بیانیه نشست اتحادیه جهانی قربانیان ترور

بسم الله الرحمن الرحیم

حمد و سپاس ایزد منان که توفیق برپایی نشست قربانیان ترور را در سی‌وسومین کنفرانس وحدت با موضوع وحدت امت در دفاع از مسجدالاقصی به مناسبت میلاد باسعادت پیامبر رحمت و منادی اخوت حضرت محمد مصطفی (صلوات الله علیه و آله و صحبه) و امام جعفرصادق علیه‌السلام و هفته وحدت به ما عنایت کرد.

جهان اسلام این روزها شرایط ویژه‌ای را تجربه می‌کند. شرایط پیچیده کنونی بخشی از راهبرد قدرت‌های منطقه‌ای برای تضعیف ملت‌های مسلمان با روش‌های جدیدتر نسبت به گذشته است.

این نشست با حضور جمع کثیری از خانواده شهدا و قربانیان ترور از سراسر جهان برگزار و به اتفاق آرا موارد ذیل به عنوان بیانیه پایانی مورد تاکید قرار گرفتند.

  1. استکبار جهانی و بازیگران مرتجع منطقه‌ای و همپیمان آن، پس از ناکامی‌ها در تجربه سیاه و ناموفق تروریستم تکفیری و داعشی، به دنبال افزایش فشار بر محور مقاومت و ستون‌های آن می‌باشند و تلاش دارند تا ناکامی‌های خود را به شکلی جبران کنند. ما شرکت‌کنندگان در این نشست مراتب تنفر خود را از استکبار جهانی و کشورهای مرتجع منطقه‌ای که علیه محور مقاومت دسیسه می‌کنند اعلام می‌کنیم.
  2. جهان اسلام همواره یکی از قربانیان بزرگ تروریسم به اشکال مختلف از جمله حملات وحشیانه و بدون منطق اخیر رژیم اشغالگر قدس به مردم بی‌پناه فلسطین در غزه محاصره شده بوده است. ترور یکی از رهبران ارشد مقاومت ملت فلسطین (شهید ابوالعطا) ، حملات پهپادی هفته‌های گذشته به مقرهای بسیج مردمی عراق (الحشدالشعبی)، ادامه محاصره چند ساله ملت بی‌پناه و مظلوم یمن و ظلم فراوانی که به مسلمانان چین و میانمار می‌شود، افزایش فشارهای سیاسی و اقتصادی بر جمهوری اسلامی ایران، بخشی از اقدامات ددمنشانه صهیونیسم و حامیان بین‌المللی و منطقه‌ای و استکبار جهانی بوده است که ما شرکت‌کنندگان اینگونه اقدامات خصمانه را محکوم می‌کنیم.
  3. ما شرکت‌کنندگان، مقاومت ملت فلسطین در برابر اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی را با تقدیم هزاران شهید و اسیر دربند و همچنین 17000 شهید ترور در طول چهاردهه از حیات مبارک انقلاب اسلامی ایران را تحسین می‌نماییم.
  4. اتحادیه بین‌المللی قربانیان ترور با پاسداشت خون شهیدان مظلوم ترور امت اسلام، علاوه بر حمایت از حقوق ملت مسلمان فلسطین، حملات ددمنشانه رژیم‌های منطقه‌ای و بین‌المللی علیه بی‌گناهان را محکوم نموده و آن را مصداق بارز تروریسم دولتی می‌دانیم.
  5. ملت‌های مسلمان و خانواده‌های قربانیان ترور در سرتاسر جهان اسلام این حق را برای خود محفوظ می‌دانند که با تکیه به ساز و کارهای حقوقی مبتنی بر معاهدات و قوانین بین‌المللی از همه حامیان و عاملان جنایات تروریستی علیه شهروندان مسلمان در سرتاسر جهان اقامه دعوا کنند.
  6. تعامل، همفکری و مشارکت تشکل‌های غیردولتی در سرتاسر جهان اسلام برای احقاق حقوق قربانیان مظلوم ترور را امری ضروری دانسته و از تاسیس و تشکیل هرگونه تشکل ضداستکباری و ضدصهیونیستی حمایت می‌کنیم.
  7. اتحادیه قربانیان ترور با تشکر از دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حضرت آیت‌الله شیخ محسن اراکی، آمادگی خود را برای همکاری با آن مجمع محترم در راستای حمایت و گرامیداشت شهدای ترور امت اسلام اعلام می‌نماید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اتحادیه جهانی تقریب نهاد قربانیان ترور


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
اسفند 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه