ایران تمام تلاش خود را برای آزادی حمید نوری انجام می‌دهد

Gharibabadi94

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه در دیدار با فرزند آقای حمید نوری، زندانی ایرانی در سوئد، گفت: جمهوری اسلامی ایران نهایت تلاش خود را برای آزادی ایشان به کار خواهد بست.‌

به گزارش هابیلیان، کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان، در دیدار با فرزند حمید نوری، تبعه ایرانی بازداشتی در سوئد، اقداماتی که تاکنون در سطوح مختلف در کشور و بویژه قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر برای پیگیری پرونده آقای نوری صورت گرفته را تشریح کرد.

غریب آبادی با خودسرانه خواندن بازداشت آقای نوری و غیر قانونی بودن دادگاه و فرایند محاکمه صوری وی، نقض حقوق بشر آقای نوری توسط دولت سوئد در طول ۳۲ ماه گذشته که در سلول انفرادی نگهداری شده را لکه ننگی در سابقه حقوق بشری این کشور خواند و تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران نهایت تلاش خود را برای آزادی ایشان به کار خواهد بست.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان مواضع اصولی آقای نوری در برابر تمامی فشارها و ظلم‌های وارده به وی را ستود و افزود: ایشان زمان محدودی که این دادگاه غیرقانونی در اختیارش قرار داد را به فرصتی برای افشای ماهیت واقعی گروهک تروریستی منافقین تبدیل کرد.

غریب آبادی حمایت و دفاع از اتباع ایران در هر کجای دنیا که باشند را وظیفه ذاتی نظام دانست و گفت در این مورد نیز حداکثر تلاش خود را به کار بسته و خواهیم بست.

معاونت امور بین الملل قوه قضائیه از سازمان صدا و سیما و رسانه‌های مختلف و همچنین سازمان‌های مردم نهاد خواست تا به قضیه آقای نوری توجه ویژه ای داشته باشند و از ظرفیت‌های مختلف خود برای روشنگری و همچنین پیگیری وضعیت ایشان استفاده کنند.

فرزند آقای نوری نیز در این دیدار، ضمن تشریح وضعیت پدرش در زندان سوئد و رفتارهای غیرانسانی با وی در طول ۳۲ ماه گذشته، گفت: مقامات سوئدی هنوز با درخواست پدرم برای مراجعه به چشم پزشک موافقت نکردند و با اینکه مادر و خواهرم مدتی است که برای دیدن پدر به این کشور رفته اند، اما مقامات سوئد تاکنون اجازه دیدار صادر نکرده اند.
وی، در ادامه خواهان ادامه تلاش‌ها برای روشنگری در مورد اقدامات غیر قانونی و غیر انسانی علیه پدر و ماهیت منافقین تروریست و همچنین فراهم شدن شرایط آزادی هرچه زودتر ایشان شد.
منبع: مهر

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مروری بر جنایات گروهک تروریستی منافقین؛

شهید علی اکبر بختیاری چگونه ترور شد؟

محمدتقی نقدعلی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

دادگاه گروهک تروریستی منافقین مستند و مستدل است

تشریح تروریستیِ بودن منافقین از نگاه حقوق بشر غربی

دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت

نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

مطالب پربازدید بخش خبر

تشریح تروریستیِ بودن منافقین از نگاه حقوق بشر غربی

دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی توسط گروهک تروریستی منافقین با هدف تشویق مردم به خشونت

نهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

دی 1402
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
21
22
23
28
29

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان