برای ترور فخری‌زاده از ماهواره استفاده کردند

1044682 748

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گسترش ماهواره‌ها و استفاده گسترده آمریکا را تهدید دانست و گفت: ترور شهید فخری زاده و استفاده از ماهواره در این ترور نشان دهنده خطرات این ظرفیت‌ها است که در اختیار آمریکا قرار دارد و گسترش اینترنت جهانی می‌تواند به عنوان حاکمیت جهانی تحت سواستفاده آمریکا قراربگیرد.

 

رئیس سازمان پدافند غیر عامل با اشاره به ترور شهید فخری زاده با استفاده از ماهواره‌های آمریکایی است، گفت: گسترش اینترنت جهانی می‌تواند مورد سوءاستفاده آمریکا قرار گیرد.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از ایلنا، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل برگزار شد، طی سخنانی در اشاره به هفته وحدت، گفت: وحدت برای کشور نصرت به همراه خواهد آورد و این وعده الهی است که می‌فرماید؛ «وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا»، مقام معظم رهبری روز یکشنبه در خجسته سالروز ولادت با سعادت پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) در بیاناتی فرمودند؛ اتحاد مسلمانان فریضه‌ای قطعی و دستور قرآنی است. وحدت اسلامی یک امر اصولی است نه امر تاکتیکی و مخصوصِ شرایط خاص، و این هم‌افزایی موجب قوی شدن مسلمانان می‌شود تا در ارتباطات با کشور‌های غیراسلامی نیز با دست پُر وارد تعامل شوند.

 

جلالی در ادامه با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور در سال۱۳۸۲ بر اساس تدبیر و فرمان مقام معظم رهبری تشکیل و در سال۱۳۹۰ روز هشتم آبان بعنوان روز پدافند غیرعامل نامگذاری شد، بیان کرد: براساس مصوبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی، هشتم آبان در تقویم رسمی به عنوان روز پدافند غیرعامل ثبت شده است.

 

وی افزود: پدافند غیرعامل به معنای مجموعه اقدامات دفاعی غیرمسلحانه است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدید و اقدامات خصمانه دشمن و بلایای طبیعی می‌شود.

 

جلالی با ذکر این نکته که «می‌توان ادعا کرد که قدمت پدافند غیرعامل به قدمت تمدن بشری باز می‌گردد»، خاطرنشان کرد: اما این موضوع برای نسل‌های بشر به صورت تلاش آن‌ها برای حراست و مراقبت در برابر دشمنان طبیعی و انسانی نمایان شده است و در طول تاریخ همواره تمهیداتی را برای در امان ماندن از این حوادث مدنظر داشته‌اند.

 

وی ادامه داد: اکنون با تغییر شرایط زندگی و پیشرفت‌های بشر در تکنولوژی، فناوری و تجهیزات شیوه دشمنان برای ضربه زدن به مردم و کشور تغییر پیدا کرده و از بخش نظامی به حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و سایبری، نوین و شناختی انتقال یافته است. با اشراف کامل امنیتی و نظامی ایران بر مناطق مرزی و بیرون از مرزها، امروز دشمن از طریق نظامی و تروریسمِ آشکار قادر به آسیب زدن به کشور و مردم نیست و به همین دلیل آن‌ها شیوه‌های غیرمستقیم و پنهانی را برای حمله و تهدید انتخاب کرده‌اند.

 

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه «تهدید‌های نوین دشمن با محوریت انسان و فناوری دارای تفکر» است، اظهار داشت: در همین راستا شاهد این هستیم که فناوری نیز هر روز در حال تغییر و پیشرفت است؛ بنابراین این نوع تهدید‌ها هر روز پیچیده‌تر شده و شناسایی و مقابله با آن‌ها نیز به همین نسبت سخت‌تر از تهدید‌های قدیمی و کلاسیک است.

 

وی خاطرنشان کرد: مجموعه اقدامات ما برای دفع خطر دشمن باید منجر به افزایش پایداری و بازدارندگی و تداوم فعالیت‌ها و کارکرد‌های مهم و حیاتی شود به این معنا که تهدیدات منجر به اختلال در زندگی شهروندان و خدمات رسانی به آن‌ها نشود. بر این اساس می‌توان دریافت که هدف پدافند غیرعامل ساخت ایران قوی و پایدار است.

 

جلالی از جمله وظایف سازمان پدافند غیرعامل را رصد تهدیدات و ارتقای توان بازدارندگی کشور برشمرد و تصریح کرد: در شرایط کنونی یک تقسیم کار میان دو دشمن اصلی ما یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی صورت گرفته است، در حالیکه آن‌ها در ضعیف‌ترین دوران خود قرار دارند و از درون با مشکلات فراوانی روبرو هستند، شکست ترامپ و نتانیاهو در انتخابات و مسائل پیش آمده بعد از آن گویای ضعف آن‌ها و شکست سیاست‌هایشان است. اما دشمنی آن‌ها ادامه دارد و اشکال گوناگونی دارد؛ یکی از اشکال آن جنگ سایبری است که در ترور شهید فخری زاده شاهد بودیم که چگونه با استفاده از بستر سایبر برای ترور دانشمندان ما استفاده کردند.

 

وی با اشاره به آزمایشگاه‌های بیولوژیک آمریکا که با ارتش این کشور همکاری دارند و در خدمت اهداف نظامی هستند، اظهار داشت: آمریکایی‌ها از گذشته در بیش از ۵۰ کشور آزمایشگاه ژنتیکی دارند که تحت نظارت‌های جهانی نیست و این آزمایشگاه‌ها می‌تواند سلامت جهانی را تهدید کند و این اقدامات نگران کننده است. کرونا ثابت کرد که اقدامات آزمایشگاهی آمریکا می‌تواند برای جهان مخاطره آمیز باشد و مشخص نشدن منشا شیوع کرونا بعد از دو سال گویای این مهم است.

 

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گسترش ماهواره‌ها و استفاده گسترده آمریکا را تهدیدی دیگری دانست و گفت: ترور شهید فخری زاده و استفاده از ماهواره در این ترور نشان دهنده خطرات این ظرفیت‌ها است که در اختیار آمریکا قرار دارد و گسترش اینترنت جهانی می‌تواند به عنوان حاکمیت جهانی تحت سواستفاده آمریکا قراربگیرد.

 

وی همچنین گفت: در کل دنیا تنها دو کشور هستند که سازمان مقابله کننده با تهدیدات غیر طبیعی آن‌ها با سازمان مقابله کننده با تهدیدات طبیعی متفاوت است و آن دو کشور ایران و آمریکا هستند، ما باید از یک نوع توانمندی برای دفاع هوشمندانه دربرابر از تهدیدات هوشمند سازی اشیا ایجاد کنیم.

 

وی افزود: امروز شاهد تهدیدات ترکیبی و هیبرید هستیم بنابراین باید یک راهبرد مشترکی برای دفاع دربرابر این تهدیدات داشته باشیم، پس هم افزایی بخش‌های نظامی و غیر نظامی در این مقوله ضروری است و زیر ساخت‌ها و مردم باید با یک برنامه جامع برای این شرایط آماده شوند.

 

رئیس سازمان پدافند غیر عامل در تشریح اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غیر عامل، بیان کرد: پدافند غیرعامل نشان دهنده این این که تنها بخش‌های نظامی مسئول مقابله با تهدیدات نیستند و با توجه به گسترش تهدیدات و ورود این تهدیدات به عرصه‌های غیر نظامی همه سازمان‌ها و مردم باید برای مقابله با تهدیدات آماده شوند و پدافند غیر عامل همه دستورات و پیوست‌ها را برای ارتقا ایمنی و بازدارندگی تهیه و ابلاغ کرده است.

 

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تهدیدات زیستی گفت: ما ساختار پدافند زیستی کشور را بازطراحی کردیم، اما دولت آقای روحانی به این موضوع بی توجهی کرد. ما پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین سند پدافند زیستی را طراحی و ابلاغ کردیم که باید این اجرایی شود.

 

جلالی افزود: دولت دوازدهم از منظر پدافند غیر عامل کشور را دچار خسارات بسیاری کرد که ولنگاری در حوزه سایبری و بی قانونی و انکار جنگ سایبری از جمله این موضوعات بود، همچین واگذاری شبکه‌های اجتماعی و در اختیار قرار دادن پهنای باند در اختیار شبکه‌های اجتماعی خارجی از جمله این موارد بود.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

ایران آماده همکاری با شانگهای در مبارزه با تروریسم است

شهید ترور

شهید اصغر وحید

پانزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات منافقین

برای شرکت کنندگان در تجمعات منافقین اعلان قرمز صادر خواهد شد

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) اعلام کرد

انهدام تیم تروریستی توسط رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان