اکران مستند «سنگری مادرانه» دربارۀ یکی از شهدای ترور 22بهمن1365

Sangarimadarane

دبیر یادواره شهدای انقلاب اسلامی از رونمایی مستندی با عنوان «سنگری مادرانه» خبر داد و گفت: این مستند داستان یکی از شهدای ۲۲بهمن سال 13۶۵ را روایت می‌کند که در راهپیمایی بر اثر پرتاب نارنجک به شهادت می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور)، امیرحسین یاورزاده، دبیر یادواره شهدای انقلاب اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری یادواره و نمایشگاه عکس شهدای انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: این یادواره همراه با نمایشگاه عکس شهدای انقلاب اسلامی، روز دوشنبه هجدهم بهمن‌ماه در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به همکاری سازمان بسیج رسانه، بنیاد شهید، فرهنگسرای انقلاب، بنیاد هابیلیان، بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی، جامعه اسلامی فرهنگیان استان و جامعه اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد در این یادواره گفت: این یادواره در ایام ۲۲بهمن و سی‌و‌نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

یاورزاده با بیان اینکه سخنران ویژه این مراسم حجت الاسلام راشد یزدی است عنوان کرد: به دلیل اینکه این یادواره مصادف با دهه فجر انقلاب اسلامی است، نمایشگاه عکس شهدای انقلاب را نیز در دست کار قرار دادیم.

دبیر یادواره شهدای انقلاب اسلامی از رونمایی مستندی با عنوان “سنگری مادرانه” در این یادواره خبر داد و گفت: این مستند داستان یکی از شهدای ۲۲بهمن سال 13۶۵ را روایت می کند که در راهپیمایی بر اثر پرتاب نارنجک به شهادت می‌رسد.

دبیر یادواره شهدای انقلاب اسلامی در ادامه گفت: در این مستند زندگی همسر این شهید نمایش داده می‌شود که چگونه پنج فرزند خود را به تنهایی بزرگ می‌کند.

کارگردان مستند “سنگری مادرانه” همچنین خبر از پخش این مستند از صداو سیمای استان داد و گفت: مستند “سنگری مادرانه” در روز ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱۸:۵۰ دقیقه از شبکه استانی صداو سیما پخش خواهد شد.

Sangarimadarane1

در حادثۀ تروریستی 22بهمن1365 سه نفر از هم‌وطنانمان به‌شهادت رسیدند

در ادامه علی ایمانی مدیر روابط عمومی بنیاد هابلیان در تشریح این بنیاد گفت: مجموعه از سال ۱۳۸۴ تحت عنوان یک NGO مردمی ثبت شد.

وی با اشاره به حضور فرزندان شهید کامیاب، هاشمی نژاد وآستانه پرست در هیئت امنای این بنیاد افزود: این بنیاد برای احقاق حقوق و گرامیداشت شهدای ترور شکل گرفته است.

ایمانی با بیان اینکه بعدها مبارزه با تروریسم و مطالعات پژوهشی نیز در این بنیاد در دستور کار قرار گرفته شد اضافه کرد: فرق شهدای ترور با سایر شهدا در این است که گزینشی انتخاب می شوند و کسی که این کار را انجام می دهد هدفی دارد.

مدیر روابط عمومی بنیاد هابلیان با اشاره به حادثه ۲۲ بهمن ۱۳۶۵ در مشهد و شهید شدن سه تن از هموطنان گفت: یکی از شهدای این روز محمد حسن مشکانی بود که محوریت ما در این یادواره می باشد.

ایمانی با تاکید براینکه انقلاب ما مختص یک قشر خاص نبود اظهار داشت: از هر گروهی شهید دادیم و این نشان می دهد انقلاب ما ریشه در یک گروه سیاسی نداشته و اگر کسی امروز می خواهد با ایران مبارزه کند باید با یک ملت مبارزه کند.

مدیر روابط عمومی بنیاد هابلیان در پایان با بیان اینکه هدف ما معرفی شهدای ترور است تصریح کرد: اگر کسی قصد تجاوز به کشور را داشته باشد باید بداند طرف حساب او تنها دولت نیست و باید با تمام مردم بجنگد.

هدف و راه شهدا، دفاع از اسلام و ایران بود

در ادامه سید محسن مرادی دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان ضمن تبریک ایام دهه فجر انقلابی اسلامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با خون شهدا به پیروزی رسیده است گفت: این مرزو بوم را مدیون خون شهدا می دانیم.

وی با بیان اینکه هدف و راه شهدا، دفاع از اسلام و ایران بود افزود: زیر ساخت های این جریان تربیت نسل فداکار، ایثارگر و مسئول در مقابل این مرزو بوم و اسلام ناب است.

مرادی ضمن ابراز تاسف از بی توجهی به نسل های جوان در سال های اخیر، ابراز کرد: از عزیزان انتظار داریم جامعه را به سمتی سوق دهند که نسل آینده دغدغه مند باشد و نسبت به کشور، انقلاب و ولی فقیه دغدغه داشته باشند.

دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان اظهار داشت: از مسئولین و به خصوص نمایندگان مجلس توقع می رود قوانینی را پایه گذاری کنند که ما بتوانیم در روز محشر جوابگوی شهدا باشیم و اینگونه نباشد که شهدا در آن دنیا جلوی ما را بگیرند و بگویند در قبال خون ما، شما چه کردید.

مرادی در پایان تصریح کرد: امید است به جایی برسیم که نسل جدید را متعهد به ایران و اسلام و قرآن به بار بیاوریم.

نفوذ گفتمان انقلاب اسلامی در قلب اروپا، آمریکا و آفریقا

Sangarimadarane2

در ادامه علیرضا مشکانی دبیر اسبق جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه امام خمینی(ره) در سال ها پیش گفتمانی را مطرح و آغاز کردند افزود: گفتمان ایشان با عنوان انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ عالم گیر شد.

وی ادعای این گفتمان را سعادت انسان ها در تمامی عرصه ها دانست و عنوان کرد: بعد از امام خمینی(ره)، ادامه دهنده این گفتمان مقام معظم رهبری بودند که توانستند انقلاب را در مسیر خود حفظ نمایند.

دبیر اسبق جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه این گفتمان در قلب اروپا، آمریکا و آفریقا نفوذ کرده است افزود: شهدای ما نماد این گفتمان هستند.

مشکانی ادامه داد: خناسانی در داخل کشور در صدد کمرنگ کردن این نمادها هستند؛ البته در این راه هرگز موفق نخواهند شد.

وی یکی از تهدیدهای انقلاب اسلامی را بازگشت به دوران قبل انقلاب دانست و تصریح کرد: باید نمادها و الگوهای شهدا را برای تفکراتی که می گویند قبل از انقلاب نیز اوضاع به همین منوال بوده، زنده کنیم.

دبیر اسبق جامعه اسلامی دانشجویان، جامعه اسلامی فرهنگیان و دانشجویان و بسیج اساتید را محور این نمادسازی توصیف کرد و افزود: در رابطه با شهدای جنگ زیاد کار کردیم و از همین رو جوان می گوید اگر باری دیگر تجاوز صورت گیرد به جبهه و جنگ می رویم.

مشکانی با بیان اینکه فریاد جوانان امروز ما بر اثر فاصله گرفتن برخی از مسئولین نظام از انقلاب اسلامی است

گفت: این نمادسازی ها باید در کتاب های درسی و دانشگاه مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

دبیر اسبق جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به شهدای دوران دفاع مقدس اظهار کرد: الگو های زیادی داریم که دنیا را متحول کردند؛ این درد جامعه ما است که اینقدر شاهد فرار مغزها هستیم.

مشکانی در پایان با بیان اینکه جوانان ما می توانند گفتمان انقلاب اسلامی را عالم گیر کنند تصریح کرد: راز موفیت در این عرصه استفاده از نماد و پرچم شهدا است.

شهدا وظایف خود را به خوبی انجام دادند

علی رجبی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربری استان خراسان رضوی در ادامه ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار داشت: شهدا وظایف خود را به خوبی انجام دادند و حال ما باید وظایف خود را به خوبی انجام دهیم و این پازل هستی را کامل کنیم.

بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربری استان با بیان اینکه این یادواره قطعاً آخرین نخواهد بود افزود: وظیفه خود دانستیم در این کار وارد شویم و همکاری های لازم را انجام دهیم.

شناخت و معرفی انقلاب اسلامی؛ مهمترین هدف فرهنگسرای انقلاب

اشرفی کارشناس فرهنگ سرای انقلاب در خاتمه این نشست با تاکید بر اینکه اهداف اصلی فرهنگسرای انقلاب شناخت و معرفی انقلاب اسلامی است عنوان کرد: یکی از اصلی ترین موضاعات در فضای امروز، فضای رسانه ای است که باید روی آن کار کنیم.

وی با اشاره به مستند “سنگری مادرانه” گفت: این مستند جای تقدیر وتشکر دارد و امید است همیشه شاهد اینگونه کارهای فاخر باشیم.

کارشناس فرهنگ سرای انقلاب با بیان اینکه انقلاب مشهد را نتوانستیم به همشهریان خود به طور دقیق معرفی کنیم افزود: در این زمینه نیاز به برنامه ریزی و حتی ساخت فیلم است.

اشرفی در پایان تصریح کرد: قسمت اعظم کار بر دوش ما است و اگر کوتاهی کنیم در آخرت شهدا یقه ما را می گیرند؛ باید فضایی ایجاد کنیم و خانواده های شهدا را معرفی کنیم و این پرچم را به دست نسل بعد برسانیم.


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان