ایرانیان قربانی مظلوم تروریسم هستند

5140283وزیر ارشاد با بیان اینکه جریان ترور به دنبال پیروزی انقلاب حرکت کرد، گفت:‌ ایرانیان قربانی مظلوم ترور در طول چهل سال گذشته هستند و هیچ کشوری به تناسب جمعیتش به اندازه ایران از تروریسم رنج نبرده است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان‌ سید عباس صالحی،‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۱۳ تیرماه در مراسم بزرگداشت شهیدان انصاری و نورانی و ۲۵۷ شهید کارمند استان گیلان که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در گلزار شهدای رشت برگزار شد،‌ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب، اظهار کرد:‌ شهیدان گلگون‌کفن با نوای امام و پس از آن در لبیک به رهبری برای عزت ایران و اسلام و انقلاب جانفشانی کردند.

وی شهیدان انصاری و نورانی را نماد مقاومت و جان‌نثاری کارگزاران نظام دانست و افزود:‌ وقتی که به تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی می‌نگریم می‌بینیم از عقبه‌ها و گردنه‌هایی عبور کردیم که هر یک از آنها می‌توانست یک کشور و یک ملت و یک نظام را به هم بریزد، اما وجود بنیان‌های ایمانی و اعتقادی در ملت دلاور ایران مانع از این شد که نهال انقلاب به درختی تناور مبدل نشود.

وزیر ارشاد با بیان اینکه جریان ترور به دنبال پیروزی انقلاب حرکت کرد، گفت:‌ ایرانیان قربانی مظلوم ترور در طول چهل سال گذشته هستند و ۱۷ هزار شهید ترور داریم. در واقع هیچ کشوری به تناسب جمعیتش به اندازه ایران از تروریسم رنج نبرده است و هیچ نظامی مانند جمهوری اسلامی مسئولان و کارگزاران عالی‌رتبه خودش را از دست نداده است. شهیدان قرنی، مفتح، قاضی‌طباطبایی و... نمونه‌هایی از شهدای ترور در روزهای اول انقلاب هستند.

صالحی ادامه داد:‌ جریان نفاق، رئیس جمهور و نخست‌وزیر، رئیس قوه قضاییه، ائمه جمعه و صدها تن از کارگزاران برجسته نظام را که هر کدام پرچم همراهی با امام را بر دوش داشتند به خاک و خون کشید و شهیدان انصاری و نورانی، استاندار گیلان و معاون عمرانی ایشان از جمله این شهدا هستند.

وی خسارت ناشی از فقدان کارگزاران شهید ایران را که الگوی مدیریت متعهدانه و متخصصانه بودند جبران‌ناپذیر دانست و یادآور شد:‌ شهید انصاری به عنوان تنها استاندار شهید کشور با تدین، تخصص، کارآمدی و تعهد خودش توانست خاطره‌ای پایدار بر جا بگذارد. ایشان فردی جهان‌دیده بود و با شخصیت‌های بزرگواری همچون امام موسی صدر و دکتر چمران نشست و برخاست داشت، اما به دنبال پیروزی انقلاب در بهمن ۵۷، به عشق خدمت به اسلام و انقلاب به ایران آمد و سرانجام به شهادت رسید.

این مسئول فرهنگی با بیان اینکه دشمن با ترور کارگزاران نمی‌خواست نهال انقلاب به شجره طیبه تبدیل شود، گفت:‌ ترورهای کوری که در طول این چهار دهه چه از سوی نفاق، چه از سوی جریان تحجر و چه از سوی ایادی استکباری بر ملت ما تحمیل شد برای به زانو درآوردن انقلاب بود، زیرا بسیاری از نظام‌ها با ترور چند شخصیت از هم پاشیدند، اما این نظام با ترور شخصیت‌های درجه یک و برجسته در سطح ملی و منطقه‌ای و استان به استان و از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب نه تنها از بین نرفت، بلکه با خون شهدا زنده‌تر شد و حیات مجدد یافت.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9574842&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

شهید استان خراسان

شهید محسن سلطانی پریشان

در بنیاد سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شد

رونمایی از کتاب «صبح شام»

دکتر حسین امامی در دیدار با دبیرکل بنیاد هابیلیان

جنایات گروهک‌های تروریستی و منافقین باید در سرفصل‌های آموزشی قرار گیرد

عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

شهید حسن اکرمی

شجریان در شهادت استاد خود چه گفت

شجریان علیه منافقین

شانزدهمین جلد از مجموعه روزشمار جنگ ایران و عراق

تروریست‌هایی که مدعی حقوق‌بشر می‌شوند

شهید استان مازندران

شهید عبدالمجید ذکاییان

شهید استان اصفهان

شهید اسماعیل جهانگیری

دانشجوی دانشگاه تیونیست ایتالیا

شهید غضنفر خاوند

جدیدترین مطالب

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت

ادعا‌ها و اظهارات منافقین خنده دار است

شجریان در شهادت استاد خود چه گفت

شجریان علیه منافقین

داعش همچنان تاب آورده است

مرگ و زندگی شبکه‌های تروریستی

شهید استان خراسان

شهید محسن سلطانی پریشان

شهید استان مازندران

شهید عبدالمجید ذکاییان

دکتر حسین امامی در دیدار با دبیرکل بنیاد هابیلیان

جنایات گروهک‌های تروریستی و منافقین باید در سرفصل‌های آموزشی قرار گیرد

دانشجوی دانشگاه تیونیست ایتالیا

شهید غضنفر خاوند

شانزدهمین جلد از مجموعه روزشمار جنگ ایران و عراق

تروریست‌هایی که مدعی حقوق‌بشر می‌شوند

مطالب پربازدید بخش خبر

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان