تروریست‌ها را در هر موقعیتی باشند به سزای اعمالشان خواهیم رساند

62272939

سخنگوی قوه قضاییه گفت: به رگبار بستن مردم بی دفاع و حافظان امنیت و کشتن جوانان این ملت با چاقو و قمه و سلاح گرم در کف خیابان‌ها نشان از نقشه شومی می‌دهد که با آگاهی ملت ایران دفع خواهد شد.

به گزارش هابیلیان به نقل از ایسنا، مسعود ستایشی در نشست خبری امروز گفت: تسلیت داغداری مجدد ملت در اثر جنایات تروریست‌های مسلح و تبیین فرمایشات رهبری نکته ای است که جا دارد به آن بپردازیم.

وی ادامه داد: صحنه هایی که در روزهای اخیر در میدان و خیابان های برخی از شهرها رخ داد به خوبی عمق برنامه های دشمن و خواب‌های آشفته آنان برای آینده ایران یکپارچه را نشان داد. اینکه امروز دشمن علنا پرده از چهره انداخته و در شبکه های مجازی دستور قتل و ترور و آتش را می دهد، بخوبی نشان می دهد که دشمن امروز از عدم همراهی مردم ایران اسلامی سخت خشمگین است.

به رگبار بستن مردم بی دفاع نشان از نقشه‌ای شوم می‌دهد

ستایشی تاکید کرد: به رگبار بستن مردم بی دفاع و حافظان امنیت و کشتن جوانان این ملت با چاقو و قمه و سلاح گرم در کف خیابان ها نشان از نقشه شومی می دهد که با آگاهی ملت ایران دفع خواهد شد.  تروریست های رسانه ای که از ابتدا صحنه آرایی را آماده کرده اند، تروریست های کف خیابان را تسلیم می کنند و خود دستور ترور مردم و زنان و کودکان بی دفاع و مدافعان مظلوم را صادر می کنند. قاتلانی که در کف خیابان هلهله و شادی می کنند اما دوباره با  تغییر چهره فاز دیگری را پیش گرفته اند،آنها بدانند مقابله ملت ایران با تروریست ها سخت پشیمان کننده است. تروریست ها و تروریست مخلان امنیت، همان تروریست های اقتصادی اند که مانع فعالیت سالم امت اسلامی می شوند. این تروریست ها حتی حاضر نیستند هزینه اقدامات ناجوانمردانه خود را بپذیرند. ملت ایران سابقه سیاه منافقین و ترورهای کور انان در دهه ۶۰ و دهه های دیگر  از یاد نبرده‌اند.‌

قوه قضاییه از خون عزیزان نخواهد گذشت

وی تاکید کرد: اطمینان می دهم که قوه قضاییه از خون عزیزان نخواهد گذشت و نمی‌گذارد خون عزیزان پایمال شود و بساط این  شرارت‌ها به زودی زود جمع خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: علم خونخواهی خون‌های به ناحق ریخته شده در دستان قوه قضائیه است و براساس تدابیر متخذه با سرعت و دقت و با متضمن مولفه صحت، بدون چشم پوشی از حق امنیت به وظیفه خود عمل می‌کنیم و تروریست‌ها را در هر موقعیتی باشند به سزای اعمالشان خواهیم رساند.

جلوی شایعه‌سازی و تهمت و دروغ پراکنی را خواهیم گرفت

ستایشی در پاسخ به سوالی در خصوص ادعاهای برخی سلبریتی ها درباره جریان تیراندازی ایذه گفت: بارها سوال شده بود که چرا با این افراد به اصطلاح شاخص در مجموعه‌های مختلف برخورد نمی‌شود؟  ما تاکید می‌کنیم که همه در برابر قانون یکسان هستند و تذکر و ارشاد یک میزانی دارد و کسانی که این افراد در ذهنشان مقبول بودند این را بر نمی‌تابند و برخورد قاطع می‌خواهد.  در این راستا کسانی احضار شده و به دلیل عدم حضور جلب شدند. این افراد به ظاهر شاخص صحبت‌هایی می‌کنند که جامعه را تحریک می‌کنند تا عده‌ای که غفلت دارند به کف خیابان بیایند. کسانی که سخن بیهوده و غیر مستندی بگویند، قطعاً دستگاه قضائی با آن‌ها برخورد می‌کند.

وی افزود: قوه قضائیه بر اساس وظیفه قانونی خود در این رابطه حساسیت به خرج داده و جلوی شایعه‌سازی و تهمت و دروغ پراکنی را خواهد گرفت. از ابتدا هم اعلام کرده بودیم که فضای عمومی فضای بیان مطالب غیر واقع و ایجاد تنش و تشنج نیست. همگان نسبت به اظهار نظر آزاد هستند و مطابق با قانون اساسی، آزادی بیان دارند اما نه آن چیزی که هنجار شکنی باشد و مطالب خلاف واقع بیان شود. این هنجار شکنی‌ها قابل بررسی است و بر اساس بررسی‌ها و یافته‌های متعدد، متأسفانه برخی از حوادث اخیر نشأت گرفته از این حوادث است.

صدور ۱۱۱۸ کیفرخواست در ناآرامی‌های اخیر

ستایشی در پاسخ به سوالی درباره آرای محاکم اعم از برائت و محکومیت در کل  کشور در ناآرامی‌های اخیر گفت:  طبق آمار ارائه شده در تهران تاکنون برای ۱۱۱۸ نفر کیفرخواست صادر شده است.  در مورد آمار محکومیت و برائت در سراسر کشور تاکنون ۲۴۳۲ نفر رای بدوی اعم از محکومیت و برائت صادر شده است.

ستایشی در خصوص آخرین وضعیت پرونده حادثه اوین گفت: در حال تحقیقات از ۴۲ متهم هستیم و با توجه به شلوغی و ترافیک رسیدگی در آن مجموعه این پرونده با جدیت در حال رسیدگی است و واجد محرمانگی است و  پس از مشخص شدن ابعاد آن، اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره پرونده شهادت نادر بیرامی فرمانده حفاظت سپاه کرمانشاه گفت: شهادت سردار نادر بیرامی که مسئول سپاه کرمانشاه بود را خدمت مردم غیور کرمانشاه و خانواده این شهید گرانقدر تسلیت عرض می‌کنم. سالگرد فوت یکی از افراد منطقه بود که  اعتشاشگران حضور پیدا می‌کنند و حامل سلاح سرد بودند و به ماموران حمله ور می شوند و ۳ نفر از ماموران را با سلاح سرد مجروح می کنند و سردار بیرامی به درجه شهادت نائل می شود. ۵۲ نفر از اغتشاشگران که  در موقعیت بودند دستگیر می شوند. ۳ نفر از ضاربین شناسایی شدند که  یک نفر از آنها دستگیر شده و اقرار کرده  و دو نفر دیگر اگر دستگیر شدند فورا اطلاع رسانی می شود.

وی  در خصوص "طرح دعوی در محاکم بین‌الملل به طرفیت رسانه‌هایی که در آتش اغتشاشات می‌دمند" گفت: این رسانه‌ها اقدام به جنگ روانی می‌کنند و بر اساس آن اقدام مجدانه و مؤثری در بحث جمع‌آوری مستندات از نهادهای ذی‌مدخل کردیم و به محض قطعی شدن جمع‌آوری مستندات، اقدامات قضائی لازم را انجام می‌دهیم. معاونت حقوقی ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه هم اقداماتی در این باره داشته‌اند. معاون بین‌الملل قوه قضائیه اخیراً سفری به نیویورک داشت و به صورت فردی و جمعی با نمایندگان ۱۰۰ کشور دیدار و گفت‌وگو کرده و نقش مخرب رسانه‌های معاند را تبیین کرد. همچنین مصاحبه‌هایی انجام و اقدامات بی بی سی و سعودی اینترنشنال در مصاحبه با عناصر جدایی‌طلب مطرح شد و سکوت کشورهای غربی در خصوص حوادث تروریستی در شاهچراغ و ایذه را مورد اشاره قرار گرفت و اعلام کردند که فعالیت رسانه‌های فارسی‌زبان ضدایرانی مغایر ضوابط بین‌المللی است و ما انگلیس را مسئول آن می‌دانیم.

وی درباره مساله ایذه گفت: موضوع ایذه سخت و ناگوار بود و بعد از قضیه حرم مطهر شاه چراغ  و حوادث دیگر که نسبت به حافظان امنیت حاصل شد، ما شاهد خبر ایذه بودیم. احضارها و تذکرات لازم داده شد و ما  کسانی را که توجه نکردند و به دستور قضایی بی توجه بودند  تفهیم اتهام و بازداشت کردیم و قرار قانونی مناسب صادر شد.

وی افزود: یکسری یافته‌ها از حادثه تلخ ایذه داریم که از طریق ضابطین عام و خاص به قوه قضاییه رسیده است و تماما این اخبار را جمع آوری و بررسی می کنیم تا به یک جمع بندی درست برسیم و ببینیم ضوابط این حمله تروریستی چگونه بوده است.

وی تاکید کرد: تخریب عمدی دوربین‌ها از سوی تروریست‌ها در شب قبل جنایت با هدف اغتشاش بوده تا شناسایی نشوند. سرنخ‌هایی بدست آمده و تعدادی بازداشت شدند. فتنه اصلی این حادثه، در حوزه اراذل و اوباش بوده و ۵۷ نفر دستگیر شدند و از این تعداد ۴۹ نفر بازداشتند و  ۳ نفر با وثیقه و ۵ نفر با کفالت آزاد شدند.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان