استکبار جهانی از حامی به بانی تروریسم تغییر هویت داد

Mam856

امام جمعه جوانرود گفت: استکبار جهانی به‌عنوان حامی اصلی گروه‌های تروریستی به بانی این گروه‌ها تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان ماموستا احمد فخری در گفت‌وگو با تسنیم در کرمانشاه، در محکومیت حمله انتحاری علیه اتوبوس نیروهای سپاه در محور زاهدان - خاش اظهار داشت: بنده مراتب تأثر عمیق و همدردی صمیمانه‌ خود را با بازماندگان ابراز می‌دارم و از خداوند متعال صبر جمیل و اجر جزیل برای آنان و برای شهیدان رحمت، مغفرت الهی و علو درجات مسئلت می‌کنم.

امام جمعه جوانرود گفت: دشمنان متخاصم که خود از حامیان و بانیان ترور و تروریسم هستند با استراتژی فشار از بیرون و فروپاشی از درون خیال خام و ابلهانه پایان دفتر انقلاب در چهل سالگی را در ذهن می‌پرورانند.

فخری با اشاره به اینکه طبق آیه 32 سوره مائده هر کسی انسانی را بدون ارتکاب قتل یا فساد در زمین بکشد چنان است که گویی همه انسانها را کشته است گفت: همچنین هر کس انسانی را از مرگ رهایی بخشد چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است.

وی بیان کرد: ترور، تخریب و کشتارهای رعب‌آور مجموعه اقداماتی است کور که به منظور ایجاد ترس و ناامنی در یک جغرافیای خاص، توسط گروه‌هایی که مملو از ناکامی و عقده‌های تاریخی پنهان و آشکار هستند روی می‌دهد.

امام جمعه جوانرود با اشاره به اینکه دین مبین اسلام با ترور و تروریسم در تضاد بوده و با آن رابطه‌ای نداشته و ارتباط آن منتفی است عنوان کرد: این رفتارها نشان‌دهنده عدم انطباق افکار بانیان و مروجان این رفتارهای جنون‌آمیز با آموزه‌های دینی و انسانی است.

وی با اشاره به اینکه اسلام مخالف این اقدامات با هر بهانه و توجیهی است افزود: هر شخص یا هر گروهی بانی این اقدامات باشد به طور قطع علیه تعالیم اسلام عمل کرده و از دین اسلام و دستورات الهی عدول کرده است.

فخری با بیان اینکه یکی دیگر از مفاهیم اصلی اسلام صلح و امنیت است و مسلمانان و به‌ویچه کشورهای اسلامی باید زمینه این دو نعمت را در تمام نقاط جهان فراهم کنند گفت: حوادث غیر انسانی و مذبوحانه سیستان روشن است که مبنایی انسانی و اسلامی نمی‌تواند داشته باشد و شکی وجود ندارد که این عمل غیر اسلامی باید توسط تمامی انسانهای آزاده و مسلمان محکوم شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران سدی در برابر مطامع کانونهای توطئه جهانی و زمینه‌ساز احیای اسلام ناب محمدی است عنوان کرد: روح نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت از مظلومان و مستضعفان جهان را سرلوحه اقدامات سیاسی خود قرار داده است و خود به عنوان قربانی تروریسم توسط امپریالیزم جهانی، خودفروختگان، مزدوران و دست‌نشاندگان آنان با اشکال مختلف مورد حمله مستقیم و غیرمستقیم قرار می‌گیرد.

امام جمعه جوانرود با بیان اینکه بدون شک این اقدامات غیرانسانی و غیراسلامی، شکافی در وحدت ملت ایران با هر قومیت و مذهبی ایجاد نخواهد کرد بیان کرد: ملت بیش از هر زمان دیگری با هم‌افزایی، همزیستی، تلاش آگاهانه، دانش‌بنیان و با پشتیبانی از ولایت‌فقیه برای توسعه پایدار کشور با جان و دل ایستادگی و حرکت می‌کند.

وی افزود: همراهی، همدلی و تجدید میثاق ملت ایران اسلامی با نظام پیام معناداری برای ایستادگی، مقاومت و وحدت در برابر قرنها دسیسه، توطئه و استبداد امپریالیزم جهانی، خودفروختگان، مزدوران و دست‌نشاندگان آنان برای رسیدن به مطامع دنیوی است که این مستکبران با انسان‌ستیزی، ترور، ایجاد اختلافات قومی و مذهبی، فشارهای حاصل از جنگ و تحریم در پی شکاف و شکست و استعمار ملتها به‌ویژه ملت شریف و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

فخری بیان کرد: حضور پر شور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و برگزاری باشکوه اعیاد پیروزی انقلاب، با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، دشمنان و رقبای منطقه‌ای را چنان سرخورده کرد که با حمایت از گروه‌های معلوم‌الحال و سواستفاده از ضعف امنیتی کشورهای همسایه ایران، چنین اقداماتی را برنامه‌ریزی کردند.

وی با بیان اینکه دشمنان با این اقدامات به دنبال ایجاد شکاف، فروپاشی انسجام اجتماعی مردم و اخلال در توسعه استان سیستان و بلوچستان هستند گفت: مسئولان و دولتمردان باید قدر این ملت بزرگ را بیش از پیش بدانند و با شایسته‌سالاری و برنامه‌های دقیق و راهگشا، با مظاهر فساد برخورد کرده و زمینه رشد و شکوفایی اقتصادی و برطرف کردن مشکلات معیشتی مردم را فراهم کنند.


جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

پنج نکته درباره آزادی حمید نوری

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

مطالب پربازدید بخش خبر

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان