استفاده ابزاری از تروریسم، بازی با نارنجک بدون ضامن است

Rohaniifiri

 

رئیس‌ جمهوری اراده و همکاری همه کشورها برای مبارزه جدی و عملی با تروریسم را ضروری دانست و تاکید کرد که «نباید برای کسب منافع زودگذر، در برابر کسانی که به داعش و دیگر گروه‌های تروریستی کمک می‌کنند، سکوت کرد.»

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در جمع اندیشمندان و محققان سیاسی و بین‌المللی مؤسسه امور بین‌الملل ایفری، گفت: مشخص است که چه کسانی نفت داعش را خریداری می‌کنند و این نفت به کدام پالایشگاه‌ها منتقل می‌شود و یا چه کسانی تسلیحات پیشرفته را در اختیار داعش قرار می‌دهند. اما سوال این است که چرا در مقابل اینگونه اقدامات سکوت شده و مبارزه جدی برای ریشه‌کنی تروریسم آغاز نمی‌شود.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه "درک این موضوع که تروریست‌ها از کجا آمده اند و گروه های تروریستی چگونه شکل گرفته اند، دشوار نیست"، اظهارداشت:متأسفانه در آغاز برخی کشورها و سازمان‌های اطلاعاتی تصور می‌کردند که تروریست‌ها می‌توانند ابزار کار آنها برای پیشبرد اهدافشان باشند، اما امروز برای همین سازمان ها و کشورها آشکار شده که این ابزار بسیار خطرناک  و همانند نارنجکی بدون ضامن است.

رئیس‌ جمهوری با اشاره به اینکه 17000 ایرانی تاکنون قربانی اقدامات تروریست ها شده اند، گفت: مردم ایران هم از حادثه تروریستی دردناک اخیر در پاریس بسیار متأثر شدند و ما تاکید داریم چنانچه با تروریسم به عنوان یک معضل بزرگ برخورد جدی  نشود، می‌تواند دامن همه کشورهای جهان را فرا بگیرد.

دکتر روحانی جهل، نادانی و فقر را عامل اصلی خشونت و افراط‌گرایی دانست و با تاکید بر اینکه ماجرای تروریسم طی چند هفته و یا چند ماه و با راهکارهای نظامی حل نخواهد شد، گفت: امروز همه باید توان فرهنگی خود را برای مقابله با این معضلات بکار بگیرند تا زمینه جذب سرباز برای گروه‌های تروریستی را مسدود کنند.

رئیس‌ جمهوری تصریح کرد: مطمئن هستم که جامعه امروز در برابر خشونت پیروز خواهد شد و در نهایت خشونت از بین خواهد رفت، اما بدون شک اگر به آنها فرصت بیشتری داده شود، خسارت‌ها و هزینه برخورد با تروریست‌ها افزایش پیدا خواهد کرد. از این‌رو اتخاذ تصمیمات فوری، قاطع و رایزنی‌های گسترده و همکاری‌های فراگیر برای داشتن جهانی آرام و باثبات ضرورت دارد.

رئیس جمهوری در توضیح عدم مفاهمه و درک نادرست و قضاوت عجولانه، گفت: بدون تردید نمی‌توان از دریچه خشونت گروه کوچکی که به دروغ خود را مسلمان می‌نامند دین و تمدن بزرگی به نام اسلام را مورد قضاوت قرار داد. کدام کشور است که مدیون اسلام و علم و دانش مسلمانان در عرصه‌های مختلف نباشد و مگر می‌شود که درباره یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون مسلمان از دریچه چند ده هزار نفر تروریست افراط‌گرا قضاوت کرد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه کشورهای مختلف منطقه خاورمیانه دچار خشونت و افراط‌گرایی شده‌اند، گفت: امروز متاسفانه جوامعی که با قومیت‌ها و مذاهب گوناگون قرن‌ها با هم به صورت مسالمت‌آمیز زندگی می‌کردند، اعم از مسیحی، مسلمان، ایزدی، سنی و شیعه، دچار مشکل شده و بین آنها فاصله و اختلاف ایجاد شده است و در چنین شرایطی مراکز دینی و آثار تمدنی، تخریب شده و مردم آواره شدند.

رئیس‌ جمهوری تصریح کرد: جامعه‌ای که دچار مشکل خشونت و افراط‌گرایی می‌شود، بی‌تردید این مشکل در جغرافیای آن جامعه منحصر نخواهد ماند و در سایر جوامع اشاعه پیدا خواهد کرد.

دکتر روحانی با اشاره به مشکل آوارگان و مهاجرین در جهان، اظهار داشت: در ایران با اینکه از امکانات محدودی برخوردار است، 3 میلیون آواره افغانستانی در کنار مردم ما زندگی می‌کنند. زمانی که اروپای بزرگ با امکانات اقتصادی بالا در مقابل چند صد هزار آواره اظهار نگرانی و ناراحتی کرد، می‌توان درک کرد که ملت ایران چه بار سنگینی را در سال‌های گذشته تحمل کرده اند.


مطالب پربازدید سایت

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان