برنامه نفوذ آمریکا در ایران بسیار جدی است

 Rezaei

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شعار مرگ بر آمریکا شعار سلام بر آزادی و در حقیقت دفاع از ارزش‌های انسانی است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) و به نقل از خبرگزاری میزان، سرلشکر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با بیان "ملت ما در زمینه مقاومت ابداع‌کننده خوبی بود و با شکل‌گیری روز قدس و روز استکبار جهانی در کشورهای دیگر نیز فرصتی برای مخالفت با سیاستهای آمریکا پیدا شد"، گفت: ملت ما مرگ بر آمریکا را رها نمی‌کند و چنین مناسبتی را به‌عنوان یک روز ملی گرامی می‌دارد و امیدوارم این پرچمداری را به‌نحو منطقی ادامه دهیم.

وی افزود: شعار مرگ بر آمریکا، شعار مرگ بر تجاوزگری و مرگ بر دخالت در امور کشورهاست. شعار مرگ بر آمریکا، شعار سلام بر آزادی و در حقیقت دفاع از ارزشهای انسانی است. مردم ما با شعار مرگ بر آمریکا، دنبال عقده‌گشایی نیستند.

رضایی با تأکید بر "درگیری ملت ما با آمریکا از جریان کودتا علیه نهضت ملی نفت شروع شد"، خاطرنشان کرد: مصدق فکر می‌کرد اگر از انگلیسی‌ها دور شود و به آمریکا پناه ببرد موفق خواهد شد و مذاکراتی هم در این زمینه انجام شد اما به‌دست همان‌ها علیه وی کودتا شد. از آن تاریخ تا به حال آمریکا مدام علیه ما توطئه کرده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکا حداقل باید ده‌ها میلیارد دلار خسارت بدهد که شاید گذشته جبران بشود، تصریح کرد: در جریان قرارداد الجزایر آمریکا تعهد داد که دیگر در مسائل داخلی ما دخالت نکند اما اسناد نشان می‌دهد که از این تاریخ آمریکایی‌ها بارها این توافق را زیر پا گذاشته‌اند.

وی افزود: طبق گزارش‌هایی که خودشان منتشر کرده‌اند آمریکا بارها علیه امنیت ما توطئه کرده‌ است. آنها علیه ما دشمنی می‌کنند و ما مقابل این دشمنی‌ها ایستادگی می‌کنیم. ما با کشوری وارد جنگ نمی‌شویم اما در برابر تجاوز ایستادگی می‌کنیم و مقاومت را حق قانونی خودمان می‌دانیم. آمریکا در سال 2005 تصویب کرد سه میلیون دلار به گروهک منافقین و جندالله پاکستان بدهد تا علیه ایران فعالیت کنند.

رضایی با تصریح بر "آمریکایی‌ها تغییری نکرده‌اند و ما نه در گفتار و نه در تعهدات آنها هیچ تغییری نمی‌بینیم"، یادآور شد: آنها بدقول هستند. گفتمان‌ آمریکا از موضع بالا و تهدید است که ما هم جواب آنها را می‌دهیم. اوایل انقلاب گروه‌هایی می‌گفتند که "آمریکا با ما دشمنی ندارد و اگر ما رابطه برقرار کنیم ایران بهشت می‌شود". یک زمان این حرفها را بازرگان و بنی‌صدر می‌گفتند اما بعدها کسانی که آن روز مقابل بنی‌صدر بودند و حتی تعدادی از دانشجویان پیرو خط امام این حرفها را تکرار کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکا علیه دوستان خودش هم توطئه می‌کند چه برسد به انقلاب اسلامی، اظهار کرد: منشأ کودتای ترکیه آمریکا بود. چندین ساعت بعد از کودتا که شکست آن مشخص شد، اوباما موضع گرفت. آمریکا علیه مرسی و مصدق هم که از انگلیس بُریده بودند و به آمریکا نزدیک شدند توطئه کرد.

وی افزود: ذات آمریکا قابل قابل اعتماد نیست. هرگاه از موضع اقتدار حرکت کردیم آمریکایی‌ها عقب‌نشینی کردند و ما راهی جز هوشیاری، زیرکی و اقتدار نداریم.

رضایی با اشاره به اینکه بدهی دولت آمریکا از درآمدشان بیشتر شده، گفت: در آینده دلار آمریکا دچار مشکل می‌شود و این کشور با یک خشکسالی مالی روبه‌رو خواهد شد. آمریکا به‌سمت بن‌بست اقتصادی پیش می‌رود و عربستان هم با کسر بودجه مواجه شده است که این مسئله برای اولین بار در تاریخ عربستان اتفاق افتاد. قطر نیز به‌زودی با مشکل مالی روبه‌رو می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با بیان اینکه در رأس سپر جمهوری اسلامی ایران، مقام معظم رهبری قرار دارند که مرتب به مردم و مسئولین روحیه و آگاهی می‌دهد، گفت: آمریکایی‌ها با سپر تحریم و شمشیر نفوذ و یک افق 15ساله وارد توطئه علیه ما شده‌اند. با تحریم‌ها می‌خواهند جلوی پیشرفت ما را بگیرند و شمشیر آنها نفوذ است که می‌خواهند در سطح جامعه، نخبگان و حاکمیت پیشروی کنند.

وی افزود: سپر ما در برابر توطئه آنها ایستادگی است اما شمشیر ما کند است و پیشرفت اقتصادی ما خوب نیست. مشکل ما تردیدی است که هواداران آمریکا در کشور ما درست کرده‌اند. 37 سال است که افراد در صندلی‌های تردیدآفرینی می‌چرخند و مانع بازگشت ما به سرمایه داخلی می شوند و ما را سرگرم یک آسمان رؤیایی می‌کنند. نتیجه تردید در عرضه و تقاضا, کل اقتصاد کشور را قفل کرده است.

رضایی با تأکید بر اینکه برنامه نفوذ آمریکا در ایران بسیار جدی است، گفت: از صدا و سیما درخواست می‌کنم یک برنامه ساده و شفاف درباره نفوذ بگذارد و این مسئله را جدی بگیرید. آمریکایی‌ها با یک برنامه‌ریزی حساب‌شده و خطرناک قصد دارند به‌صورت نرم دو عملیات انجام دهند؛ در سیاست و فرهنگ تردیدها را گسترش دهند و در نظام سیاسی کشور تزلزل ایجاد کنند و پس از آن تخریب و فروپاشی نظام که برای همه این موارد تعداد زیادی سند داریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره مسائل منطقه اظهار کرد: سال گذشته در مراسم شهید همدانی عرض کردم که ما به‌زودی داعش را در سوریه و عراق دفن می‌کنیم. ما نگران حوادث جدید بعد از نابودی داعش هستیم. داعش تمام شده است مگر اینکه آمریکا بخواهد دست به کارهای غیرعقلانی دیگری در منطقه بزند.

 


مطالب پربازدید سایت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

جدیدترین مطالب

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان