تئاتر مرصاد فریاد رسای مردم اسلام آبادغرب در دفاع مقدس است

فرماندار اسلام‌484134 915آبادغرب گفت: تئاتر مرصاد می تواند فریاد رسای مردم اسلام آبادغرب در دفاع مقدس باشد و این فرصت خوبی است که چهره واقعی مزدوری و نفاق منافقین به جامعه و جهانیان معرفی شود.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، جهانبخش حیدری روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی جشنواره ملی تئاتر مرصاد، جشنواره پویانمایی و استقبال از کاروان زیرسایه خورشید در سرسرای اجتماعات فرمانداری افزود: استفاده از ظرفیت این رویداد فرهنگی و هنری می تواند زمینه ساز شرایط بهتری برای شهرستان باشد.

وی گفت: همه دستگاه های اجرایی مکلفند در راستای آبروی شهرستان هر آنچه در توان دارند به کار گیرند و از همه منابع مادی و معنوی خود در راستای ارتقاء برنامه های این جشنواره استفاده کنند.

وی با تأکید بر برگزاری باشکوه جشنواره ملی تئاتر مرصاد بیان داشت: هر چند این برنامه در حوزه تخصصی فرهنگ و ارشاد اسلامی است اما نیازمند حمایت همه مدیران است و انتظار حمایت ویژه از برخی دستگاه ها می رود.

وی با اشاره به اهمیت نقش رسانه ها، گفت: اطلاع رسانی به مردم خیلی با اهمیت است و از همه رسانه ها دعوت بعمل می آید رسالت خویش را راجع به این برنامه مهم فرهنگی انجام دهند و به شکوه این برنامه کمک کنند.

جشنواره ملی تئاتر مرصاد ۱۲ تا ۱۶ مرداد در اسلام آبادغرب برگزار می شود.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلام آباد غرب نیز در این جلسه گفت: جشنواره ملی تئاتر مرصاد بعنوان یک برند ملی در سطح کشور مطرح شده و می تواند توسعه و پیشرفت شهرستان را رقم بزند.

خسرو تمری افزود: جشنواره ملی تئاتر مرصاد بخاطر موضوعیت بحث منافقین در حوزه تئاتر حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

وی عنوان کرد: این جشنواره بزرگداشت نام و یاد شهداست و حتی اگر اعتباری در این زمینه به ما ندهند به خاطر نام شهدا با وجود تمام مشکلات، سختی ها را پشت سر خواهیم گذاشت.

شهرستان اسلام آبادغرب با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه قرار دارد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و در طول هشت سال جنگ تحمیلی به صورت مستقیم درگیر بود و بیش از ۱۰ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

رزمندگان اسلام در عملیات غرورآفرین مرصاد سه روز در برابر منافقین مقاومت کردند و سرانجام در پنجم مرداد ۱۳۶۷ خورشیدی شکست سختی بر آنان وارد ساختند که نزدیک به یک هزار و ۵۲۳ تن از افراد آنها کشته، ۲ هزار و ۳۰۰ تن زخمی شدند و ۳۰۵ تن به اسارت درآمدند.

همچنین از تجهیزات جنگی این گروهک بیش از ۱۲۰ دستگاه تانک، ۴۰۰ دستگاه نفربر، ۹۰ قبضه خمپاره ‏انداز ۸۰ میلی‏متری، ۱۵۰ قبضه خمپاره ‏انداز ۶۰ میلی‏متری و ۳۰ قبضه توپ ۱۰۶ میلی‏متری از میان رفت.

عملیات مرصاد در تنگه چهارزبر در حوزه شهرستان اسلام آبادغرب و ۳۰ کیلومتری شهر کرمانشاه انجام شد و اکنون یادمانی در این تنگه برپا شده است.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9223352&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  وزیر اطلاعات می‌گوید

  جمشید شارمهد چگونه دستگیر شد؟

  دکتر کبری صالحی‌جاوید، بنیاد هابیلیان

  شیخ فضل‌الله نوری به روایت منافقین

  مهدی عسکری، بنیاد هابیلیان

  دم خروس اینترنشنال و قمار با تابوت خالی

  دکتر کبری صالحی‌جاوید، بنیاد هابیلیان

  مشروطه منافق پسند

  یک نماینده مجلس با توجه به دستگیری سرکرده گروهک تندر

  دیگر گروهک‌های تروریستی و منافقین هم ضربه خواهند خورد

  محمد تربت‌زاده، روزنامه قدس

  برق از سر «تندر» پرید

  مطالب پربازدید بخش خبر

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان