باید از مواضع ایران در جنگ با داعش قدردانی کرد

4201924201714651519084رئیس جمهوری عراق در پیامی به کنگره سپاس از شهدای ایرانی مبارزه با تروریسم تاکید کرد که باید مواضع از شجاعانه دولت و ملت ایران در جنگ با داعش تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، «برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق در کنگره «خون ما یکی است» که در بغداد برگزار شد گفت: افتخار می کنیم و قدردان کمک های دولت و ملت ایران در جنگ با داعش هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد که عراق پاسخ این مواضع مثبت را در شرایط صلح و سازندگی و عمران بدهد.

وی اضافه کرد که اعتقاد داریم که مسوولیت ما و کشورهای همسایه و جامعه بین المللی تلاش بیشتر برای تعمیم روح برادری و محبت و صداقت بین ابنای بشر است.

کنگره «خون ما یکی است» با هدف تقدیر از شهدای ایرانی مبارزه با داعش، در بغداد با سخنان کوتاه ضبط شده رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص شان و جایگاه شهدا از جمله شهدای مدافع حرم آغاز به کار کرد.

در این کنگره که 60 خانواده شهدای مدافع حرم از جمهوری اسلامی ایران و لبنان حضور داشتند با مشارکت تعدادی از مقامات و شخصیت های برجسته عراقی از جمله فالح الفیاض مشاور امنیت ملی عراق، نمایندگان پارلمان این کشور و همچنین ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد، سردار مهدی ربانی معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و جمعی از فرماندهان نظامی ایران برگزار شده است.

این کنگره که در نوع خود اولین بار است در بغداد برگزار می شود، همزمان با سالروز تشکیل بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) آغاز به کار کرده است.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9253230&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  مطالب پربازدید بخش خبر

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان