به عنوان قربانی تروریسم خبر ترور «شینزو آبه» را از نزدیک دنبال می کنیم

Sokhangoo 985

ناصر کنعانی ترور شینزو آبه نخست وزیر پیشین ژاپن را محکوم کرد.

به گزارش هابیلیان، سخنگوی وزارت امور خارجه در این باره اعلام کرد که به عنوان یک کشور قربانی تروریسم که رهبران بزرگی را توسط تروریست ها از دست داده، خبر ترور شینزو آبه نخست وزیر پیشین ژاپن را از نزدیک و با نگرانی دنبال می کنیم.

ناصر کنعانی در ادامه گفت که جمهوری اسلامی ایران این اقدام تروریستی را به شدت محکوم می کند.پیش از این سفارت ایران در ژاپن نیز طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن ترور آقای آبه برای ایشان آرزوی سلامتی و بهبودی عاجل کرد. نخست‌وزیر پیشین ژاپن ساعاتی پیش هنگام سخنرانی در شهر "نارا" از پشت سر و در فاصله سه متری هدف چند گلوله قرار گرفته است.

گفته می‌شود آبه به بیمارستان منتقل شده و بنا بر گزارش‌ها هم‌اکنون بیهوش است. شبکه «ان‌اچ‌کی» ژاپن به نقل از منابع آتش‌نشانی حاضر در محل حادثه اعلام کرد شینزو آبه «هیچ گونه علائم حیاتی از خود نشان نمی‌دهد».

رسانه‌های ژاپنی اعلام کردند شینزو آبه بیهوش و در حالی که دچار حمله قلبی شده بود به بیمارستان منتقل شده است.نخست وزیر ژاپن نیز اعلام کرد: وضعیت شینزو آبه پس از اصابت گلوله وخیم است.

نیرو‌های امنیتی عامل تیراندازی را دستگیر کرده‌اند. انگیزه و هدف عامل یا عاملان ترور نخست‌وزیر پیشین ژاپن هنوز مشخص نیست و تحقیقات در این زمینه آغاز شده است. بنابر گزارش رسانه‌های ژاپنی عامل تیراندازی فردی ۴۱ ساله و عضو سابق نیروی دریایی این کشور است. او از اسلحه دست ساز برای حمله به آبه استفاده کرده است.

لینک کوتاه مطلب


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

مطالب پربازدید بخش خبر

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان