کرده در کنار مرجعیت خواهند بود.

این مسئول عراقی در پایان خاطر نشان کرد: از تمامی اقدامات برای اصلاح و تغییر حمایت می‌کنیم و خاری در چشمان کسانی خواهیم بود که قصد دارند، حاکمیت کشور [عراق] را نقض کنند.

شهید سلیمانی به همراه المهندس و چند نفر از یارانشان 13 دی ماه در حمله پهپادی ارتش آمریکا به فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در واکنش به این حمله، ۱۸ دی ماه پایگاه عین‌الاسد عراق (مقر نظامیان آمریکا) را هدف عملیات موشکی خود قرار داد. در حالی که دولت آمریکا در ابتدا ادعا کرد در این حمله به هیچ نیروی آمریکایی آسیب نرسیده، اما واشنگتن در روزهای اخیر به صدمه دیدن بیش از ۱۰۰ نفر از نیروهایش در این حمله اذعان کرده است.


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان