«اف ‌بی‌آی» مسلمانان آمریکا را به انجام عملیات تروریستی ترغیب می‌کند

Us Terrorismدیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی نوشت که پلیس فدرال آمریکا موسوم به «اف بی آی»، مسلمانان آمریکا را ترغیب می‌کند تا عملیات تروریستی صورت دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) به نقل از فارس، شبکه «دویچه وله» آلمان در خبری گفت، دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی ضمن انتقاد از «اف بی آی» اعلام کرد که آنها مسلمانان آمریکا را به انجام اقدامات تروریستی ترغیب می‌کند.

بر اساس این گزارش، اف‌بی‌آی پس از حملات 11 سپتامبر، مسلمانان آمریکا را به طراحی حملات تروریستی ترغیب کرده و حتی در برخی موارد هزینه انجام آن را پرداخت کرده است.

دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی که دوشنبه منتشر کرد به نتیجه بررسی‌های خود از 27 مورد عملیات معروف به «عملیات نیش» اشاره کرده است. در این عملیات‌ها اداره تحقیقات فدرال آمریکا به طور محرمانه برای مقابله با تروریست‌های احتمالی وارد عمل می‌شود.

دیده‌بان حقوق بشر در این گزارش اعلام کرد که اف‌بی‌ای در برخی موارد با ارائه پیشنهاد یک اقدام تروریستی یا تشویق فرد مورد تحقیق به انجام اقدام تروریستی، می‌‌توانسته شهروندان بی‌گناه را تبدیل به تروریست کرده باشد.

در این گزارش آمده است: «در نیمی از موارد بررسی شده، متهم شدن مظنونان در نتیجه مستقیم یک عملیات نیش بوده است. در 30 درصد موارد، مأمور مخفی اف‌بی‌ای نقش فعالی در طراحی اقدام تروریستی داشته است.»

دیده‌‌بان حقوق بشر خاطر نشان کرده است: «به شهروندان آمریکا گفته شده است که دولت این کشور با پیشگیری و تعقیب قضایی تروریسم در خاک آمریکا از آنها حفاظت می‌کند.»

آندریا پراسو، سخنگوی دیده‌بان حقوق بشر در واشنگتن در این مورد می‌افزاید: «اگر دقیق‌تر نگاه کنیم متوجه می‌شویم که اگر ترغیب‌های اداره تحقیقات نبود، بسیاری از این افراد هرگز جرمی مرتکب نشده بودند.»

دیده‌بان حقوق بشر در گزارش خود تصریح کرده است که اف‌بی‌آی، برخی اوقات افرادی با مشکلات روانی یا ضریب هوشی پایین را زیر نظر می‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد.

به گزارش دویچه وله، در این گزارش به عنوان مثال به تحقیقات اف‌بی‌‌ای در مورد چهار تازه مسلمان شده اهل ایالت نیویورک اشاره شده است که به طراحی بمب‌گذاری در یک کنیسه و در یک پایگاه ارتش آمریکا متهم شدند. قاضی دادگاه به این نتیجه رسید که دولت این اتهام را از خود ابداع کرده و وسیله انجام آن را نیز فراهم کرده است.

مورد دیگر جوانی به نام رضوان فردوس است که به 17 سال زندان محکوم شده است. فردوس به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به پنتاگون و ساختمان کنگره با یک هواپیمای حاوی مواد منفجره، بازداشت و محاکمه شد.

به نقل از دیده‌بان حقوق بشر، یک کارمند اف‌بی‌آی به پدر رضوان فردوس گفته بود که پسر او به وضوح مشکل روانی دارد. این مشکل اما مانع آن نشده است که مأموران مخفی اف‌بی‌آی از این فرد برای طراحی یک عملیات چشم بپوشند.

«اریک هولدر»، دادستان کل آمریکا همواره تأکید کرده است که تحقیقات محرمانه اف‌بی‌آی در نبرد با تروریسم «غیرقابل چشم‌پوشی» است.

او افزوده بود که اف‌بی‌آی برای اجرای این عملیات‌ها اطمینان حاصل می‌کند که مظنونان به انجام اقدامات تروریستی ترغیب نمی‌شوند.

در مقابل دیده‌بان حقوق بشر خواستار آن شده است که دولت آمریکا این نوع عملیات‌ها را متوقف کند و از برخورد با مسلمانان این کشور مانند «تروریست‌های در لیست انتظار» دست بردارد.


مطالب پربازدید سایت

سپاه سردمدار مبارزه با تروریسم

شهید «طالب طاهری» نمادی از مظلومیت پاسداران

به مناسبت عروج پدر شهید طالب طاهری، از شهدای سلاخی منافقین؛

«عملیات مهندسی» فجیع‌ترین جنایت تاریخ معاصر ایران

مهندسی، یکی ازهولناک‌ترین جنایت‌های منافقین

شکنجه با اسم رمز انتقام

تنها شهید جاویدالاثر عملیات مهندسی

مقاومت شهید طهماسبی زیر شکنجه‌های منافقین

در آستانه صدور کیفرخواست پرونده ترور شهید سلیمانی و همراهان ایشان

پیگیری پرونده ترور شهید سلیمانی در سفر غریب آبادی به عراق

جدیدترین مطالب

رئیس‌کل دادگستری استان فارس خبر داد

صدور کیفرخواست حمله تروریستی به حرم حضرت شاهچراغ(ع)

معاون همننگ کننده ارتش در یزد عنوان کرد:

۱۷ هزار شهید ترور فدای اقتدار امروز شده است

به بهانه پخش سرهنگ ثریا در جشنواره فیلم فجر

«سرهنگ ثریا» مادرانه‌ای پشت دیوارهای «کمپ اشرف» + فیلم

به مناسبت آسمانی شدن پدر شهید طالب طاهری، از شهدای سلاخی منافقین؛

عملیات سلاخی + فیلم

سپاه سردمدار مبارزه با تروریسم

شهید «طالب طاهری» نمادی از مظلومیت پاسداران

مهندسی، یکی ازهولناک‌ترین جنایت‌های منافقین

شکنجه با اسم رمز انتقام

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت سالروز شهادت شهیدان مصطفی احمدی روشن و مسعود علیمحمدی

اکران فرهنگی به یاد شهدای دانش هسته‌ای در تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان