برخی از تروریسم استفاده ابزاری می‌کنند

Dehghani7سفیر و سرپرست نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد گفت :گروه‌های تروریستی همچون القاعده، بوکوحرام و جبهه النصره و امثال این‌ها هیچ نسبتی با اسلام ندارند و با حمایت‌ها و کمک‌هایی که در اختیارشان قرار گرفته رشد کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطاع‌رسانی هابیلیان به نقل از ایسنا حسین دهقانی طی سخنرانی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره بررسی وضعیت تروریسم و جرائم فرامرزی، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که همواره آماج حملات تروریستی بوده است، پدیده شوم تروریسم در کلیه اشکال آن از جمله تروریسم دولتی را محکوم می‌کند.

وی با تاکید بر این موضوع که «هیچ چیز استفاده از ترور علیه انسان‌های بیگناه را توجیه نمی‌کند» افزود: لازم است که جامعه بین‌المللی به ریشه‌های تروریسم و زمینه‌های ایجاد آن نیز توجه لازم مبذول دارد. ولی بر خلاف آن شاهدیم که متاسفانه برخی می‌کوشند که از گروه‌های تروریستی در جهت پیشبرد منافع کوته‌بینانه خود سود برند و از تروریسم استفاده ابزاری کنند.

وی افزود : جامعه بین‌المللی باید تلاش‌های خود را در جهت نیل به یک تعریف اجماعی از تروریسم و تدوین کنوانسیون جامع بین‌المللی برای مقابله با تروریسم تقویت کند؛ زیرا امروزه تروریسم در منطقه ما در شکل گروه‌های تکفیری و با اقدامات وحشیانه و خشونت‌بار تجسم یافته است. گروه‌های تروریستی همچون القاعده، بوکوحرام و جبهه النصره و امثال این‌ها هیچ نسبتی با اسلام ندارند و با حمایتی که در اختیارشان قرار گرفته رشد کرده‌اند و امروزه بصورت هیولایی در آمده‌اند که ایجاد کنندگان خود را نیز تهدید می‌کنند. نخستین قدم موثر برای مبارزه با این پدیده شوم قطع کمک ها و حمایت های مالی و معنوی از این گروه‌های تروریستی است.

سفیر ایران در سازمان ملل افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در مبارزه با تروریزم جدی و ثابت قدم بوده است و در ماه‌های اخیر نیز تمام تلاش خود را به کار بسته تا مرزهای خود را به روی این نیروها بسته نگه‌ دارد. ما مسئولیت خود را در مبارزه با تروریسم به خوبی ایفا کرده‌ایم و از سایر اعضا جامعه بین‌المللی نیز می‌خواهیم که به همین شیوه عمل کنند.

وی همچنین در پاسخ به اتهامات نماینده رژیم صهیونیستی در همین نشست که کشورمان را به خاطر حمایت از حزب‌الله و حماس حامی تروریسم خواند، اظهار کرد: این اتهامات از سوی رژیمی مطرح می‌شود که پیشینه‌ای گسترده و طولانی در استفاده از تروریسم دولتی برای پیش‌برد اهداف سیاسی دارد. رژیمی که توسط گروه‌های تروریستی ایجاد شده و در طول عمر خود هرگز دست از شیوه‌های تروریستی، کشتار مردم بی‌گناه و اشغالگری دست برنداشته و این اقدامات بصورت دلیل وجودی آن رژیم درآمده است بگونه‌ای که همین سیاست‌های جنایتکارانه فضای مناسب برای فعالیت‌های گروه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده و جبهه النصره را در منطقه ایجاد کرده است.

وی اظهار کرد: حزب‌الله بخشی از ساختار سیاسی دولت لبنان است و اعضا آن در دولت و مجلس لبنان حضور دارند و این اتهامات هر گز نخواهد توانست چهره و نقش مهم آن را در جبهه مقاومت علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی خدشه‌دار کند.


جدیدترین مطالب

فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد

حمله تروریستی به کلانتری فرماندهی انتظامی جوانرود تکذیب شد

انتشار ۱۵۰۰ تصویر از یک فرقه در کمپ تروریستی تیرانا

چرا صفحات سایبری منافقین پس از اغتشاشات تعطیل شده است؟ + تصاویر

گزارشی از یک رویارویی حقوقی و تاریخی در استکهلم؛

وکلای سوئدی حمید نوری در دادگاه تجدیدنظر چه گفتند؟!

پشت پرده نقش مستقیم آلمان و منافقین در ترور شهید حاج قاسم و ابومهدی

توطئه ترور در قلعه‌ نازی‌ها + فیلم

دلایل رفتار ناپخته آلمان علیه ایران

حزب سبز آلمان؛ بازوی منافقین

در گفت‌وگو با فرزند ارشد شهید هاشمی نژاد مطرح شد

منافقین کار ناتمام شاه را تمام کردند

مطالب پربازدید بخش خبر

روایتی از حقیقت جنایت تروریست ها در جنگ روایت ها

حمله تروریستی ایذه و هلاکت تروریستها به روایت دوربین‌های نظارتی+فیلم

به مناسبت سالروز شهادت شهیدان مصطفی احمدی روشن و مسعود علیمحمدی

اکران فرهنگی به یاد شهدای دانش هسته‌ای در تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان