ترور حاج قاسم، یک جنایت بی‌سابقه در تاریخ بود

Kadkhodaei6565

رئیس کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین‌المللی پرونده ترور شهید سلیمانی با اشاره به اینکه ترور حاج قاسم یک جنایت بی‌سابقه در تاریخ بود، گفت: جنایتی که آمریکا مرتکب شد، یک جنایت منحصر به فرد بود که حداقل در تاریخ معاصر نمونه آن را نداریم‌.

به گزارش هابیلیان، عباسعلی کدخدایی در نشست تخصصی «مدافعان حرم، مدافعان حقیقی حقوق بشر» که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه ترور یک مامور رسمی جمهوری اسلامی در منطقه طبق موازین حقوق بین الملل اقدامی متخلفانه‌ای است، اظهار کرد: جنایتی که آمریکا مرتکب شد، یک جنایت منحصر به فرد بود که حداقل در تاریخ معاصر نمونه آن را نداریم‌.

حقوقدان و رییس پژوهشکده شورای نگهبان درباره پیگیری پرونده ترور شهید سلیمانی افزود: هدف از پیگیری پرونده جلوگیری از ارتکاب مجدد این گونه جنایت‌ها از سوی دولت آمریکا و دولت‌های مشابه است.

وی باگرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام به ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ابراز کرد: دومین هدف پیگیری پرونده ترور شهید سلیمانی، کوتاه شدن دست آمریکا از منطقه است.

کدخدایی با اشاره به اینکه حضور آمریکا در منطقه حضور نامشروعی است، ادامه داد: آمریکا در امور داخلی کشورها مداخله کرده و منافع آنهارا به تاراج می‌برد، بنابر این ضروری است که شعله این مقاومت تا زمانی که آمریکایی‌ها از منطقه خارج شوند به قوت خود باقی بماند.

وی با بیان اینکه ما در منطقه و خانه خودمان مشغول دفاع هستیم و حضور آمریکا، در خانه و منطقه ما مشروع نیست و باید از این منطقه خارج شوند، خاطر نشان کرد: هدف دشمن از ترور شهید سلیمانی از بین بردن الگوی جامعه اسلامی است، چرا که شهید سلیمانی نه تنها در داخل کشور بلکه در کشورهای همسایه چون یمن، عراق و سوریه و سایر آزادیخواهان جهان الگو قرار گرفته بود.

رییس پژوهشکده شورای نگهبان با اشاره به هجوم همه جانبه دشمن به کشور در اغتشاشات اخیر یادآور شد: در شلوغی‌ها، آمریکا با تبلیغات گسترده و دروغین افراد دیگری را به عنوان الگوی جوانان معرفی کرد، این در حالی است که افراد انسان‌ساز، همانند حاج قاسم باید الگوی جوانان ما قرار بگیرند و ما باید راه زندگی خود را با الگو قرار دادن این افراد طی کنیم.

وی شعار «مدافعان حرم، مدافعان واقعی حقوق بشر» را نیز یک مسئله مشهود در جریان جنایت ترور سردار سلیمانی عنوان کرد و افزود: دولت‌ها حق ورود به نقض حقوق بشر را دارند، لذا با توجه به اینکه گروه‌های تروریستی از جمله داعش، با حمایت‌های آمریکا و به قصد فروپاشی دولت‌هایی مثل سوریه ایجاد شدند به استناد موازین حقوق بشری و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد، دولت‌ها مکلف‌اند که با اقدامات تروریستی مقابله کنند.

کدخدایی ادامه داد: اینکه آمریکا، یک مامور رسمی جمهوری اسلامی که به دعوت مقامات عراقی و حامل پیامی رسمی برای دولت عراق را در منطقه ترور کند، اقدامی متخلفانه و ضد قوانین حقوق بشر است و جمهوری اسلامی صلاحیت دارد در دادگاه های داخلی خود آن هارا محاکمه کند.

وی همچنین یادآور شد: مراحلی از رسیدگی به این پرونده نیز متوجه دولت عراق است و در حوزه بین‌المللی نیز در دست بررسی است تا آمریکا مرتکب جنایت دوباره و مشابه نشود.


جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

پنج نکته درباره آزادی حمید نوری

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

مطالب پربازدید بخش خبر

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان