بیش از 10درصد شهدای ترور کشور متعلق به کردستان است

Baiani3

مراسم شب خاطره و گرامیداشت شهید ترور ملامحی‌الدین بیانی از شهدای روحانی کردستان چهارشنبه ۲۲آذر در محل پردیس سینمایی بهمن سنندج و به‌همت حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان و بنیاد هابیلیان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور) در این مراسم که در راستای کنگره 1870 شهید ترور کردستان و با حضور مسئولین استانی برگزار شد، دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: بیش از 10درصد شهدای ترور کشور متعلق به استان کردستان بوده و این امر نشان از مظلومیت مردم این خطه از میهن اسلامی است.

سید محمدجواد هاشمی‌نژاد در این مراسم اظهار کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون توسط بیش از 30 گروهک تروریستی بیش از 17هزار نفر از هموطنان را به شهادت رسانده‌اند.

وی افزود: از این تعداد بیش از 12هزار نفر توسط گروهک منافقین به شهادت رسیده‌اند و جنایات این گروهک تمامی نقاط مختلف کشور را مورد هجمه قرار داده است.

دبیرکل بنیاد هابیلیان خاطرنشان کرد: از این تعداد شهید والامقام بیش از یک‌هزار و 870 شهید متعلق به کردستانی‌هاست و این مظلومیت مردمان این خطه از میهن اسلامی را نشان می‌دهد.

Baiani7

وی افزود: تمامی این گروهک‌های تروریستی در آمریکا و کشورهای اروپایی دفتر رسمی دارند و آن‌ها هم همین گروه‌ها را تروریست می‌دانند اما به آنان اجازه فعالیت می‌دهند.

هاشمی‌نژاد اظهار کرد: ایران یکی از بزرگ‌ترین قربانیان تروریست است اما متأسفانه دشمنان انقلاب اسلامی همواره کوشیده‌اند که این جنایات گروه‌های تروریستی علیه ملت ایران را کم‌رنگ جلوه دهند.

وی افزود: دشمن به دنبال خاموش کردن نام و یاد شهداست و بر ما واجب است که نام و یاد شهدا را گرامی بداریم.

دبیرکل بنیاد هابیلیان در انتها عنوان کرد: بازماندگان شهدای تروریستی اسناد محکومیت جنایات گروه‌های تروریستی هستند، بنابراین در همین راستا یادواره یک‌هزار و 827 شهید ترور کردستان در روز 27 آذر ماه 96 در سنندج برگزار خواهد شد.

مظلومیت شهدای روحانی کردستان چند برابر دیگر شهدا است

امین مرادی، رئیس حوزه هنری کردستان نیز که در این مراسم حضور داشت اظهار کرد: مرور یاد کردن نام شهدا و تجلیل و تکریم از خانواده‌های آن یک رسالت نه تنها برای مسئولان بلکه برای تمامی اقشار جامعه است.

وی افزود: امروز باید دست کسانی را بوسید که در سخت‌ترین شرایط فرزندان خود را راهی جبهه‌های حق علیه باطل کردند و در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادند تا هم اکنون ایران اسلامی در اوج عزت و اقتدار بتواند از دستاوردهایش دفاع کند و در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد.

مرادی بیان کرد: برگزاری مراسم‌های شب خاطره قدمی کوچک و حداقلی برای بزرگداشت و زنده نگه داشتن یاد و نام شهداست که دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری استان کردستان طی چند سال اخیر در دستور کار قرار داده و خوشبختانه این اقدام مورد استقبال خوبی قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: امروز در راستای کنگره ۵۴۰۰ شهید استان و یادواره ۱۸۷۰ شهید ترور استان جمعی از همرزمان، اعضای خانواده شهید روحانی ملا محی الدین بیانی در این شب خاطره حضور بهم رسانده تا از یکی دیگر از شهدای مظلوم این خطه خونرنگ و سرزمین مجاهدت‌های خاموش یاد کرده باشیم.

رئیس حوزه هنری کردستان بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر تاریخی به استان کردستان از مظلومیت شهدای کردستان یاد کردند و باید گفت که این مظلومیت در خصوص شهدای روحانی این خطه چند برابر است و به همین دلیل حوزه هنری کردستان در راستای یکی از رسالت‌های اصلی خود تلاش می‌کند تا با برگزاری مراسم های شب خاطره، چاپ کتاب و ... قدمی هر چند کوچک برای زنده کردن آن همه ایثار و شهادت را بردارد.

وی در خصوص شهید ملا محی الدین بیانی و دیگر شهدای روحانی عنوان کرد: در روزهایی که کردستان هم از سوی رژیم بعث صدام و هم از سوی افراد فریب خورده استکبار جهانی مورد هجوم واقع شده بود این شهید والا مقام با روشنگری های خود به انقلاب و اسلام خدمت می‌کردند که این اقدام آنها با حرکت ناجوانمردانه ضد انقلاب مواجه شد و وی و تعدادی دیگر از این عزیزان با اقدام ناجوانمردانه و ضد انسانی ترور به شهادت رسیدند.

Baiani4

مرادی تأکید کرد: بدون شک زبان و قلم قاصر از بیان گوشه ای از اقدامات و حرکت های شهید بیانی و دیگر ماموستاهای شهید در کردستان است، چرا که این عزیزان در روزهایی به دفاع عینی و واقعی از انقلاب و نظام اسلامی پرداختند که نتیجه آن را نسل های بعدی هم حس خواهند کرد.

وی با اشاره به توطئه دشمنان علیه نظام اسلامی افزود: همه باید بدانیم که امروز نگاه طمع کارانه دشمنان همچنان به نظام و انقلاب اسلامی ما وجود دارد و یکی از راه های اصلی برای مقابله با این توطئه ها، زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و الگوسازی زندگی این افراد برای نسل های جوان و آینده‌دار این سرزمین است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان وی ضمن محکوم کردن اقدام اخیر دولت ترامپ و توطئه جدید آمریکایی صهیونیستی در خصوص انتخاب بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب اسراییل، یادآور شد : بدون شک بار دیگر فرزندی از دیار ایران همچون صلاح الدین ایوبی به پا خواهد خواست و هیمنه پوشالی این رژیم جعلی را برای همیشه از میان خواهد برد، چرا که این وعده الهی است که حق همواره بر ظلم پیروز خواهد شد و این وعده و نصرت الهی در خصوص از بین رفتن گروهک تکفیری داعش از سوی فرزندی از فرزندان روح الله، یعنی سردار قاسم سلیمانی به منصه ظهور رسید.

 

امنیت پایدار کشور مرهون عظمت ایثار شهدا است

سردار محمدحسین رجبی، فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان یکی دیگر از مسئولین و سخنرانان شب خاطره شهید ملامحی‌الدین بیانی بود. وی با اشاره به لزوم حفظ و حراست از سرمایه بزرگ شهیدان گفت: بزرگترین سرمایه ما همین سرمایه معنوی وجود شهیدان گرانقدر است و باید با تمام وجود در حفظ و حراست از این سرمایه عظیم که حافظ امنیت امروز ماست تلاش کنیم.

وی با انتقاد شدید از کم توجهی پاره ای از مسئولان به اهمیت این موضوع افزود: امروز در بعضی از دستگاه‌های متولی فرهنگی مشاهده می‌شود در حالیکه انتظار پیشقدمی در برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌رود با تأمل، سستی و کاهلی نسبت به قضیه برخورد می‌شود که این مایه تأسف و نگرانی شدید است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با اشاره به اینکه از برکت خون این شهیدان ما امروز به این جایگاه رسیدیم، اما از این موضوع غافل هستیم، اعلام کرد: شهیدان نیازی به برگزاری این برنامه‌ها ندارند و برای درک عظمت و بزرگی آنان در این محافل درس می‌گیریم و زمینه خود باوری و تقویت باورها و توانایی‌هایمان را فراهم می‌آوریم.

سردار رجبی با اشاره به آیات متعدد قرآن کریم در خصوص جایگاه شهداء نزد خداوند متعال بیان نمود : ما نمی توانیم چیزی به عظمت شهداء اضافه نماییم چرا که آنان بالاترین عظمت ها و پاداش جانفشانی خود را که همانا محشور شدن در جوار اولیا و صالحان است را دریافت نموده اند و ما باید دعا نماییم با حضور در این مجالس معنوی از برکت وجودی این شهیدان بهره‌مند شویم.

Baiani5

وی عنوان کرد: امروز در حالیکه دشمنان با استفاده از جنگ نرم ما را تهدید می‌کنند و در صدد براندازی تمامی بنیادهای خانواده و فرهنگ اصیل اسلامی ما هستند، توجه و یادآوری رشادت‌های فرزندان این آب و خاک همچون شهید والا مقام ملا محی‌الدین بیانی ما را در مقابل این تهدیدها واکسینه می‌کند و درک این واقعیت مهم توسط جامعه بر عهده ما مسئولان است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه با دعوت از فرزند شهید برای بیان خوابی که دیده اند، اعلام کرد: بنده افتخار همسنگری با این شهید والا مقام را نداشتم اما به واسطه یک خواب و هدیه‌ای که به بنده عطا کردند، همواره خود را به این شهید نزدیک می‌بینم.

وی در پایان یادآور شد: متولیان با درک درست اهمیت این برنامه های معنوی و پر اهمیت نسبت به تغییر رویکرد و توجه جدی تر به پاسداشت یاد وخاطره شهیدان همت نمایند و بدانند بالاترین لذت در خدمت به شهیدان و خانواده معزز شهیدان است.

امانت شهید بیانی به فرمانده سپاه بیت‌المقدس رسید

در ادامه برنامه‌های این گرامیداشت، فرشید بیانی، فرزند شهید محی‌الدین بیانی هم به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: در طول دوران زندگی دو بار پدرم را به خواب دیده‌ام یکی حدود ۱۷ سال پیش و دیگری همین چند ماه گذشته بود.

وی افزود: از لحاظ ارث و میراث هم غیر از یک ساعت یادگاری از پدرم چیز دیگری برای ما باقی نمانده بود دو سه ماه پیش پدرم به خوابم آمدند و فرمودند: یک امانتی نزد تو است، تازه بعد از آن خواب بود که متوجه شدم این ساعت هم نزد بنده امانت است، این امانتی را ببر و به سردار رجبی (یعنی حتی با اسم خطاب کردند) تحویل دهید.

این فرزند شهید یادآور شد: صبح روز بعد با افتخار و در راستای توصیه به این دستور خدمت سردار رسیدم و این امانتی را که سال ها نزد بنده بود را به صاحبس تقدیم کردم و امروز هنگامی که ساعت را بر دستان سردار دیدم، از تحویل این امانتی بسیار خوشحال شدم و هدیه این شهید را تقدیم سردار رشید سپاه کردستان سردار رجبی کرده‌ام.

Baiani8

یادآور می‌شود؛ دراین برنامه سردار رجبی نیز به رسم احترام در مراسم تجلیل از خانواده آن شهید والا مقام در کنار لوح تقدیر و هدیه حوزه هنری یک عدد ساعت مچی را تقدیم فرزند آن شهید کردند.


مطالب پربازدید سایت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

جدیدترین مطالب

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان