از هماوردی با تروریسم تا محور مقابله با تروریسم

2024 05 21 14 09 49

پس از اعلام خبر رسمی شهادت رئیس جمهور محترم کشور و هیئت همراه ایشان که به جهت بازدید و افتتاح سد به منطقه مرزی با کشور آذربایجان رفته بودند و به دلیل حادثه ناگوار به خیل شهدای کشور اضافه شدند یادآور شهید محمدعلی رجایی دومین رئیس جمهور کشور در بیش از 4دهه قبل می‌شود هرچند که شهادت ایشان با شهادت سیدابراهیم رئیسی تفاوت دارد اما نظام جمهوری اسلامی را داغ دار کرد و مردم را از این خادم خدوم کشور محروم ساخت.

از زمان اعلام خبر سانحه تمام امکانات کشور بسیج شدند و مردم نیز دست به دعا برداشتند تا این اتفاق و سانحه را مدیریت کنند کشور های همسایه نیاز در جهت کمک به کشور وارد عمل شدند برای هرنوع کمکی آماده بودند. پس از اعلام خبر شهادت رئیس جمهور نیز همه کشور ها پیام تسلیت صادر کردند. ولی در سال 1360 که نظام جمهوری اسلامی در آغاز کار خود بود خبر شهادت رئیس جمهور، با اقدام وحشت افکن بمب گذاری و ترور ایشان مخابره شد و ترس و دلهره‌ای بی بدلیل در جان مردم کشور انداخت.

انفجار ساعت 15 روز هشتم شهریور سال 1360 در جلسه شورای امنیت ملی کشور روی داد، اعضای حاضر در جلسه محمدعلی رجایی رئیس‌جمهور و محمدجواد باهنر نخست‌وزیر، عبدالحسین دفتریان مدیرکل مالی اداری نخست‌وزیری بودند که در همان روز به شهادت رسیدند حجم انفجار بقدری وسیع بود که حتی عابری را هم که در بیرون در حال عبور بود را به شهادت رساند هوشنگ وحید دستجردی رئیس وقت شهربانی ایران که در جلسه حضور داشت نیز در اثر شدت جراحات ناشی از سوختگی چند روز بعد به شهادت رسید.

فردا چه خواهد شد، مقصر این انفجار چه کسی بود و ده‌ها سوال دیگر نقل صحبت‌های مردم بود!

مسعود کشمیری بعنوان یکی از مظنونین این انفجار معرفی شد و ماموران امنیتی در صدد دستگیری او بر آمدند اما مسعود کشمیری بعد از دوره ای مخفی شدن در خانه‌های تیمی با کمک میلیشیا منافقین توانست از کشور فرار کند و سازمان مجاهدین خلق بعد از ورود به خاک عراق و هم‌پیمانی با حذب بعث عراق در گزارشی انفجار دفتر نخست وزیری و صد‌ها اقدام بمب‌گذاری و ترور را بر عهده گرفت.

منافقین ترور مسئولین نظام جمهوری اسلامی  را زمانی در دستور کار خود قرار داد که کشور در مرزهای غربی با عراق در جنگ مستقیم بود. شمال غربی کشور هم که شامل استان های کردستان و آذربایجان غربی بود نیز درگیر تجزیه طلبان و گروه های تروریستی آن منطقه  بودند. فعالیت تروریست‌ها فقط معطوف به غرب کشور نمی شد بلکه در بازه هایی شرق کشور نیز آماج حملات تروریست‌ها قرار می گرفت و جان و مال بسیاری از مردم  مورد تعرض آنان بود.

نظام جمهوری اسلامی ایران به خواست خدای متعال و مدد ائمه اطهار علیه السلام  تمام این بحران ها را با سربلندی و عذت پشت سرگذاشت و با خدمات ارزنده مسئولین و خادمان این نظام شهید پرور به نقطه ای رسید که نه تنها مشکلات پیش روی خود را حل و فصل می کند بلکه به یاری کشور های همسایه می شتابد و در کنارشان می ماند.

این یعنی همان مسیری که رو به قله است. حکومتی که در ابتدای تشکیل شدن آن با ترور دست و پنجه نرم می کرد حال به یاری مردم مظلوم سرتاسر جهان می شتابد. یک روز در مقابل گروهک تروریستی داعش و یک روز در مقابل رژیم صهیونیستی که دولت ترور است. 

/


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31