ترور شهید سلیمانی جنایتی علیه بشریت و حاکمیت عراق است

Asrf5769

رئیس سازمان «الحشد الشعبی» تأکید کرد که مرجعیت دینی عراق، شهیدان قاسم سلیمانی و المهندس را فرماندهان پیروزی در برابر تروریسم عنوان کرده است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از بولتن نیوز؛ سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق به مناسبت چهلمین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس فقید این سازمان و همراهان شهیدشان، مراسم یادبود برگزار کرد.

«فالح الفیاض» رئیس الحشد الشعبی در ابتدای این مراسم تأکید کرد که: شهدای پیروزی (حاج قاسم و المهندس) در دفاع از خاک، آبرو، مقدسات و حقوق ملت جان سپردند.

شبکه خبری الاتجاه به نقل از الفیاض گزارش داد: مرجعیت دینی عراق، این شهدا را فرماندهان پیروزی ما در برابر تروریسم عنوان کرد و این جایگاه مهم و والایی [برای این شهدا] است.

وی ترور حاج قاسم، المهندس و همراهانشان را «جنایتی علیه بشریت و حاکمیت عراق» عنوان و تصریح کرد: عاملان ترور این شهدا، بی‌خرد بوده‌اند.

رئیس الحشد الشعبی در بخش دیگری از سخنرانی خود تأکید کرد: طرح صلح تحمیلی آمریکا موسوم به «معامله قرن» احساسات میلیون‌ها انسان را تحریک کرده است.

الفیاض همچنین گفت که الحشد الشعبی همچنان بر عهد خود وفادار است و مرزها و امنیت عراق را از هر گونه خطری، حفظ خواهد کرد.

وی ضمن ابراز خوش‌گمانی به مرجعیت دینی عراق، تأکید کرد: نیروهای الحشد در نقشه راهی که مرجعیت برای خارج کردن کشور از بحران سیاسی، مطرح کرده در کنار مرجعیت خواهند بود.

این مسئول عراقی در پایان خاطر نشان کرد: از تمامی اقدامات برای اصلاح و تغییر حمایت می‌کنیم و خاری در چشمان کسانی خواهیم بود که قصد دارند، حاکمیت کشور [عراق] را نقض کنند.

شهید سلیمانی به همراه المهندس و چند نفر از یارانشان 13 دی ماه در حمله پهپادی ارتش آمریکا به فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در واکنش به این حمله، ۱۸ دی ماه پایگاه عین‌الاسد عراق (مقر نظامیان آمریکا) را هدف عملیات موشکی خود قرار داد. در حالی که دولت آمریکا در ابتدا ادعا کرد در این حمله به هیچ نیروی آمریکایی آسیب نرسیده، اما واشنگتن در روزهای اخیر به صدمه دیدن بیش از ۱۰۰ نفر از نیروهایش در این حمله اذعان کرده است.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مروری بر جنایات گروهک تروریستی منافقین؛

شهید علی اکبر بختیاری چگونه ترور شد؟

محمدتقی نقدعلی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

دادگاه گروهک تروریستی منافقین مستند و مستدل است

تشریح تروریستیِ بودن منافقین از نگاه حقوق بشر غربی

دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت

نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

مطالب پربازدید بخش خبر

تشریح تروریستیِ بودن منافقین از نگاه حقوق بشر غربی

دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت

نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

دی 1402
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
21
22
23
28
29

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان