ایران و اندونزی در مبارزه با تروریسم بهای بسیاری پرداخته‌اند

Rohanishahabرئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ایران و اندونزی در مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری بهای بسیاری پرداخته‌اند، گفت: تهران و جاکارتا می‌توانند معرف اسلام واقعی باشند که در برابر تروریسم و خشونت قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی امروز یکشنبه در دیدار علوی‌شهاب فرستاده ویژه رییس‌‌جمهور اندونزی اظهارداشت: ایران و اندونزی به عنوان دو کشور اسلامی و آسیایی و عضو مجامع بین‌المللی نظیر جنبش عدم تعهد و سازمان همکاری اسلامی می‌توانند با اتکا به اشتراکات خود نقش به ‌سزایی در پیشبرد مسایل منطقه‌ای و بین المللی ایفا کنند.

رئیس قوه مجریه با اشاره به اینکه ایران و اندونزی در مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری بهای بسیاری پرداخته‌اند، گفت: تهران و جاکارتا در دنیای پرآشوب کنونی می‌توانند معرف اسلام واقعی و معتدلی باشند که در برابر پدیده شوم تروریسم و خشونت قرار دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری‌اسلامی ایران از گسترش روابط اقتصادی میان دو کشور استقبال می‌کند، گفت: تهران و جاکارتا در زمینه فرهنگی و سیاسی بخاطر فرهنگ اسلام و دیدگاه‌های یکسان در مبارزه با استکبار به یکدیگر نزدیک هستند و می‌توانند در روابط خود افق‌های روشن تری را ترسیم کنند.

فرستاده ویژه رییس‌جمهور اندونزی، علوی‌شهاب، نیز در این دیدار با تسلیم دعوت‌نامه رییس‌جمهوری کشورش به دکتر روحانی برای حضور در مراسمی که به مناسبت تاسیس کنفرانس کشورهای آسیایی و آفریقایی در جاکارتا برگزار خواهد شد، گفت: هدف این کنفرانس، احیای روحیه همکاری دوستی و تقویت اهداف کشورهای عضو در استفاده از تجارب برای مقابله با چالش‌ها است.

شهاب همچنین ضرورت معرفی اسلام معتدل و بدور از افراطی‌گری به افکار عمومی را یاد آور شد و با تحسین از رییس‌جمهوری کشورمان در نگارش کتابی در معرفی تعالیم و چهره واقعی اسلام تصریح کرد: امیدوارم این کتاب به زودی در اندونزی ترجمه و منتشر شود چرا که باید در جهت تقریب مذاهب اسلامی تلاش کرد و اندونزی آماده است در کنار ایران منادی اسلامی باشد که در آن اعتدال و مقابله با افراطی‌گری لحاظ شده باشد.


جدیدترین مطالب

فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد

حمله تروریستی به کلانتری فرماندهی انتظامی جوانرود تکذیب شد

انتشار ۱۵۰۰ تصویر از یک فرقه در کمپ تروریستی تیرانا

چرا صفحات سایبری منافقین پس از اغتشاشات تعطیل شده است؟ + تصاویر

گزارشی از یک رویارویی حقوقی و تاریخی در استکهلم؛

وکلای سوئدی حمید نوری در دادگاه تجدیدنظر چه گفتند؟!

پشت پرده نقش مستقیم آلمان و منافقین در ترور شهید حاج قاسم و ابومهدی

توطئه ترور در قلعه‌ نازی‌ها + فیلم

دلایل رفتار ناپخته آلمان علیه ایران

حزب سبز آلمان؛ بازوی منافقین

در گفت‌وگو با فرزند ارشد شهید هاشمی نژاد مطرح شد

منافقین کار ناتمام شاه را تمام کردند

مطالب پربازدید بخش خبر

روایتی از حقیقت جنایت تروریست ها در جنگ روایت ها

حمله تروریستی ایذه و هلاکت تروریستها به روایت دوربین‌های نظارتی+فیلم

به مناسبت سالروز شهادت شهیدان مصطفی احمدی روشن و مسعود علیمحمدی

اکران فرهنگی به یاد شهدای دانش هسته‌ای در تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان