کشتار در صندوقِ قرض‌الحسنه +عکس

 

منافقین که چند تن از آنان ملبس به لباس بسیج بودند، پس از ورود به محل ساختمان صندوق تعاون صنفی واقع در خیابان مطهری، آنان را به رگبار بستند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور)، سی و شش سال قبل، دار و دسته «مسعود رجوی» که در افکار عمومی با عنوان «منافقین» شناخته می‌شوند، در تهران دست به جنایتی کم سابقه و شرم آور زدند که ننگِ آن تا ابد بر پیشانی این فرقه‌ی ضاله باقی خواهد ماند. جوخه‌های ترورِ این گروهک، روز 14 اردیبهشت 1361 شمسی، در حالی که رزمنده‌گان اسلام در جبهه‌های نبرد، در تلاش برای آزادسازی «خرمشهر» بودند، به یک صندوق قرض الحسنه‌ی متعلق به اصناف مراجعه کرده و حاضران در محل را به شیوه ای دردناک قتل عام کردند. آن‌چه می خوانید، شرح آن جنایت هولناک است:

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ساعت۵۰ :۱۲ دقیقه بعد از ظهر امروز، ۷ منافق مسلح با تهاجم به محل ساختمان صندوق تعاون صنفی، ۵ برادر حزب اللهی را به شهادت رسانده و عده دیگری را نیز مجروح ساختند. بنا بر این گزارش، این عده که چند تن از آنان ملبس به لباس بسیج بودند، پس از ورود به محل ساختمان صندوق تعاون صنفی واقع در خیابان مطهری و شناسایی خواهران و برادران حزب اللهی، آنان را به رگبار بستند و خود از محل حادثه گریختند.

درباره حادثه‌ی حمله  به این صندوق، «حجت الاسلام و المسلمین فضل الله محلاتی»[ایشان سه سال بعد در اسفند 1364 شمسی توسط ارتش عراق به شهادت رسید] و «حبیب الله عسگراولادی»، دو تن از اعضای هیئت مدیره صندوق تعاون صنفی، توضیح دادند. «محلاتی» نماینده امام خمینی در «سپاه پاسداران» و نماینده مردم تهران در «مجلس شورای اسلامی» گفت: «قبل از پیروزی انقلاب صندوق تعاون صنفی، مرکزی بود برای کمک به وابستگان رژیم. ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امام امت امر فرمودند که بنده با همراهی آقایان عسگراولادی و محسن البانی آن‌جا را طبق برنامه‌های اسلامی اداره کنیم. ما پس از جای‌گزین کردن عده‌ای از جوانان مؤمن و متعهد، تصمیم گرفتیم قرض‌الحسنه را که یکی از برنامه‌های اسلامی است پیاده کنیم و با این منظور به فرمان امام و با کمک‌های بی دریغ شهید مظلوم ایت الله بهشتی حدود یک صد میلیون تومان از دولت موقت وام گرفتیم و با کمک برادران متعهد مشغول به کار شدیم. تاکنون موفق شده‌ایم حدود چهارصد میلیون تومان وام بدون بهره به مستضعفین بپردازیم.» وی با تأکید بر این‌که این صندوق در خدمت مستضعفین است، گفت: «گروهی از منافقین که چند نفر آنها لباس مقدس پاسداری را به تن کرده بودند وارد محل صندوق شده و اظهار می‌کنند که ما آمده‌ایم یکی دو نفر را که متهم به حمایت از «صادق قطب‌زاده» هستند، دستگیر کنیم. یکی دو نفرشان در مقابل در ورودی ایستاده و چند نفر دیگر که وارد ساختمان شده بودند کارمندان و مستضعفین و محرومین را که برای گرفتن وام به آن‌جا آمده بودند، در طبقه دوم جمع می‌کنند، به این بهانه که می خواهیم برایتان در رابطه با کودتا صحبت کنیم. بعد به حضار می گویند که افراد حزب اللهی در طرف دیگر بایستند. آن گاه منافقین، این مزدوران امپریالیسم، به طرف مردم بی گناه رگبار می‌بندند و ۵ نفر از آن‌ها را به جرم حزب‌اللهی بودن به شهادت می‌رسانند و عده ای را نیز مجروح می کنند.»

«حبیب الله عسگراولادی» وزیر بازرگانی نیز گفت: «صندوق تعاون صنفی، صندوقی است که برای مستضعفان اصناف و در خدمت نهادهای انقلاب اسلامی مثل سپاه پاسداران، کمیته های امداد و کمیته های مرکزی انقلاب اسلامی می‌باشد. کارکنان آن به طور مستقیم در جهت رفع نیازهای محرومان جامعه کار می کنند.» وی ادامه داد: «آن‌ها که خدمت‌گزاران به مردم مسلمان در چنین نهادی را شهید می‌کنند، آیا دیگر می‌توانند با چنین اعمال وحشیانه‌ای برای ادعای خود توجیهی داشته باشند؟ کسانی که ناجوانمردانه با نفاق، دروغ و حیله، خدمتگزاران به مستضعفین و نهادهای انقلاب اسلامی را به رگبار می بندند.»

سه روز بعد از جنایت «منافقین» حجت‌الاسلام والمسلمین «هاشمی رفسنجانی» در خطبه دوم نماز جمعه تهران درخصوص این اقدام اظهار داشت: «این روزها منافقین کارهای عجیب و غریبی کرده‌اند. مثلا عده ایشان جمع شده‌اند رفته‌اند در یکی از مراکز قرض‌الحسنه یک صندوق قرض‌الحسنه ای است که وام می‌دهد به مردم ضعیف. از روز بعد از انقلاب هم این صندوق به وجود آمد؛ یعنی تقریبا همان هفته بعد از انقلاب بود که یک کمی پول در اتاق اصناف بود و امام دستور دادند آن پول را در اختیار یک گروه گذاشتند. این‌ها یک صندوق تشکیل دادند که به مردم پول قرض بدهند که تا امروز تقریبا ۴۰۰ میلیون تومان به مردم و طبقات ضعیف قرض داده‌اند. این‌ها نه باری بر دوش دولت و نه باری بر دوش ملت اند و نه خرجی دارند؛ عده‌ای هستند که با نهایت خلوص دارند مشکلات طبقه محروم را حل می‌کنند. منافقین رفته‌اند و یک گروه درست کرده اند و هشت، نه نفر لباس پاسداری پوشیده‌اند - این جریان را می‌گویم که بیدارباش برای سایر مؤسسات هم باشد - و حکم دادستانی هم برای خودشان جعل کرده اند و رفته‌اند در محل آن صندوق در خیابان شهید مطهری و گفته‌اند به ما اطلاع داده‌اند که بین شما ضدانقلاب هست؛ حکم داریم. مردم و جمعیتی را که آن‌جا بوده اند به صف کرده‌اند و به گلوله بسته‌اند. پنج نفر را شهید کرده‌اند و ده، پانزده نفر را هم مجروح کرده‌اند و بعد فرار کرده‌اند. شما این حرکت را چطور می‌توانید توجیه کنید؟... ما چگونه می‌توانیم این عمل را توجیه کنیم و بگوییم که این عمل یک عمل درستی است؟ این‌که یک گروه هم هست خودش و همه امکانات خودش را به خرج بدهد برای این‌که بتواند چند نفر آدمی را که در یک محوطه نشسته‌اند و وام می‌دهند به مردم، و کمک به ضعفا می‌کنند، این‌ها را به گلوله ببندد. این عمل نظامی است؟ سیاسی است؟ یک تاکتیکی است که یک هزارم از حجمش می‌تواند فایده برای گروه خودشان، برای دوستان خودشان یا علیه حکومت ما داشته باشد!؟ شما پنج نفر را که پشت صندوق نشسته‌اند و پول می‌دهند به مردم ضعیف و فقیر، کشتید. خب، پنج نفر دیگر می‌آیند جای‌شان. این‌ها نیروهای عظیم و استخوان بندی و اسکلت حکومت نیستند که شما ضربه زده باشید. اینها  اسلحه به دوش هم که با شما بجنگند، نیستند...»

اسامی شهدای این عملیات تروریستی به این شرح است:

علیرضا رحیمی صفت

احمد کلاچای ثابت

بهنام شاه محمدی

ابراهیم بذرافشان

وحید ریاحی


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
تیر 1358
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان