تأکید ایران و ازبکستان بر مبارزه با گسترش تروریسم و افراطی‌گری در منطقه

14001218000305 Test PhotoN

دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با همتای ازبکستانی جلوگیری از گسترش تروریسم و افراطی گری در منطقه را از جمله دغدغه های مشترک امنیتی دو کشور خواند و بر تلاش برای مقابله با این تهدیدات تأکید کرد.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری فارس، علی شمخانی دبیرشورای عالی امنیت کشورمان که به تاشکند سفر کرده است، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) با «ویکتور محمود اف» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور ازبکستان دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار طرفین ضمن ابراز امیدواری در خصوص تاثیرگذاری امضای سند همکاری های مشترک امنیتی بین ایران و ازبکستان بر توسعه مناسبات همه جانبه بین دو کشور، نحوه مشارکت در موضوعات دوجانبه و منطقه ای را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

 

شمخانی در این ملاقات با اشاره به موقعیت ژئو پلیتیکی بسیار مهم ازبکستان در قلب آسیای مرکزی و جایگاه ویژه این کشور در امنیت و همکاری های منطقه ای گفت: موضوعاتی چون جلوگیری از گسترش تروریسم و افراطی گری در منطقه از جمله دغدغه های مشترک امنیتی دو کشور است که باید تلاش کنیم برای مقابله با این تهدیدات موفق تر عمل کنیم.

 

شمخانی افزود: مرزهای مشترک ایران و ازبکستان با افغانستان ایجاب می کند که همکاری های مشترک برای رفع مشکلات و برقراری صلح و ثبات در این کشور افزایش یابد.

 

وی با ابراز امیدواری نسبت به شتاب بیشتر همکاری های اقتصادی و تجاری بین دو کشور خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اراده روسای جمهور دو کشور، همکاری های اقتصادی با رشد ۷۰ درصدی روبرو بوده که لازم است این روند برای دستیابی به رشد حداقل یک میلیارد دلار ادامه پیدا کند.

 

ویکتور محمود اف مشاور امنیت ملی ازبکستان نیز در این دیدار بر تسریع در اجرای توافقات مقامات عالی دو کشور برای حداکثرسازی همکاری‌های دو جانبه در ابعاد سیاسی، اقتصادی، ترانزیتی و امنیتی تاکید کرد و اظهار داشت: سفر جنابعالی به ازبکستان می تواند نقش تعیین  کننده ای در شتاب بخشی به روابط رو به توسعه دو کشور و پایه گذاری همکاری های ثمربخش امنیتی برای حفاظت از صلح و ثبات در منطقه داشته باشد.

 

وی با ابراز خرسندی در خصوص عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای اظهار داشت: ازبکستان به عنوان رئیس دوره ای سازمان شانگهای از همه ظرفیت های خود برای عضویت دائم ایران در این سازمان استفاده خواهد کرد.

 

گفتنی است دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در ادامه برنامه های سفر دو روزه خود به ازبکستان، بعدازظهر امروز (چهارشنبه) با شوکت میرضیایف رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو می کند.


مطالب پربازدید سایت

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

سعید کریمی از مجروحان حمله تروریستی راسک و چابهار عیادت کرد

وضعیت مجروحان حمله تروریستی چابهار و راسک

محمود عباس‌زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی

ورود کمیسیون امنیت ملی به حمله تروریستی راسک و چابهار

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:

عناصر تروریستی راسک و چابهار ملیت غیر ایرانی دارند

مطالب پربازدید بخش خبر

شهادت یک نوزاد در حمله تروریست‌ها

حمله تروریست‌ها در ایام نوروز

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان