ایرانیان قربانی مظلوم تروریسم هستند

5140283وزیر ارشاد با بیان اینکه جریان ترور به دنبال پیروزی انقلاب حرکت کرد، گفت:‌ ایرانیان قربانی مظلوم ترور در طول چهل سال گذشته هستند و هیچ کشوری به تناسب جمعیتش به اندازه ایران از تروریسم رنج نبرده است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان‌ سید عباس صالحی،‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۱۳ تیرماه در مراسم بزرگداشت شهیدان انصاری و نورانی و ۲۵۷ شهید کارمند استان گیلان که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در گلزار شهدای رشت برگزار شد،‌ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب، اظهار کرد:‌ شهیدان گلگون‌کفن با نوای امام و پس از آن در لبیک به رهبری برای عزت ایران و اسلام و انقلاب جانفشانی کردند.

وی شهیدان انصاری و نورانی را نماد مقاومت و جان‌نثاری کارگزاران نظام دانست و افزود:‌ وقتی که به تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی می‌نگریم می‌بینیم از عقبه‌ها و گردنه‌هایی عبور کردیم که هر یک از آنها می‌توانست یک کشور و یک ملت و یک نظام را به هم بریزد، اما وجود بنیان‌های ایمانی و اعتقادی در ملت دلاور ایران مانع از این شد که نهال انقلاب به درختی تناور مبدل نشود.

وزیر ارشاد با بیان اینکه جریان ترور به دنبال پیروزی انقلاب حرکت کرد، گفت:‌ ایرانیان قربانی مظلوم ترور در طول چهل سال گذشته هستند و ۱۷ هزار شهید ترور داریم. در واقع هیچ کشوری به تناسب جمعیتش به اندازه ایران از تروریسم رنج نبرده است و هیچ نظامی مانند جمهوری اسلامی مسئولان و کارگزاران عالی‌رتبه خودش را از دست نداده است. شهیدان قرنی، مفتح، قاضی‌طباطبایی و... نمونه‌هایی از شهدای ترور در روزهای اول انقلاب هستند.

صالحی ادامه داد:‌ جریان نفاق، رئیس جمهور و نخست‌وزیر، رئیس قوه قضاییه، ائمه جمعه و صدها تن از کارگزاران برجسته نظام را که هر کدام پرچم همراهی با امام را بر دوش داشتند به خاک و خون کشید و شهیدان انصاری و نورانی، استاندار گیلان و معاون عمرانی ایشان از جمله این شهدا هستند.

وی خسارت ناشی از فقدان کارگزاران شهید ایران را که الگوی مدیریت متعهدانه و متخصصانه بودند جبران‌ناپذیر دانست و یادآور شد:‌ شهید انصاری به عنوان تنها استاندار شهید کشور با تدین، تخصص، کارآمدی و تعهد خودش توانست خاطره‌ای پایدار بر جا بگذارد. ایشان فردی جهان‌دیده بود و با شخصیت‌های بزرگواری همچون امام موسی صدر و دکتر چمران نشست و برخاست داشت، اما به دنبال پیروزی انقلاب در بهمن ۵۷، به عشق خدمت به اسلام و انقلاب به ایران آمد و سرانجام به شهادت رسید.

این مسئول فرهنگی با بیان اینکه دشمن با ترور کارگزاران نمی‌خواست نهال انقلاب به شجره طیبه تبدیل شود، گفت:‌ ترورهای کوری که در طول این چهار دهه چه از سوی نفاق، چه از سوی جریان تحجر و چه از سوی ایادی استکباری بر ملت ما تحمیل شد برای به زانو درآوردن انقلاب بود، زیرا بسیاری از نظام‌ها با ترور چند شخصیت از هم پاشیدند، اما این نظام با ترور شخصیت‌های درجه یک و برجسته در سطح ملی و منطقه‌ای و استان به استان و از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب نه تنها از بین نرفت، بلکه با خون شهدا زنده‌تر شد و حیات مجدد یافت.


مطالب پربازدید سایت

ورود تکفیری‌ها به آشوب‌های کف خیابانی در ایران

کدهای عیان کارزار «ترور و تجزیه» برای «رافضی‌کشی»

روایت‌هایی از کینه تاریخی علیه ملت ایران

«کومله» یعنی رزمنده مجروح را با موزائیک سر بریدن

همه آنچه باید درباره کادرهای داعش در اغتشاشات جوانرود بدانید

چرا سپاه پاسداران مواضع پرچم سفیدها را پاک‌سازی می‌کند؟

مریم عاقلی؛ روزنامه جام جم

فخر هسته‌ای، کابوس رژیم‌ صهیونیستی

علی شیرازی؛ خبرگزاری ایرنا

فخری زاده؛ نماد عزت و استکبارستیزی

جدیدترین مطالب

برای ادامه روند درمان؛

میثم پیرفلک به تهران اعزام شد

با رصد اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج)

دستگیری ۲ نفر از عوامل ترور شهید داستانی

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه در گفتگو با واچ لیست:

اروپا برای بازی خطرناک آلبانی، خود را به دردسر نمی‌اندازد

رئیس‌کل دادگستری استان فارس خبر داد

پرونده عاملان حادثه تروریستی حرم شاهچراغ تکمیل شد

یادداشتی از چهرۀ هنر انقلاب اسلامی در سال 1400

توضیح قدیریان درباره تابلوی شهدای شاهچراغ

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی نوشت

منافقین بر اساس توافق آمریکا-اسرائیل در آلبانی مستقر شدند

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان