اهداف دشمنان از ترور این بود که فکر و ایده حضرت امام راحل پیاده نشود

Habibiرییس کل دادگستری استان یزد گفت: اهداف دشمنان از ترور این بود که فکر و ایده حضرت امام راحل که برقراری جمهوری اسلامی و نظام ولایی در ایران بود، پیاده نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان، محمدرضا حبیبی رییس کل دادگستری استان یزد گفت: با وجود ترور گسترده نخبگان انقلاب و همفکران امام(ره)، دشمن هرگز نتوانست به انقلاب و نظام اسلامی ضربه بزند و دلیل آن هم اطاعت مردم از رهبری و ولایت فقیه بود که توطئه‌ها را خنثی کرد.

وی با اشاره به این‌که تبیین جایگاه و وظایف دستگاه قضایی برای مردم و انعکاس دستاوردهای آن از مهم‌ترین برنامه‌های این هفته است، گفت: پرداختن به شخصیت شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش و ترور شخصیت‌های مهم کشور که در اولین سال‌های پس از انقلاب واقع شد، برای نسل سوم انقلاب و این که واقعاً دشمن در این ترورها به دنبال چه اهدافی بود، از اهمیت زیادی برخوردار است.

این مسئول قضایی اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آیت‌الله بهشتی چه در زمینه تدوین و تصویب قانون اساسی و چه در زمینه متحول‌کردن دستگاه قضایی و تدوین و تصویب قانون مجازات اسلامی مبتنی بر افکار و اندیشه‎‎های حضرت امام(ره)، نقش تاثیرگذار و بی‌بدیل ایفا کرد و به حق به‌عنوان معمار دستگاه قضایی اسلامی شهرت یافت.

حبیبی عنوان کرد: همزمانی شهادت آیت‌الله بهشتی و هفته قوه قضائیه امسال با شهادت آیت‌الله صدوقی چهارمین شهید محراب و امام جمعه وقت یزد و ماه مبارک رمضان، فرصت ویژه‌ای برای گرامیداشت این هفته فراهم آورده است.


مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان