باید چهره نفاق و منافقین را با دقت بشناسیم

https://media.hawzahnews.com/d/2022/05/14/3/1473368.jpg

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر گفت: باید چهره نفاق و منافقین را با دقت بشناسیم تا تأثیر توطئه های آنان در جامعه اسلامی خنثی شود.

به گزارش هابیلیان، حجت الاسلام رضا خدری مدیر حوزه علمیه استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور گفت: باید چهره نفاق و منافقین را با دقت بشناسیم تا تأثیر توطئه های آنان در جامعه اسلامی خنثی شود.

وی افزود: منافقین از نظر قرآن و روایات، به ویژه از منظر نهج البلاغه ویژگی هایی دارند که جامعه ایمانی باید به آن ویژگی های دقت کند تا نفاق و اهل نفاق را به خوبی بشناسد. این شناسایی می تواند تأثیر توطئه های منافقین در جامعه اسلامی را به حداقل برساند و خنثی نماید.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر با اشاره به سخنان امام علی علیه السلام در خطبه ۱۹۴ نهج البلاغه در مورد منافقین اظهار کرد: امام علی(ع) می فرماید «أُحَذِّرُکُمْ أَهْلَ النِّفَاقِ فَإِنَّهُمُ الضَّالُّونَ الْمُضِلُّونَ وَ الزَّالُّونَ الْمُزِلُّون‌...»؛ شما را از اهل نفاق می‌ترسانم؛ چراکه آنان‌ گمراه و گمراه‌کننده‌اند، دچار لغزش و لغزاننده‌اند. به هر وسیله کوبنده‌ای برای گمراه کردن شما متوسل می‌شوند، و در هر کمینگاهی کمین می‌کنند. برای فریب مردم به دور از دیده حرکت می‌کنند، و چون روباه در میان جنگل انبوه از درخت می‌جهند... راه سخت و دشوار باطل را آسان جلوه می‌دهند، و از راه حق بر این پایه که راهی سخت و تنگ است می‌ترسانند. اینان یاران شیطان، و زبانه‌های آتش‌اند، آنان حزب شیطان‌اند، و بدانید حزب شیطان زیانکاران‌اند.

حجت الاسلام خدری افزود: امام علی علیه‌السلام در همان خطبه می‌فرماید:«قَدْ أَعَدُّوا لِکُلِّ حَقٍّ بَاطِلًا وَ لِکُلِّ قَائِمٍ مَائِلًا وَ لِکُلِّ حَیٍّ قَاتِلًا وَ لِکُلِّ بَابٍ مِفْتَاحاً وَ لِکُلِّ لَیْلٍ مِصْبَاحا» یعنی «برای هر حقی، باطلی آماده دارند (و برای هر راستی کژی‌ای) برای هر واقعیتی، عاملی برای انحراف! و برای هر زنده ای، کشنده ای و برای هر دری کلیدی در آستین، و برای هر شبی (تاریکی)، چراغی مهیا دارند. در سؤال اصرار ورزند، و به وقت سرزنش، پرده دری کنند».

وی بیان کرد: اینها ویژگی هایی است که امیرالمومنین علیه السلام برای شناخت منافقین بیان کرده و امروز ما دقیقاً همین خصوصیات را در منافقین معاصر می بینیم که دقت در شناخت آنها باعث مصون ماندن جامعه اسلامی و جوانان و نوجوانان از توطئه ها و نقشه های پیچیده آنان می شود.


مطالب پربازدید سایت

دبیركل بنیاد هابیلیان در رادیو گفت‌وگو

حقوق بشر آمریكایی، ضد حقوق بشر و ضد انسانیت است

سکویی برای هم راستا کردن کشورهای آسیایی و آفریقایی

«آلکو» و تجربه ایران در مبارزه با تروریسم

اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان با انتشار بیانیه‌ای خبر داد

دستگیری عوامل حمله تروریستی به خودروی حامل صندوق آرای مردم

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

جدیدترین مطالب

فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

ایران آماده همکاری با شانگهای در مبارزه با تروریسم است

شهید ترور

شهید اصغر وحید

پانزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات منافقین

برای شرکت کنندگان در تجمعات منافقین اعلان قرمز صادر خواهد شد

روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) اعلام کرد

انهدام تیم تروریستی توسط رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع)

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان