تروریست معتدل نداریم

Larijamasoomرییس‌جمهور عراق در دیدار با رییس مجلس شورای‌اسلامی: ایران از نخستین کشورهایی بود که در مقابله با داعش به عراق کمک کرد.

به گزارش پایگاه اطلا‌ع‌رسانی هابیلیان «فؤاد معصوم» رییس جمهور عراق، بعد‌از‌ظهر چهارشنبه پس از استقبال از رئیس مجلس شورای‌اسلامی و هیئت همراه  با اشاره به اینکه حمایت تهران برای بغداد پراهمیت است، اضافه کرد: ایران از نخستین کشورهایی بود که در مقابله با داعش به عراق کمک کرد.در ادامه این دیدار «علی لاریجانی»، بر تداوم حمایت ایران از ملت عراق در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

همچنین علی لاریجانی رئیس مجلس شورای‌اسلامی  روز گذشته با ابراهیم جعفری وزیر امورخارجه این کشور دیدار کرد.

لاریجانی در این دیدار گفت: شما در شرایط حساسی نقش‌آفرین هستید؛ امروز آرامش سیاسی عراق مدیون تلاش‌های شماست.

وی با اشاره به اهمیت کشور عراق، گفت: کشورهای عربی و برخی از کشورهای منطقه به دنبال از بین بردن آرامش و دمکراسی در عراق هستند. بحران تروریسم در عراق دارای اهمیت بسیاری است و باید نگاه واقع بینانه‌ای دز خصوص مسائل عراق داشته باشیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: هرچه داعش فعال‌تر باشد به تبع آن درگیری سیاسی و قومی بیشتر می‌شود که این موضوع به سود برخی کشورهاست. همچنین جریان‌های تروریستی انرژی کشورهای منطقه را کاهش می‌دهد که این به سود رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی برخی کشورهای منطقه از تروریست‌ها حمایت می‌کنند، حال این حق عراق است که به صراحت از انها مطالبه کند زیرا این حوزه جای رفتار تاکتیکی نیست و این موضوع مشهود است که کمک به تروریست‌ها در سوریه معادل کمک به تروریسم در عراق است چراکه ترویست معتدل وجود ندارد؛ وقتی گروه‌های تروریستی را معتدل می‌نامند، این نام‌گذاری مغز و تفکر آنها را عوض نمی‌کند.

لاریجانی ادامه داد: تلاش ایران در شرایط کنونی کمک به لبنان، سوریه و عراق است تا در مبارزه با تروریسم موفق شوند چون می‌دانیم خطر تروریسم و رژیم صهیونیستی دو لبه یک قیچی هستند که این قیچی منافع امت اسلامی را هدف گرفته است.

به گزارش فارس، ابراهیم جعفری نیز در این دیدار با بیان اینکه عراق به دنبال بسیج منطقه‌ای برای مبارزه با داعش است.

جعفری ادامه داد: ما هیچ وقت خجالت نمی‌کشیم که ایستادگی ایران در کنار خودمان را اعلام کنیم از این رو من در چندین کنفرانس به ویژه کنفرانس های جده پاریس و نیویورک بر این موضوع تاکید داشتم.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9253104&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  مطالب پربازدید بخش خبر

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان