باید چهره نفاق و منافقین را با دقت بشناسیم

https://media.hawzahnews.com/d/2022/05/14/3/1473368.jpg

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر گفت: باید چهره نفاق و منافقین را با دقت بشناسیم تا تأثیر توطئه های آنان در جامعه اسلامی خنثی شود.

به گزارش هابیلیان، حجت الاسلام رضا خدری مدیر حوزه علمیه استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور گفت: باید چهره نفاق و منافقین را با دقت بشناسیم تا تأثیر توطئه های آنان در جامعه اسلامی خنثی شود.

وی افزود: منافقین از نظر قرآن و روایات، به ویژه از منظر نهج البلاغه ویژگی هایی دارند که جامعه ایمانی باید به آن ویژگی های دقت کند تا نفاق و اهل نفاق را به خوبی بشناسد. این شناسایی می تواند تأثیر توطئه های منافقین در جامعه اسلامی را به حداقل برساند و خنثی نماید.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر با اشاره به سخنان امام علی علیه السلام در خطبه ۱۹۴ نهج البلاغه در مورد منافقین اظهار کرد: امام علی(ع) می فرماید «أُحَذِّرُکُمْ أَهْلَ النِّفَاقِ فَإِنَّهُمُ الضَّالُّونَ الْمُضِلُّونَ وَ الزَّالُّونَ الْمُزِلُّون‌...»؛ شما را از اهل نفاق می‌ترسانم؛ چراکه آنان‌ گمراه و گمراه‌کننده‌اند، دچار لغزش و لغزاننده‌اند. به هر وسیله کوبنده‌ای برای گمراه کردن شما متوسل می‌شوند، و در هر کمینگاهی کمین می‌کنند. برای فریب مردم به دور از دیده حرکت می‌کنند، و چون روباه در میان جنگل انبوه از درخت می‌جهند... راه سخت و دشوار باطل را آسان جلوه می‌دهند، و از راه حق بر این پایه که راهی سخت و تنگ است می‌ترسانند. اینان یاران شیطان، و زبانه‌های آتش‌اند، آنان حزب شیطان‌اند، و بدانید حزب شیطان زیانکاران‌اند.

حجت الاسلام خدری افزود: امام علی علیه‌السلام در همان خطبه می‌فرماید:«قَدْ أَعَدُّوا لِکُلِّ حَقٍّ بَاطِلًا وَ لِکُلِّ قَائِمٍ مَائِلًا وَ لِکُلِّ حَیٍّ قَاتِلًا وَ لِکُلِّ بَابٍ مِفْتَاحاً وَ لِکُلِّ لَیْلٍ مِصْبَاحا» یعنی «برای هر حقی، باطلی آماده دارند (و برای هر راستی کژی‌ای) برای هر واقعیتی، عاملی برای انحراف! و برای هر زنده ای، کشنده ای و برای هر دری کلیدی در آستین، و برای هر شبی (تاریکی)، چراغی مهیا دارند. در سؤال اصرار ورزند، و به وقت سرزنش، پرده دری کنند».

وی بیان کرد: اینها ویژگی هایی است که امیرالمومنین علیه السلام برای شناخت منافقین بیان کرده و امروز ما دقیقاً همین خصوصیات را در منافقین معاصر می بینیم که دقت در شناخت آنها باعث مصون ماندن جامعه اسلامی و جوانان و نوجوانان از توطئه ها و نقشه های پیچیده آنان می شود.


مطالب پربازدید سایت

بازخوانی جزئیات ترور شهید فخری‌زاده

نقش یک جاسوس در ترور شهید فخری زاده

جدیدترین مطالب

بازخوانی جزئیات ترور شهید فخری‌زاده

نقش یک جاسوس در ترور شهید فخری زاده

افشای اسناد ترور دانشمندان هسته ای

جاسوسی برای ترور

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

بررسی حقوقی دادگاه استکهلم با تمرکز بر پرونده حمید نوری

مشکلات اساسی در رسیدگی به اتهامات آقای نوری

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان نظام پزشکی:

در اسرائیل پزشکان هم تروریستند

عوامل بمب‌گذاری در زاهدان مجازات شدند

عاملان بمب‌گذاری در زاهدان به سزای اعمالشان رسیدند

بررسی ارتباط منافقین و اسرائیل

ملاقات‌ و ارتباطات موساد با منافقین

مطالب پربازدید بخش خبر

جزئیات 13 اقدام کور تروریستی اخیر

اقدامات تروریستی گروهک‌ها در سیستان و بلوچستان

به روایت فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

جزییات درگیری با گروهک تروریستی در سیستان و بلوچستان

فهرستی از مهمترین ترورهای هدفمند رژیم صهیونیستی در جهان؛

بیش از ۲۷۰۰ ترور هدفمند میراث شوم اسرائیل

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان