اقدامات تروریستی گروهک‌ها در سیستان و بلوچستان

749625 346

جزئیات 13 اقدام کور تروریستی که اخیرا به وسیله گروهک های تروریستی در سیستان و بلوچستان صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان از مهرماه سال گذشته تا تیرماه امسال  13 اقدام کور توسط گروهک های مسلح تروریستی در استان سیستان وبلوچستان صورت گرفت که در این عملیات ها 23 نفر از مامورین انتظامی و مرزبانی به شهادت رسیدند.

حمله به گشت راهور
در روز یکم مردادماه امسال 4 مأمور پلیس راهور استان سیستان و بلوچستان به نام‌های مهدی اله‌پور، رضا اسماعیلی، محمدرضا شیخی و حسن وحیدی حین گشت در محور خاش به تفتان استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند. در این اقدام کور، تروریست‌ها با کمین در مسیر خودروی راهور آن را به رگبار بستند.


حمله به کلانتری 16 زاهدان
در صبح روز 17 تیرماه 1402 کلانتری ۱۶ زاهدان مورد حمله عوامل گروهک تروریستی جیش العدل قرار گرفت که در آن حادثه دو نفر از مأموران انتظامی به نام‌های ستوان سوم «علیرضا کیخا» و سرباز وظیفه «مبین رشیدی» به شهادت رسیدند.

حمله به هنگ مرزی سراوان
اشرار مسلح در نیمه شب 6 تیرماه 1402 به پاسگاه مرزی میل 1390 هنگ مرزی سراوان شبیخون زدند که با مقاومت مرزبانان برجک 16 پاسگاه روبه‌رو شدند و به سمت خاک کشور مقابل (پاکستان) متواری شدند. در این حمله ناجوانمردانه استواریکم حسن قورزایی به شهادت رسید.


حمله به برجک «مزه سر» در گلشن
در بامداد 31 اردیبهشت‌ماه سال‌جاری گروهک تروریستی جیش العدل قصد نفوذ به داخل کشور و خرابکاری داشتند که منجر به درگیری با مرزبانان منطقه «مَک سوخته» شد و تروریست‌ها با تحمل تلفات از صحنه درگیری متواری شدند. در این حمله 2 مرزبان کادر و 3 سرباز وظیفه به نام‌های گروهبان‌یکم حسین بادامکی، گروهبان‌یکم علی غنی باتدبیر، سرباز وظیفه محمد جمال‌زاده، سرباز وظیفه یونس سیفی‌نژاد و سرباز وظیفه ناصر حیدری به شهادت رسیدند و دو مرزبان دیگر نیز مجروح شدند.ترور رئیس پلیس آگاهی سراوان
در روز 10 اردیبهشت‌ماه 1402 شهید علیرضا شهرکی به ضرب‌ گلوله معاندین در خودروی شخصی خود ترور شد. در این اقدام ناجوانمردانه، همسر سرهنگ شهرکی نیز مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد، ولی به دلیل شدت جراحات به شهادت رسید.


حمله به گشت انتظامی شهرستان بمپور
در تاریخ 4 بهمن‌ماه 1401 اشرار مسلح به خودروی گشتی پاسگاه انتظامی شهرستان بمپور حمله کردند که در این حادثه تروریستی سروان مختار مؤمنی و ستوان‌سوم ابوذر امیدوار به شهادت رسیدند.


حمله به مقر ایست و بازرسی محور زاهدان-خاش
گروهی از اشرار مسلح منطقه در تاریخ 21 دی‌ماه 1401 به نیروهای مستقر در ایست و بازرسی شهید غفاری در محور زاهدان - خاش که در حال انجام وظیفه و تأمین امنیت محور بودند به صورت ناجوانمردانه حمله و از سمت ریل قطار به آنان تیراندازی می‌کنند. بر اثر حمله اشرار، سرباز وظیفه یعقوب دهمرده به علت شدت جراحات به‌رغم تلاش کادر درمان به فیض شهادت نائل آمد و ستوان محمد قیامی و استوار حسین پا‌رسا کیا نیز مجروح شدند.


تیراندازی ‌به واحد گشتی پاسگاه شهید تردست
در روز 8 دی‌ماه 1401 گشت انتظامی پاسگاهی در زاهدان مورد هدف تیراندازی اشرار مسلح یک دستگاه خودروی پژو پارس در کمربندی زاهدان قرار گرفت که در این حمله ناجوانمردانه یکی از مأموران جان برکف انتظامی مجروح شد.


حمله به سربازان وظیفه انتظامی راهور در چابهار
در 14 آذرماه 1401 در پی حمله اشرار مسلح به ۲ سرباز وظیفه پلیس راهور شهرستان چابهار، سرباز وظیفه هارف هوتی به شهادت رسید و سرباز وظیفه بنیامین فاضلی نیز مجروح شد.


حمله به هنگ مرزی زابل
16 آذرماه 1401 حمله اشرار مسلح مرزی منجر به شهادت سرباز وظیفه معین قدمیاری شد.


حمله به مأموران پاسگاه چشمه زیارت زاهدان
اشرار ضدانقلاب در تاریخ 30 آبان‌ماه 1401 به مأموران گشت انتظامی پاسگاه چشمه زیارت زاهدان حمله کردند که سرباز وظیفه بهزاد براهویی‌ مقدم به شهادت رسید.


حمله به یگان تکاوری ۱۱۲ عمار ایرانشهر
حمله تروریستی اشرار مرزی در 8 آبان‌ماه 1401 منجر به شهادت ستوان‌سوم محسن رضایی شد.

ترور مأمور راهور در سراوان
در 25 مهرماه 1401 اشرار مسلح در شهر سراوان، سرگرد محمد عباسی را که در حال انجام وظیفه در محل تعویض پلاک این شهرستان بود به رگبار بسته و به شهادت رساندند.

 


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان