ایران تمام تلاش خود را برای آزادی حمید نوری انجام می‌دهد

Gharibabadi94

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه در دیدار با فرزند آقای حمید نوری، زندانی ایرانی در سوئد، گفت: جمهوری اسلامی ایران نهایت تلاش خود را برای آزادی ایشان به کار خواهد بست.‌

به گزارش هابیلیان، کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان، در دیدار با فرزند حمید نوری، تبعه ایرانی بازداشتی در سوئد، اقداماتی که تاکنون در سطوح مختلف در کشور و بویژه قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر برای پیگیری پرونده آقای نوری صورت گرفته را تشریح کرد.

غریب آبادی با خودسرانه خواندن بازداشت آقای نوری و غیر قانونی بودن دادگاه و فرایند محاکمه صوری وی، نقض حقوق بشر آقای نوری توسط دولت سوئد در طول ۳۲ ماه گذشته که در سلول انفرادی نگهداری شده را لکه ننگی در سابقه حقوق بشری این کشور خواند و تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران نهایت تلاش خود را برای آزادی ایشان به کار خواهد بست.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان مواضع اصولی آقای نوری در برابر تمامی فشارها و ظلم‌های وارده به وی را ستود و افزود: ایشان زمان محدودی که این دادگاه غیرقانونی در اختیارش قرار داد را به فرصتی برای افشای ماهیت واقعی گروهک تروریستی منافقین تبدیل کرد.

غریب آبادی حمایت و دفاع از اتباع ایران در هر کجای دنیا که باشند را وظیفه ذاتی نظام دانست و گفت در این مورد نیز حداکثر تلاش خود را به کار بسته و خواهیم بست.

معاونت امور بین الملل قوه قضائیه از سازمان صدا و سیما و رسانه‌های مختلف و همچنین سازمان‌های مردم نهاد خواست تا به قضیه آقای نوری توجه ویژه ای داشته باشند و از ظرفیت‌های مختلف خود برای روشنگری و همچنین پیگیری وضعیت ایشان استفاده کنند.

فرزند آقای نوری نیز در این دیدار، ضمن تشریح وضعیت پدرش در زندان سوئد و رفتارهای غیرانسانی با وی در طول ۳۲ ماه گذشته، گفت: مقامات سوئدی هنوز با درخواست پدرم برای مراجعه به چشم پزشک موافقت نکردند و با اینکه مادر و خواهرم مدتی است که برای دیدن پدر به این کشور رفته اند، اما مقامات سوئد تاکنون اجازه دیدار صادر نکرده اند.
وی، در ادامه خواهان ادامه تلاش‌ها برای روشنگری در مورد اقدامات غیر قانونی و غیر انسانی علیه پدر و ماهیت منافقین تروریست و همچنین فراهم شدن شرایط آزادی هرچه زودتر ایشان شد.
منبع: مهر

مطالب پربازدید سایت

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان