تروریسم اقتصادی آمریکا مردم جهان را به خطر انداخته است

4091538 309

وزیر امورخارجه گفت: اعتیاد آمریکا به تحریم، بافت اقتصادی بین‌المللی و صدها میلیون نفر از مردم جهان را در معرض خطر قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از خبرگزاری صداوسیما از باکو، وزیر امورخارجه کشورمان در نشست وزرای امورخارجه کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها در باکو ضمن انتقاد از یکجانبه‌گرایی، تروریسم اقتصادی و حمایت آمریکا از کشتار انسان‌ها گفت: اعتیاد آمریکا به تحریم، بافت اقتصادی بین‌المللی و صدها میلیون نفر از مردم جهان را در معرض خطر قرار داده است.

محمدجواد ظریف در این نشست ضمن انتقاد از بی‌اعتنایی فزاینده به دیپلماسی چندجانبه‌گرایی و همکاری در سطح جهانی، از آن به عنوان عاملی در جهت تشدید چالش‌ها و تشدید بی‌ثباتی‌ها در بسیاری از مناطق جهان یاد کرد و افزود در چنین شرایطی حقوق بین‌الملل، توافقات چندجانبه، قطعنامه‌های شورای امنیت و هنجارهای رفتار متمدنانه به خاطر جاه‌طلبی‌های سیاسی شخصی در معرض خطر قرار گرفته‌اند.

ظریف از جمله به سیاست های یکجانبه و مخرب آمریکا در مورد قدس و جولان و انفعال کوته‌بینانه برخی در منطقه که به تشجیع رژیم صهیونیستی و نادیده گرفته‌شدن حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین منجر شده است، اشاره کرد.

وزیر خارجه کشورمان همچنین به بحران یمن و جنایات علیه مردم این کشور که با حمایت آمریکا انجام می‌شود و ابعاد منطقه‌ای این بحران و نیز خطر از کنترل خارج شدن آن پرداخت.

ظریف سخنان خود را با تشریح طرح صلح تنگه هرمز که اخیرا توسط رییس‌جمهور کشورمان در سازمان ملل ارائه شده بود، خاتمه داد.

در این نشست، وزیران امورخارجه سند نهایی و اعلامیه مشترک اجلاس سران را بازنگری و همچنین برخی مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله بحران‌ها و مناقشات موجود در نقاط مختلف جهان را بررسی خواهند کرد.

پس از برگزاری اجلاس دو روزه وزرای امورخارجه کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها، اجلاس دو روزه سران کشورهای عضو این جنبش از روز جمعه سوم آبان برگزار خواهد شد.

حسن روحانی رییس‌جمهور کشورمان هم به دعوت رسمی «الهام علی اف» رییس‌جمهوری آذربایجان برای حضور و سخنرانی در هجدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها به باکو سفر می‌کند.

باکو روزهای ۲۵ و ۲۶ اکتبر (۳ و ۴ آبان) میزبان هیجدهمین اجلاس سران و نخست‌وزیران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها خواهد بود.


مطالب پربازدید سایت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

جدیدترین مطالب

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان