تأکید ایران و ازبکستان بر مبارزه با گسترش تروریسم و افراطی‌گری در منطقه

14001218000305 Test PhotoN

دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با همتای ازبکستانی جلوگیری از گسترش تروریسم و افراطی گری در منطقه را از جمله دغدغه های مشترک امنیتی دو کشور خواند و بر تلاش برای مقابله با این تهدیدات تأکید کرد.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری فارس، علی شمخانی دبیرشورای عالی امنیت کشورمان که به تاشکند سفر کرده است، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) با «ویکتور محمود اف» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور ازبکستان دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار طرفین ضمن ابراز امیدواری در خصوص تاثیرگذاری امضای سند همکاری های مشترک امنیتی بین ایران و ازبکستان بر توسعه مناسبات همه جانبه بین دو کشور، نحوه مشارکت در موضوعات دوجانبه و منطقه ای را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

 

شمخانی در این ملاقات با اشاره به موقعیت ژئو پلیتیکی بسیار مهم ازبکستان در قلب آسیای مرکزی و جایگاه ویژه این کشور در امنیت و همکاری های منطقه ای گفت: موضوعاتی چون جلوگیری از گسترش تروریسم و افراطی گری در منطقه از جمله دغدغه های مشترک امنیتی دو کشور است که باید تلاش کنیم برای مقابله با این تهدیدات موفق تر عمل کنیم.

 

شمخانی افزود: مرزهای مشترک ایران و ازبکستان با افغانستان ایجاب می کند که همکاری های مشترک برای رفع مشکلات و برقراری صلح و ثبات در این کشور افزایش یابد.

 

وی با ابراز امیدواری نسبت به شتاب بیشتر همکاری های اقتصادی و تجاری بین دو کشور خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اراده روسای جمهور دو کشور، همکاری های اقتصادی با رشد ۷۰ درصدی روبرو بوده که لازم است این روند برای دستیابی به رشد حداقل یک میلیارد دلار ادامه پیدا کند.

 

ویکتور محمود اف مشاور امنیت ملی ازبکستان نیز در این دیدار بر تسریع در اجرای توافقات مقامات عالی دو کشور برای حداکثرسازی همکاری‌های دو جانبه در ابعاد سیاسی، اقتصادی، ترانزیتی و امنیتی تاکید کرد و اظهار داشت: سفر جنابعالی به ازبکستان می تواند نقش تعیین  کننده ای در شتاب بخشی به روابط رو به توسعه دو کشور و پایه گذاری همکاری های ثمربخش امنیتی برای حفاظت از صلح و ثبات در منطقه داشته باشد.

 

وی با ابراز خرسندی در خصوص عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای اظهار داشت: ازبکستان به عنوان رئیس دوره ای سازمان شانگهای از همه ظرفیت های خود برای عضویت دائم ایران در این سازمان استفاده خواهد کرد.

 

گفتنی است دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در ادامه برنامه های سفر دو روزه خود به ازبکستان، بعدازظهر امروز (چهارشنبه) با شوکت میرضیایف رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو می کند.


مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان