ترور حاج قاسم، یک جنایت بی‌سابقه در تاریخ بود

Kadkhodaei6565

رئیس کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین‌المللی پرونده ترور شهید سلیمانی با اشاره به اینکه ترور حاج قاسم یک جنایت بی‌سابقه در تاریخ بود، گفت: جنایتی که آمریکا مرتکب شد، یک جنایت منحصر به فرد بود که حداقل در تاریخ معاصر نمونه آن را نداریم‌.

به گزارش هابیلیان، عباسعلی کدخدایی در نشست تخصصی «مدافعان حرم، مدافعان حقیقی حقوق بشر» که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه ترور یک مامور رسمی جمهوری اسلامی در منطقه طبق موازین حقوق بین الملل اقدامی متخلفانه‌ای است، اظهار کرد: جنایتی که آمریکا مرتکب شد، یک جنایت منحصر به فرد بود که حداقل در تاریخ معاصر نمونه آن را نداریم‌.

حقوقدان و رییس پژوهشکده شورای نگهبان درباره پیگیری پرونده ترور شهید سلیمانی افزود: هدف از پیگیری پرونده جلوگیری از ارتکاب مجدد این گونه جنایت‌ها از سوی دولت آمریکا و دولت‌های مشابه است.

وی باگرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام به ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ابراز کرد: دومین هدف پیگیری پرونده ترور شهید سلیمانی، کوتاه شدن دست آمریکا از منطقه است.

کدخدایی با اشاره به اینکه حضور آمریکا در منطقه حضور نامشروعی است، ادامه داد: آمریکا در امور داخلی کشورها مداخله کرده و منافع آنهارا به تاراج می‌برد، بنابر این ضروری است که شعله این مقاومت تا زمانی که آمریکایی‌ها از منطقه خارج شوند به قوت خود باقی بماند.

وی با بیان اینکه ما در منطقه و خانه خودمان مشغول دفاع هستیم و حضور آمریکا، در خانه و منطقه ما مشروع نیست و باید از این منطقه خارج شوند، خاطر نشان کرد: هدف دشمن از ترور شهید سلیمانی از بین بردن الگوی جامعه اسلامی است، چرا که شهید سلیمانی نه تنها در داخل کشور بلکه در کشورهای همسایه چون یمن، عراق و سوریه و سایر آزادیخواهان جهان الگو قرار گرفته بود.

رییس پژوهشکده شورای نگهبان با اشاره به هجوم همه جانبه دشمن به کشور در اغتشاشات اخیر یادآور شد: در شلوغی‌ها، آمریکا با تبلیغات گسترده و دروغین افراد دیگری را به عنوان الگوی جوانان معرفی کرد، این در حالی است که افراد انسان‌ساز، همانند حاج قاسم باید الگوی جوانان ما قرار بگیرند و ما باید راه زندگی خود را با الگو قرار دادن این افراد طی کنیم.

وی شعار «مدافعان حرم، مدافعان واقعی حقوق بشر» را نیز یک مسئله مشهود در جریان جنایت ترور سردار سلیمانی عنوان کرد و افزود: دولت‌ها حق ورود به نقض حقوق بشر را دارند، لذا با توجه به اینکه گروه‌های تروریستی از جمله داعش، با حمایت‌های آمریکا و به قصد فروپاشی دولت‌هایی مثل سوریه ایجاد شدند به استناد موازین حقوق بشری و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد، دولت‌ها مکلف‌اند که با اقدامات تروریستی مقابله کنند.

کدخدایی ادامه داد: اینکه آمریکا، یک مامور رسمی جمهوری اسلامی که به دعوت مقامات عراقی و حامل پیامی رسمی برای دولت عراق را در منطقه ترور کند، اقدامی متخلفانه و ضد قوانین حقوق بشر است و جمهوری اسلامی صلاحیت دارد در دادگاه های داخلی خود آن هارا محاکمه کند.

وی همچنین یادآور شد: مراحلی از رسیدگی به این پرونده نیز متوجه دولت عراق است و در حوزه بین‌المللی نیز در دست بررسی است تا آمریکا مرتکب جنایت دوباره و مشابه نشود.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان